Národní muzeum v novém kabátě

Pha1 - Narodni muzeum - Historicka budova - po rekonstrukci001

Uzavření Národního muzea v Praze, ke kterému muselo v důsledku rekonstrukce dojít, je pro řadu turistů velkým zklamáním. Ale nezoufejte. Po dokončení stavebních prací přivítá muzeum své návštěvníky v novém kabátě, a díky mnoha úpravám bude cesta za poznáním muzejních klenotů mnohem příjemnější. Nyní se pokusíme zodpovědět otázku, jak bude vlastně Národní muzeum po rekonstrukci vypadat.

Vše o: Národním muzeu

Národní muzeum po rekonstrukci Zastřešené nádvoří muzea po rekonstrukci
Jak jsme se již zmínili, velkou změnou oproti současnosti, bude zastřešení obou nádvoří muzea. V nových prostorách budou poté vystaveny velkorozměrové exponáty. Tyto prostory budou také sloužit zejména pro komunikaci s návštěvníky muzea. V rámci rekonstrukce bude také vybudován podzemní tunel, který propojí historickou budovu s Novou budovou muzea, ve které minulosti sídlilo Federální shromáždění nebo Rádio Svobodná Evropa. Po rekonstrukci budou dosud nezpřístupněné sbírky muzea, které se do stávajících prostor nevešly, umístěny v obou budovách Národního muzea. Propojení budov bude sloužit zejména návštěvníkům k usnadnění prohlídek.

 

Jaké novinky jsou pro návštěvníky připraveny? Letecký pohled na budovu po rekonstrukci
Mimo jiné se mohou návštěvníci těšit na nové expozice, které budou v obou budovách nainstalovány. Prozradíme, že se nová expozice bude skládat ze sféry humanitní, přírodovědecké a společné, čímž bude určena pro všechny vrstvy návštěvníků, tedy jak pro laiky, tak pro děti, cizince či odborníky. Po dobu uzavření Hlavní budovy Národního muzea, jsou pro návštěvníky v ostatních budovách, jako je Nová budova Národního muzea, České muzeum hudby, Muzeum Antonína Dvořáka, Muzeum Bedřicha Smetany, Náprstkovo muzeum, Národní památník na Vítkově a Národopisné muzeum, stále připraveny velmi zajímavé expozice.

 

 

Skryté prostory, opředeny tajemstvím
Historická budova Národního muzea
za svými zdmi ukrývá řadu míst, která byla doposud opředená tajemstvím, neboť byla pro veřejnost přísně uzavřena. Bylo tomu tak zejména pro špatný stav těchto prostor, a díky obavám z poškození exponátů. Po dokončení rekonstrukce se tam pro návštěvníky otevře možnost spatřit nejen nová místa historické budovy, ale také poklady, které zde ukrývá.

Kopule muzea po rekonstrukci Dominantou Národního muzea je jeho kopule, která byla dodnes využívána pouze pro provozní účely. Po znovuotevření muzea bude také tato část zpřístupněna veřejnosti. Návštěvníci tam budou mít jedinečnou možnost prohlédnout si nejen unikátní architektonický prvek muzea, ale také se pokochat nezapomenutelným výhledem na město, především na Václavské náměstí. Odhaleny budou také trezorové depozitáře, které byly až dosud uloženy v suterénu stavby. K vidění bude uložena celá státní sbírka mincí, medailí, papírových platidel, řádů a vyznamenání od starověku až do současnosti. Mezi nejcennější předměty patří sto dukátů Ferdinanda III., pocházející z roku 1629. Zajímavostí je, že byly vyrobeny z tří set padesáti gramů zlata.

Před zraky návštěvníků byly doposud ukryty také nejstarší paleontologické depozitáře či Hlavní depozitář Knihovny Národního muzea, kde jsou uloženy vzácné historické knihy a archiválie. Restaurovány a následně zpřístupněny budou také předměty, které byly dosud ukryty v prostorách pod střechou Národního muzea. Jedná se o depozitáře Oddělení starších českých dějin, které představují předměty nevyčíslitelné hodnoty.

Adresa:
Národní muzeum
Václavské nám. 68
115 79 Praha 1

Historická budova Národního muzea byla slavnostně  znovu otevřena po rekonstrukci 28.10.2018

Otevírací doba
Informace o otevírací dobězde

Národní muzeum není jen jedna budova.

Navštivte také:
Nová budova Národního muzea
České muzeum hudby
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
Národní památník na Vítkově
Národopisné muzeum – Musaion

 

 

Spojení:
Metro: A, C – Muzeum
Tram: 3, 9, 14, 24, 51, 52, 54, 55, 56, 58 – Václavské náměstí

 

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

GPS: 50°4’45.029″N, 14°25’49.991″E

Památky Praha 1: - zde

Památky Praha 2- zde

Památky Praha 3:  -zde

Pražský hrad:  -zde

Královská cesta:  -zde

Židovská Praha:  -zde

Rubrika osobnosti Prahy : - zde

« « Historie Národního muzea | Porcelán na Pražském hradě – výstava » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

1 reakce u článku “Národní muzeum v novém kabátě”

  1. Ondrej napsal:

    jaky to sou muzea

Zanechat komentář