Václavské náměstí

Pha1 - socha sv Václava_web004

Václavské náměstí – pomník sv. Václava

Pomník svatého Václava je jednou z dominant Václavského náměstí v Praze. Pochází z dílny významného českého sochaře Josefa Václava Myslbeka, který na monumentálním díle pracoval více než třicet let. Společně se na díle podíleli architekt Alois Dryák a sochař Klouček. Pojďme se tedy seznámit s jedním ze symbolů české státnosti a s patronem české země, svatým Václavem. » Pokračování »

Pha1 - Vaclavske namesti110525_001

Václavské náměstí – od minulosti po současnost

,,Kde se sejdeme? Co takhle na Václaváku u koně?“ Takto zní velmi často věta, kterou můžete slyšet z úst místních obyvatel. Právě Václavské náměstí patří mezi pražany nejvyhledávanější kulturní, ale také nákupní centra. Je to místo, kde mnozí z nás vyhledávají odpočinek ve stínu historických památek či luxusních restaurací a butiků. Tak tedy sraz u koně a jdeme na to. » Pokračování »

Pha1 - Socha sv. Vaclava110525_005

Václavské náměstí – události novodobé historie

Václavské náměstí bylo spojeno s mnoha významnými historickými skutečnostmi, které měly zásadní vliv na následný vývoj událostí. Socha svatého Václava byla svědkem řady demonstrací a manifestací, ale bohužel také bojů nejen s nacisty, ale také se sovětskými vojsky. Vždy se zde ale lidé scházeli proto, aby posílili národní povědomí a vyjádřili své názory a postoje na politickou či sociální situaci. » Pokračování »

FOTOGALERIE

MAPA (otevřít v novém okně)


Související příspěvky: