Apartmány Jagellonská

Praha 3

MAPA (otevřít v novém okně)

Vítejte na stránce věnované naučné a poznávací trase PRAGUE CITY LINE Praha 3

Náměstí Jiřího z Poděbrad a Kostel sv. Srdce Páně – panoramatická fotografie
(najeďte myší na obrázek a a pohybem kurzoru se začne pohybovat i obrázek)

Whisky Live Prague

Festival Whisky Live! Prague

Neopakovatelná nabídka. Zveme všechny milovníky whisky na festival s ochutnávkou až 160 druhů kvalitní whisky!. 30% sleva na vstupní vouchery! Festival se koná 26. a 27 září 2014 na Novoměstské radnici za účasti jednoho z největších světových expertů na whisky Jima Murraye!

» Pokračování »

Žižkovská televizní věž Trasa PRAGUE CITY LINE Praha 3 je turistická naučná poznávací trasa Prahou 3. Trasa vytváří ucelený okruh, který Vás provede touto městskou částí, seznámí Vás s nejzajímavějšími místy, památkami, specifickou historií Prahy 3 a pražského Žižkova.

Praha 3  a zejména Žižkov je unikátní místo. Dříve býval Žižkov dělnickou čtvrtí a žili zde lidé, kteří se řídili svými vlastními zákony a pravidly. Žižkov měl vždy svoji vlastní atmosféru a svůj vlastní život. Vydejte se s námi na procházku a třeba po chvíli tuto atmosféru sami na sobě pocítíte. Dostanete se do doby, kdy zde žil Fešák Hubert třeba také uvidíte jak  pan rada Vacátko řeší vykradení  káči a nebo po cestě potkáte pravého žižkovského Pepíka.

Trasou Vás provede naše mapa. Podle ní si můžete naplánovat, kudy půjdete, jak dlouho Vám výlet potrvá a jaká zajímavá místa  Vás čekají. Obsáhlá fotogalerie Vám umožní si dopředu o celé trase udělat obrázek. Vrch Vítkov - vyhlídka na Žižkov Trasu je nejlépe začít na náměstí Jiřího z Poděbrad a vydat se do útrob Žižkova. Po chvíli  uvidíte nejvyšší pražskou stavbu – Žižkovský vysílač , dále navštívíte zajímavé parky a skoro na konci trasy Vás čeká jedna z největších jezdeckých soch na světě -  socha Jana Žižky z Trocnova. Praha 3 nabízí jiný a neméně zajímavý pohled na matku měst Prahu.

Trasa je popsána ve formě článků. Kliknutím na článek, které jsou seřazeny níže na této stránce, se dostanete na rozcestník daného místa. Zde je popis místa, fotogalerie a mapa celé trasy.

Přejeme Vám mnoho zážitků při procházce Prahou 3 a poznejte Žižkov sami.

Představení pražského Žižkova
Historie Žižkova

Specifická atmosféra Žižkova


Popis Trasy Prague City Line Praha 3

1.  Náměstí Jiřího z Poděbrad
2.  Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně
3.  Škroupovo náměstí
4.  Žižkovská věž
5.  Starý židovský hřbitov na Žižkově
6.  Telefonní ústředna ve Fibichově ulici
7.  Palác Akropolis
8.  Sladkovského náměstí
9.  Kostel sv. Prokopa
10.Bezovka
11.Olšanské náměstí
12.Olšanské hřbitovy

13.Kostel sv. Rocha
14.Podzemní  kryt Bezovka pod  Parukářkou
15.Park Parukářka a vrch svatého Kříže
16.Basilejské náměstí
17.Vítkov
18.Památník na Vítkově
19.Památník na Vítkově – interiér
20.Bývalé mauzoleum K. Gottwalda
21.Jezdecká socha Jana Žižky z Trocnova
22.Armádní muzeum Žižkov
23.Náměstí Winstona Churchila
24.Dům odborových svazů
25.Vysoká škola ekonomická
26.Stadion Viktorky Žižkov
27.Riegrovy sady

Riegrovy sady

10. 8. 2014

Riegrovy sady

Pokud na toulkách  Prahou 3 hledáte místo, kde byste se mohli konečně na chvíli zastavit, odpočinout si a nabrat nové síly pro další putování po této části Prahy, jsou Riegrovy sady tou pravou volbou. Tyto vinohradské sady, pojmenované po významném českém politikovi, se právem řadí mezi nejvyhledávanější místo s možností posedět v přijemných hospůdkách s neopakovatelným výhledem na Pražský hrad. » Pokračování »

Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně

17. 11. 2013

Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně – popis památky

Znovu se podíváme na Náměstí Jiřího z Poděbrad, kde na nás čeká jedna z hlavních dominant, kterou je bezesporu kostel Nejsvětějšího Srdce Páně. Tento kostel je  dílem významného architekta Josipa Plečnika, který se zasloužil také o rekonstrukci Pražského hradu. » Pokračování »

Praha 3 - Zizkovska vez03

17. 11. 2013

Žižkovská televizní věž

Žižkovská televizní věž je vůbec nejvyšší pražskou stavbou. Vysílač utváří ojedinělé panorama Prahy, bez kterého bychom si pohled na tuto světovou metropoli nemohli už představit. » Pokračování »

Pha3_Skroupovo namesti05

27. 7. 2012

Škroupovo náměstí

Nedaleko Žižkovského vysílače a Riegrových sadů se rozprostírá neobvyklé kulaté náměstí, které nese název podle významného českého hudebního skladatele Františka Škroupa. Pojďme společně nahlédnout do historie tohoto kulatého náměstí. » Pokračování »

Pha3 - namesto Jiriho z Podebrad08

24. 7. 2012

Náměstí Jiřího z Poděbrad

Náš výlet po trase  Prahou 3 začneme  na náměstí Jiřího z Poděbrad, nacházející se v blízkosti pražské Vinohradské ulice. Toto náměstí je tvořeno parkem, v jehož středu se do výše tyčí kostel Nejsvětějšího Srdce Páně. » Pokračování »

expozice_laborator_moci3

24. 2. 2012

Výstava – Laboratoř moci

Národní muzeum v Národním památníku na Vítkově připravilo ojedinělou expozici „Laboratoř moci“,. Expozice se nachází v v  podzemních prostorách Národního památníku na Vítkově, které byly vybudovány v 50. letech 20. století jako zázemí pro péči o mumifikované tělo Klementa Gottwalda. Expozice emotivním způsobem upozorňuje na zneužití Památníku komunistickou propagandou, přibližuje osobu prvního „dělnického“ prezidenta a kult osobnosti, který vyústil ve vybudování mauzolea. Součástí expozice je i strojovna a autentické prostory, kde bylo ošetřováno tělo Klementa Gottwalda » Pokračování »

Jezdecka socha0001

24. 10. 2011

Slavnostní odhalení jezdecké sochy Jana Žižky z Trocnova

Restaurovaná socha Jana Žižky z Trocnova je opět na svém místě, po tři dny bude speciálně osvětlena. Dne 24.10.2011 v 19:00 dojde k symbolickému znovu odhalení sochy.

» Pokračování »

89684_31140_vinobrani_2011_plakat

16. 9. 2011

Vinohradské vinobraní 2011

Gladiátorské zápasy, mušketýrské souboje, renesanční tance, jarmareční kapely, historické trhy, ale i kejklíře s vojenskou přehlídkou. A k tomu zdarma koncerty slavné folkrockové formace Čechomor, kapel Mňága a Žďorp, Hudba Praha a Kamila Střihavky se skupinou Leaders. To vše budou mít na programu největší a nejstarší pražské podzimní slavnosti vína – Vinohradské vinobraní 2011 » Pokračování »

1. stránka (z celkem 4)1234