Narodni muzeum

1. stránka (z celkem 2)12
Pha1 - Narodni muzeum - Historicka budova 017

Historická budova Národního muzea

Díky rozrůstajícím se exponátům měnilo muzeum velmi často své působiště a to až do doby, kdy byla na Václavském náměstí postavena zcela nová budova » Pokračování »

Pha 1 - ND - nova budova17

Nová budova Národního muzea – sídlo Federálního shromáždění

Novou budovou Národního muzea jsou spjaty významné historické mezníky. Ty se mimo jiné týkají také období, kdy se do této budovy přestěhoval Parlament Československé republiky. » Pokračování »

Pha 1 - ND - nova budova18

Nová budova Národního muzea – od vzniku až po válečné období

V prostoru mezi Hlavní budovou Národního muzea a Hlavním nádražím v Praze, se rozprostírá stavba, jejíž minulost byla více než zajímavá. Nová budova Národního muzea byla za dobu své existence, sídlem řady významných institucí. Nejprve zde působila Pražská burza peněžní a zbožní. Poté se budova stala sídlem Federálního shromáždění. Před tím, než byly do prostor budovy umístěny sbírky Národního muzea, sídlilo zde rádio Svobodná Evropa. » Pokračování »

Pha 1 - ND - nova budova

Nová budova Národního muzea – popis

Nová budova Národního muzea v Praze byla nejdříve sídlem Federálního shromáždění, do roku 2008 sídlem Rádia Svobodná Evropa. Dnes je budova součástí Národního muzea, čímž významně rozšířila výstavní prostory muzea. Obě budovy muzea budou během rekonstrukce v letech 2011 – 2015 navzájem propojeny podzemním tunelem. » Pokračování »

Pha1 - Narodni muzeum - Historicka budova - po rekonstrukci001

Národní muzeum v novém kabátě

Uzavření Národního muzea v Praze, ke kterému muselo v důsledku rekonstrukce dojít, je pro řadu turistů velkým zklamáním. Ale nezoufejte. Po dokončení stavebních prací přivítá muzeum své návštěvníky v novém kabátě, a díky mnoha úpravám bude cesta za poznáním muzejních klenotů mnohem příjemnější. Nyní se pokusíme zodpovědět otázku, jak bude vlastně Národní muzeum po rekonstrukci vypadat. » Pokračování »

Pha1 - Narodni muzeum - Historicka budova 016

Historie Národního muzea

Národní muzeum v Praze je největší muzejní institucí v České republice. Historický vývoj muzea je pevně spjatý se soukromými sbírkami a dary, které lidé Národnímu muzeu věnovali. Díky této činnosti si dnes můžeme prohlédnout na tisíce exponátů, mapující vývoj prakticky veškerých vědeckých odvětví. » Pokračování »

Pha1 - Narodni muzeum - Historicka budova - po rekonstrukci004

Historická budova Národního muzea – rekonstrukce

Po dlouhých sto dvaceti letech své existence, uzavírá pro návštěvníky Historická budova Národního muzea v Praze na dobu několika let své dveře. Během tohoto období totiž proběhne první rozsáhlá rekonstrukce celé stavby od doby jejího vzniku. V současné době je stav památky v dezolátním stavu, a podmínky již nesplňují bezpečnostní kritéria pro fungování muzea. V následujících pěti letech proběhne nákladná rekonstrukce na záchranu významné národní kulturní památky na Václavském náměstí. » Pokračování »

Pha1 - NM - nova budova110521_001

Nová budova Národního muzea – bývalé sídlo Rádia Svobodná Evropa

Další z významných období bývalé budovy Pražské burzy a také bývalé budovy Federálního shromáždění, byla doba, kdy odtud vysílalo Rádio Svobodná Evropa/ Rádio Svoboda, které své posluchače informovalo o politickém, kulturním a jiném dění za železnou oponou. » Pokračování »

1. stránka (z celkem 2)12

FOTOGALERIE

MAPA (otevřít v novém okně)


Související příspěvky: