Whisky festival Prague 2014

České muzeum hudby

Pha1 - Muzeum hudby110521_000

Kde jinde je soustředěno takové množství hudebních nástrojů, not či skladeb, jako právě v našem nejvýznamnějším muzeu, zaměřeném na oblast hudby. Právě zde se před vámi otevřou světoznámá díla proslulých velikánů, nástroje, prostřednictvím kterých, vtiskli skladbám život. Muzeum obsahuje exponáty všech hudebních stylů, proto neváhejte a v tanečním rytmu se seznamte s třemi tisíci exponáty.

Rozcestník: vše o Českém muzeu hudby více čtěte zde


Historie České muzeum hudby - interiér
České muzeum hudby
bychom nalezli na Malé Straně, konkrétně v místech, kde se v minulosti nacházel kostel svaté Máří Magdalény a dominikánský klášter, který byl však v roce 1783 zrušen. V minulých dobách budova kromě kláštera sloužila také jako sídlo poštovního úřadu. Později se zde nacházel archiv a četnická ubytovna. Současná budova muzea vznikla v sedmnáctém století díky staviteli Francesco Carattimu a postupně byla přestavěna do podoby, ve které si ji můžeme dnes prohlédnout.

Muzeum české hudby České muzeum hudby - Žirafový klavír
V Českém muzeu hudby jsou v současné době vystaveny ukázky starých a velmi vzácných hudebních nástrojů. Dále si budete moci prohlédnout či prostudovat notové zápisy vybraných hudebních skladeb, dokumenty vztahující se k jednotlivým hudebníkům či si poslechnout autentické nahrávky skladeb. Součástí muzea je také koncertní síň. Sbírka hudebních nástrojů v Českém muzeu hudby čítá kolem dvou tisíc osmi set kusů nástrojů všech možných druhů.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Z hudebních nástrojů si zde prohlédnete množství strunných nástrojů smyčcových, drnkacích i úderných, dále pak dechové a vzduchové nástroje, dřevěné i žesťové, vícehlasé, nástroje blanozvučné a samozvučné i nástroje mechanické. V muzeu si přijdou na své nejen milovníci hudby, ale především ti z vás, kteří touží poznat něco nového a seznámit se tak se zcela unikátními a ojedinělými nástroji. O existenci mnohých z nich jste možná neměli ani tušení, proto je právě Muzeum hudby tím pravým místem, kde se s nástroji seznámit.

Stránka Kam do muzea čtěte zde

Významné exponáty České muzeum hudby - expozice strunných nástrojů - jednoduché harfy
Mezi unikátními muzejními exponáty se nachází například klavír významného skladatele Bedřicha Smetany. Muzeum obsahuje předměty, týkající se renesančního a barokního nástrojářství.  Najdete zde cenné housle světových mistrů v čele s unikátní prací Nikoly Amatiho. Dále také barokní loutny a kytary nebo dokonce výběr z nástrojů pražského mistra Tomáše Ondřeje Hulínského. V muzeu se také nachází prostor, který je věnován harfám. Další expozice je věnována dechovým a domácím nástrojům. Kromě dud a lidových houslí si máte možnost prohlédnout další významné nástroje lidové hudby. O významné umělecké skvosty, díky kterým docházelo k rozvoji hudby a umění, zde opravdu není nouze.

Výstavy, expozice a akce muzea:

Adresa:
Karmelitská 2/4,
118 00 Praha 1

Kontakt:
Email: c_muzeum_hudby@nm.cz
Telefon: 257 257 777
Web: http://www.nm.cz/Hlavni-strana/Navstivte-nas/Ceske-muzeum-hudby.html

GPS: 50°5’5.812″N, 14°24’16.33″E

Otevírací doba
od 4. června 2012
Pondělí: 10.00–18.00
Úterý: ZAVŘENO
Středa: 10.00–18.00
Čtvrtek: 10.00–18.00
Pátek: 10.00–18.00
Sobota: 10.00–18.00
Neděle: 10.00–18.00

Vstupné:
Plné vstupné (aktuální výstava + expozice) : 120 Kč
Snížené vstupné (aktuální výstava + expozice): 70 Kč*
Rodinné vstupné (aktuální výstava + expozice): 190 Kč**
Školní výpravy (aktuální výstava + expozice): 30 Kč / osoba

Další poplatky: Poplatek za filmování a fotografování v expozici je 40,- Kč

Vstup zdarma: Děti do 6 let, dětské domovy, SOS dětské vesničky, držitelé průkazek: ZTP/P a jejich doprovod, KLUB 4LÍSTEK, AMG, ICOM, Společnost NM, Benefit karta GSA – MDČR

* pro seniory (nad 60 let), držitele průkazů ZTP, ISIC, ITIC, Staff Card, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu

** max 2 dospělí a 3 děti

Více informací o vstupném čtěte zde

Spojení:
Tram: 12, 20, 22, 57 – Hellichova
Metro: A – Malostranská (odtud tramvají číslo 12, 20, 22, 57 do zastávky Hellichova)
Bus: 292 – Malostranské náměstí (odtud tramvají číslo 12, 20, 22, 57 do zastávky Hellichova)

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde


Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

obrazek PCL

Jak se dozvědět více o památce

Každá památka má svůj rozcestník. Jedná se o stránku, kde najdete všechny potřebné informace. Na rozcestníku jsou hlavní články, mapa kde se památka nachází, fotogalerie a nakonec i články kulturních a jiných akcí pořádaných v daném místě. Na rozcestník přejdete z odkazu na začátku článku. Rozcestník: Vše o památce čtěte zde

» Pokračování »


Whisky Live Prague

Festival Whisky Live! Prague

Neopakovatelná nabídka. Zveme všechny milovníky whisky na festival s ochutnávkou až 160 druhů kvalitní whisky!. 30% sleva na vstupní vouchery! Festival se koná 26. a 27 září 2014 na Novoměstské radnici za účasti jednoho z největších světových expertů na whisky Jima Murraye!

» Pokračování »


Jagellonska bytc9_130711_002

Oblíbené apartmány v centru Prahy za skvělou cenu !

Ubytování v Praze. Levné apartmány v centru s výbornou dopravní dostupností pro 2 až 10 osob. Vítáme rodiny i skupiny. 10 min na Václavské náměstí. Cena od 350 Kč / os / noc. Zdarma tištěný turistický průvodce Prahou.

» Pokračování »


Svatovítský poklad 2 - web malá

Vydejte se po stopách Svatovítského pokladu a ubytujte se v Praze se slevou 55%!

Dopřejte si v Praze luxusní pobyt s jedinečným programem.Sleva 55% na pobyt pro 2 osoby se vstupenkami na Pražský hrad a prohlídkou největšího českého pokladu.V balíčku najdete i turistického průvodce a slevu do vyhlášené mexické restaurace

» Pokračování »


Národní technické muzeum 3

S dětmi do Národního technického muzea se slevou 60%

1 650 Kč za 2 dny v komfortním hotelu Expo **** pro rodinu s dětmi v Praze a vstupenkami do Národního technického muzea! Nejoblíbenější pražské muzeum pro rodiny vás zve na návštěvu.

» Pokračování »


600

Šance pro mimopražské. Vychutnejte si Prahu a odhalte tajemství Pražského hradu se slevou 64%

Speciální a velmi výhodná nabídka pro naše mimopražské čtenáře. Navštivte Pražský hrad, projděte si areál včetně nejvýznamějších památek a jedinečných galerií a odhalte jeho tajemství! Zajistili jsme pro Vás exkluzivní slevu na ubytování a vstupné 64%

» Pokračování »


Prazsky hrad - zahrada Na Valech101030_001

Podzimní pražské zahrady a parky

Blíží se kouzelný a barevný podzim. Příroda zbarvý stromy do krásných sytých barev. Duby budou krásně žlutočervené a břízy žluté. Poznejte, že pražské zahrady jsou na podzim opravdu kouzelné a jejich atmosféra Vás uchvátí. A hlavně nemeškejte, některé zahrady se na zimu zamykají.

» Pokračování »

 

« « Klementinum – Od nádvoří k významným osobnostem | Michala Cimala – Posun » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář