Archiv "bezbariérové trasy":

1. stránka (z celkem 2)12
Petrin - zahrada Nebozizek

31. 3. 2020

Petřín – zahrada Nebozízek

Další z petřínských zahrad nese, stejně jako jedna ze zastávek lanové dráhy, název Nebozízek. Jedná se o zahradu, které se rozprostírá mezi Hladovou zdí, lanovou dráhou a Újezdem. Je to místo pro příjemnou procházku s překrásným výhledem na Prahu. » Pokračování »

2. 10. 2012

Bezbariérová trasa Prahou: Od Klementina přes Karlův most na Malou Stranu

Staroměstská – Náměstí Jana Palacha – Klementinum – Karlův most – Kampa – Maltézské náměstí – Vojanovy sady – Valdštejnská zahrada – Klárov

Náš poslední výlet je zaměřen na oblast historické staré Prahy. Staré Město bylo osídleno již v 11. století a společně s Pražským hradem je nejstarší částí Prahy. Malá Strana je o něco málo mladší. Byla založena roku 1257 králem Přemyslem Otakarem II. pro posílení obranyschopnosti Hradu. Právě zde se od samého začátku nacházely četné církevní stavby na poměrně malém území, což také z části uvidíme. » Pokračování »

Obálka_Historická Praha

28. 9. 2012

Bezbariérová trasa Prahou: Starým městem k Josefovu

Náměstí Republiky – Celetná – Staroměstské náměstí – Pařížská – Židovské město – ulice 17. listopadu

Náš další výlet povede historickou oblastí Staroměstského náměstí, jehož historie sahá až do . století, kdy náměstí tvořilo křižovatku dalekých obchodních cest a sloužilo jako tržiště, které bylo známé po celé tehdejší Evropě, a pražského Židovského města, kde překvapivě nalezneme řadu bezbariérových možností. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - ZÁMEK BUCHLOVICE

12. 5. 2011

Bezbariérová trasa Českou republikou – Buchlovice

Zámek Buchlovice, ležící nedaleko majestátního hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo, významem daleko přesahující hranice českých zemí. Stavba zámku byla zahájena těsně před rokem 1700 bohatým a urozeným hrabětem Janem Dětřichem Petřvaldským, který zámek zamýšlel jako galantní dar své manželce Anežce Eleonoře z italského rodu Collona. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - HORSKÁ KVILDA - KVILDA

26. 4. 2011

Bezbariérová trasa Českou republikou – Šumava – Horská Kvilda – Kvilda

Šumavská příroda je jedním velkým zážitkem a díky tomu, že Šumava sama o sobě netvoří vysoké hory, ale spíše kopcovitý terén protkaný velkým množstvím asfaltových nebo šotolinových tras, můžete zde najít několik vhodných bezbariérových tras. Největším problémem těchto tras je nalézt na trase bezbariérovou toaletu. Na trase Horská Kvilda – Kvilda ji najdete jen na začátku a konci trasy. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - MEZI VÁCLAVSKÝM NÁMĚSTÍM A NÁMĚSTÍM REPUBLIKY

10. 4. 2011

Bezbariérová trasa Prahou: Mezi Václavským náměstím a náměstím Republiky

Václavské náměstí – Můstek – Rytířská – Betlémské náměstí – Liliová – Smetanovo nábřeží – Národní – Na Příkopě – Náměstí Republiky

Trasa nám ukáže části Starého a Nového Města nás zavede do muzeí a dalších expozic, které jsou ukázkami vědecké a umělecké historie nejen Prahy, ale i celé země. Navštívíme místa s neopakovatelnou atmosférou, kde si staleté kulturní tradice podávají ruku s moderní dobou. Už začátek trasy na Václavském náměstí je tohoto důkazem, vždyť právě zde se také nachází proslulý pomník českého patrona sv. Václava. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - PLZEŇ

26. 3. 2011

Bezbariérová trasa Českou republikou: Procházka centrem Plzně

Tato trasa vede historickou částí města Plzeň, která je dnes známá především plzeňským pivovarem a Škodovou. Ale jen ten, kdo v Plzni někdy strávil pár chvil, ví, že se je zde krásné historické centrum s katedrálou, největší židovkou synagogou v celé České republice a nádhernými parkovými úpravami v místech bývalých městských hradem. Plzeň je pro bezbariérové cestování téměř jako stvořená. Pohybujete se zde po rovné dlažbě, i nájezdy a sjezdy z chodníků jsou příjemně mírné. Tuto trasu zvládne každý vozíčkář bez pomoci asistentů. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - NYMBURK - PODĚBRADY

26. 3. 2011

Bezbariérová trasa Českou republikou: Nymburk – Poděbrady a zpět

Trasa mezi Nymburkem a Poděbrady je vhodná za dobrého počasí a pro všechny, kdo své cestování rádi doplní delšími procházkami přírodou a mají dost sil ke zvládnutí delších tras. Na této trase vás může doprovázet někdo na kolečkových bruslích, na kole i pěšky. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - PRAŽSKÝMI SADY

20. 3. 2011

Bezbariérová trasa Prahou: Pražskými sady

Chotkovy sady – Letenské sady – Stromovka – Výstaviště – Nádraží Holešovice

Tato vyjížďka také navazuje na trasu procházející Pražským hradem a na rozdíl od ní ji můžeme označit za odpočinkovou. Hlavní vodící linkou této trasy je jedna z význačných událostí naší ne tak dávné historie, a tou je Jubilejní zemská výstava v Praze roku 1889 . Její neopakovatelné exponáty budeme na naší cestě dnes obdivovat na různých místech, kam byly po výstavě natrvalo přemístěny. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - PŘES STROMOVKU NA VÝSTAVIŠTĚ

4. 3. 2011

Bezbariérová trasa Prahou: Přes Stromovku na Výstaviště

Trója – Císařský ostrov – Stromovka – Výstaviště – Nádraží holešovice

Trasa z Tróji přes Stromovku na Nádraží Holešovice patří i přes to, že ve valné většině vede po asfaltových cestách, mezi ty obtížnější. Důvodem jsou občasná prudká stoupání, kterým se na této trase nelze vyhnout a kde je pro jejich zdolání potřeba asistence anebo krátká pomoc ochotného kolemjdoucího. Z hlediska náplně zde budeme představovat další pražské přírodní zajímavosti a jedinečné technické památky. Na chvíli se zastavíme na Císařském ostrově a pak ve Stromovce, kde se budeme soustředit na to nejzajímavější, co je v parku k vidění. Technické památky, na které zde narazíme ve Stromovce nebo na Výstavišti, jsou cenným svědectvím dovednosti českých rukou. Zkrátka, nabídka je velice bohatá a záleží jen na vás, co si vyberete při této trase spatřit. » Pokračování »

1. stránka (z celkem 2)12