Whisky festival Prague 2014

Maiselova synagoga

Pha1 - Maiselova synagoga109

Maiselova synagoga

Maiselovou synagogou zpět do desátého století a poté křížem krážem dějinami Židů v Čechách
Tuto překrásnou židovskou stavbu nechal vystavět velice zámožný občan pražské židovské obce, primas Mordechai Maisel, v letech 1590 – 1592. Synagoga měla sloužit pouze soukromým účelům pro něj a jeho rodinu. Název nese pochopitelně podle donátora stavby. Byla vystavěna pouze díky privilegiím samotného císaře Rudolfa II. Jak známo z předešlých příspěvků, byl právě Mordechai Maisel oním dvorním Židem císaře. » Pokračování »

Maiselova synagoga111211_003

Maiselova synagoga – zkrácená verze

Synagogu nechal postavit židovský primas Mordechai Maisel v renesančním slohu v letech 1590-92 jako svou soukromou synagogu. Maisel získal povolení pro stavbu synagogy od císaře Rudolfa II., kterému jako jeden z nejbohatších pražských obchodníků, půjčoval peníze na války proti Turkům. Ze svého bohatství, které dle pověsti získal jako chudý chlapec od lesních skřítků, nechal, kromě synagog, vydláždit ulice Židovského města, postavil špitál a rozšířil židovský hřbitov. » Pokračování »

novy-obrazek4

Pražské židovské město a jeho památky

ŽIDOVSKÉ MĚSTO – JOSEFOV Židovské osídlení Prahy má velmi starou tradici – židovští obchodníci a penězoměnci se v Praze usazovali již od 10. století. Původní osada v oblasti Malé Strany byla v polovině 12. století vystřídána osídlením na dnešním Josefově. » Pokračování »

FOTOGALERIE

MAPA (otevřít v novém okně)


Související příspěvky: