Apartmány Jagellonská

Václavské náměstí

Pha1 - Vaclavske namesti110525_001

Václavské náměstí – základní seznámení

Existuje mnoho pohledů, kterými by bylo možné Václavské náměstí charakterizovat. Například jako dlouhý bulvár, který je po obou stranách lemován drahými obchody, kancelářemi, směnárnami, hotely či restauracemi. Kromě obchodního centra je ale Václavské náměstí významným kulturním centrem, neboť právě v prostoru náměstí nebo v jeho okolí, nalezneme významná muzea, divadla a další památky. » Pokračování »

Pha1 - Socha sv. Vaclava110525_005

Václavské náměstí – události novodobé historie

Václavské náměstí bylo spojeno s mnoha významnými historickými skutečnostmi, které měly zásadní vliv na následný vývoj událostí. Socha svatého Václava byla svědkem řady demonstrací a manifestací, ale bohužel také bojů nejen s nacisty, ale také se sovětskými vojsky. Vždy se zde ale lidé scházeli proto, aby posílili národní povědomí a vyjádřili své názory a postoje na politickou či sociální situaci. » Pokračování »

Pha1 - socha sv Václava_web004

Václavské náměstí – pomník sv. Václava

Pomník svatého Václava je jednou z dominant Václavského náměstí v Praze. Pochází z dílny významného českého sochaře Josefa Václava Myslbeka, který na monumentálním díle pracoval více než třicet let. Společně se na díle podíleli architekt Alois Dryák a sochař Klouček. Pojďme se tedy seznámit s jedním ze symbolů české státnosti a s patronem české země, svatým Václavem. » Pokračování »

Pha1 - Václavské náměstí_web007

Václavské náměstí – od minulosti po současnost

,,Kde se sejdeme? Co takhle na Václaváku u koně?“ Takto zní velmi často věta, kterou můžete slyšet z úst místních obyvatel. Právě Václavské náměstí patří mezi pražany nejvyhledávanější kulturní, ale také nákupní centra. Je to místo, kde mnozí z nás vyhledávají odpočinek ve stínu historických památek či luxusních restaurací a butiků. Tak tedy sraz u koně a jdeme na to. » Pokračování »

FOTOGALERIE

MAPA (otevřít v novém okně)


Související příspěvky: