Pro handicapované

Během našeho života i naší práce jsme se velmi často setkávali s obtížemi, které musí při cestování překonávat tělesně postižený člověk. Proto jsme se rozhodli, že se pokusíme být nápomocni při získávání informací v této oblasti a ty pak budeme předávat všem, kdo o ně projeví zájem.

Začali jsme pro Vás pod heslem „CESTUJTE SAMI“ připravovat informace o kulturních akcích s bezbariérovým přístupem a zpracovávat bezbariérové trasy, které vám umožní samostatně cestovat a těšit se z výletů po Praze a celém Česku. Trasy jsou zpracovány tak, aby bylo pro vás cestování co nejsnažší a nejméně namáhavé. Trasy jsou vybaveny přehlednými mapami, informacemi o dopravě, bezbariérových toaletách. Trasy jsou sestaveny vámi vozíčkáři, tak se nemusíte obávat žádných neříjemných překvapení na cestě. Trasy jsou koncipovány jako poznávací, proto jsou doplněny popisem míst, která navštívíte.  Trasy je možné si ZDARMA stáhnout v elektronické podobě PDF formátu  ZDE nebo za  úhradu poštovného objednat v tištěné formě ucelených publikací  ZDE.

Vydané publikace:

- PRAHOU BEZ BARIÉR ( 10 bezbariérových tras Prahou )
- CESTUJEME BEZ BARIÉR PO ČECHÁCH ( 10 bezbariérových tras Českou republikou )

Publikace a trasy si můžete stáhnout v elektronické podobě ZDE ( V seznamu jsou uvedeny pod názvem Publikace PRAGUE CITY LINE pro vozíčkáře )

nebo objednat tištěné verze ZDE

Projekt „CESTUJTE SAMI“ – Jak jsme se již zmínili, trasy, které zde publikujeme a vydáváme, zpracováváte vy vozíčkáři. Pomáháte si tak při cestování  vzájemně.  Každý z vás, kdo bude chtít svými poznatky o cestování v Praze i celé České republiace čímkoliv přspět je vítán do našeho týmu redaktorů a formou brigády si může také mapováním tras přivydělat.  Pokud se  tedy budete chtít zapojit k naší snaze kvalitně informovat o bezbariérových přístupech nejen v Praze, kontaktuje nás prostřednictvím e-mailu: praguecityline@gmail.com.

Od 1.1. do 30.6.2011 jste stáhli již 10 422 elektronických publikací

Projekty byly podpořeny z fondu T-Mobile spravovaného nadací VIA a společností VZP ČR, která se stala partnerem projektu Prahou bez bariér.

Obě publiace vyšly také za podpory těchto vám jistě známých společností. Za jejch podporu velmi děkujeme.

ZDVIHSERVIS, MEYRA ČR, IROA-HDC, ALTECH, LÁZNĚ LIBVERDA, CAR CLUB, META PLZEŇ, ROLLING BUGGY, KALPE

Aktuality: ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………