Muzeum kostek 2019

Nová budova Národního muzea – popis

Pha 1 - ND - nova budova

Nová budova Národního muzea v Praze byla nejdříve sídlem Federálního shromáždění, do roku 2008 sídlem Rádia Svobodná Evropa. Dnes je budova součástí Národního muzea, čímž významně rozšířila výstavní prostory muzea. Obě budovy muzea budou během rekonstrukce v letech 2011 – 2015 navzájem propojeny podzemním tunelem.

Vše o: Národním muzeu více čtěte zde

Namísto rádiového vysílání muzejní sbírky Nová budova Národního muzea
Na základě usnesení Vlády České republiky, vydaného v roce 2006, byla budova bývalého sídla Federálního shromáždění a následně Rádia Svobodná Evropa, přidělena Národnímu muzeu v Praze. Národní muzeum tam mělo rozšířit své prostory a přesunout potřebné expozice a muzejní sbírky do nedaleké budovy. Do listopadu roku 2008 zde stále sídlilo Rádio Svobodná Evropa, a od 1. června roku 2009 zde až dodnes sídlí Národní muzeum v Praze.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

K čemu budova slouží? Nová budova Národního muzea - interiér
Druhá z budov Národního muzea v Praze nad Václavským náměstím, patří k unikátním moderním stavbám. Budova slouží především ke krátkodobým expozicím, ve kterých své návštěvníky seznámí s významnými historickými událostmi či předměty různým oblastí života. Budova bývalého sídla Federálního shromáždění je také hojně využívána ke komentovaným prohlídkám či pro různé konference a semináře.

Rekonstrukce Národního muzea
Velmi důležitou roli sehraje Nová budova Národního muzea v roce 2011 – 2016. Tehdy totiž proběhne rozsáhlá rekonstrukce sousední Hlavní budovy Národního muzea. Během doby, kdy bude Hlavní budova uzavřena, mohou návštěvníci nejvýznamnější sbírky Národního muzea spatřit, kromě dalších ústavů Národního muzea, především v Nové budově. Během první fáze této rekonstrukci si projektanti také kladou za cíl, vytvořit podzemní tunel, který pak bude obě významné historické budovy Národního muzea spojovat. To bude především krok pro usnadnění prohlídky pro návštěvníky, kteří tak nebudou muset přecházet venku mezi jednotlivými stavbami.

Adresa:
Vinohradská 1
110 00 Praha 1

Nahoře nad Václavským náměstím nad magistrálou
Otevírací doba:
Pondělí: 10.00–18.00
Úterý: 10.00–18.00
1. středa v měsíci: 10.00–20.00
Ostatní středy v měsíci: 9.00–18.00
Čtvrtek: 10.00–18.00
Pátek: 10.00–18.00
Sobota: 10.00–18.00
Neděle: 10.00–18.00

Vstupné:
Plné: 160 Kč
Snížené: 110 Kč pro seniory (nad 60 let), držitele průkazů ZTP, ISIC, ITIC, Staff Card, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu
Rodinné: 270 Kč (max. 2 dospělí a 3 děti)

Více informací o vstupném zde

Kontakt:
Internetové stránky: www.nm.cz
Email: nm@nm.cz
Telefon: 224 497 111, 224 497 352

Spojení:
Metro linka A -  stanice muzeum
Metro linka C – stanice muzeum
Tram: Linka 11 – stanice Muzeum
Tram: 3, 9, 14, 24, 51, 52, 54, 55, 56, 58 – Václavské náměstí

GPS: 50,079308 14,432304

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 

« « Náprstkovo muzeum – za poznáním domorodých kultur | Nová budova Národního muzea – od vzniku až po válečné období » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář