O webu

Vítejte na stránkách PRAGUE CITY LINE

Panoramatický pohled na večerní Staroměstské náměstí
(najeďte myší na obrázek a a pohybem kurzoru se začne pohybovat i obrázek

Záměr stránek

Úkolem internetových stránek PRAGUE CITY LINE je nabídnout Vám obyvatelům a návštěvníkům Prahy příjemně strávené chvíle v Praze a zejména spoustu nových zážitků při procházce naší matkou měst.

Stránky jsou tematicky rozdělené tak, aby si každý mohl vybrat,  co chce vidět a navštívit. Informace, které hledáte jsou koncipované formou jednotlivých článků a ucelených tématicky zaměřených tras. Články i trasy jsou vzájemně provázané vzájemnými odkazy (poznáte to podle barevných podtržených slov). Toto rozdělení Vám pomůže lépe se orientovat na webu a velmi jednoduše nacházet souvislosti mezi památkami.

Zkrátka snažíme se, abyste Prahu dobře poznali, užili si volné chvíle v Praze a do Prahy se vraceli.

Internetové stránky PRAGUE CITY LINE patří mezi nejobsáhlejší weby o Praze.  Praha je zde popsána na více než 3500 stranách. Najdete zde vše o pražských památkách, zajímavostech, neznámých zákoutích, zahradách a také  o historii a lidech, kteří zde žili.

Krásy Prahy jsou zde zachyceny na více jak 4000 fotografiích, které jsou rozděleny mezi 220 galerií a každý den jejich počet stoupá. Najdete zde aktuální fotografie, dobové fotografie, které zachycují Prahu ve staletích, a nakonec jsou zde i panoramatické fotografie, které nejlépe zachycují dané místo či památku.

Rozdělení internetových stránek: Prašná brána

V první části jsou informace o Praze, její historii a dopravním spojení, včetně  nádraží, parkovišť a popisu městské hromadné dopravy.

V druhé části naleznete turistické naučné a poznávací trasy. Tyto trasy jsou navrženy jako celodenní a provedou Vás po nejzajímavějších památkách jednotlivých Pražských částí.

Turisty je nejvíce využívána naučná trasa Praguecityline Praha 1, která vede po nejzajímavějších místech Prahy 1 a seznámí Vás s památkami Prahy 1.

Pohled na pražský hrad V další části najdete tématické výlety. Tyto výlety jsou koncipovány jako výlet po nějakém místě a nebo tématu.  Chcete-li poznat Pražský hrad – připravili jsme pro vás popis této unikátní památky a na cestu připravili tištěného průvodce. Chcete-li poznat kudy chodili královské průvody - Formou článků se dozvíte vše o královské korunovaci a o cestě, kterou každý nový král podstupoval.

V další sekci jsme pro Vás připravili celodenní výlety Prahou. Tyto výlety vás provedou mnoha zajímavými místy, které ani rodilí pražané neznají. Nemusíte mít strach, že se ztratíte. Na cestu jsme pro Vás připravili tištěné průvodce, které si můžete zadarmo stáhnout a vytisknout. V průvodcích máte cestu popsanou včetně doporučení, co vidět, kde se najíst, kde zaparkovat a kde je nejbližší zastávka městské hromadné dopravy.

Zdá se vám toho málo. Připravili jsme pro Vás i výlety do blízkosti Prahy. Výlety po nejzajímavějších místech v okolí .

V další části najdou zalíbení lidé toužící po kultuře a nebo nakupování. Provedeme Vás po muzeích Prahy, po galeriích a jiných kulturních místech. Chcete-li vědět, kde obyvatelé Prahy nakupují klikněte na stránku obchodů a budete vědět, kde nakoupit.

Chcete vědět, kde se dobře najíst anebo kde se ubytovat, připravili jsme pro vás informace a doporučení na dobré jídlo a nebo výborné ubytování za super cenu.

Doufáme, že si s námi Prahu užijete a budete se vracet.