Náprstkovo muzeum – za poznáním domorodých kultur

Pha1 - dum u Halanku

Pokud vás láká cesta za poznáním vedoucí do Indonésie, Asie, Afriky či Ameriky, neměli byste vynechat návštěvu Náprstkova muzea v Praze. Právě zde máte jedinečnou možnost seznámit se s domorodými civilizacemi těchto kontinentů, přiblížit si, jak vypadal každodenní život těchto skupin, prohlédnout si nástroje a další předměty, které používaly k lovu či jiným aktivitám. Za poznáním domorodých kultur se společně vydáme na Betlémské náměstí.

Rozcestník: vše o Dům U  Halánků – Náprstkovo muzeum více čtěte zde

Vojtěch Náprstek Dům U Halánků - Náprstkovo muzeum

Vojtěch Náprstek se narodil v dubnu roku 1826 a do lidského povědomí se zapsal především jako vlastenec a bojovník za rozvoj vědy a techniky. Vystudoval gymnázium a poté začal studovat práva ve Vídni. Velmi se zajímal o kulturu a umění. Po studiích emigroval do Spojených států, kde žil deset let. Zde pracoval mimo jiné jako knihkupec. Byl členem významné vládní expedice, které měla za úkol zkoumat indiánský kmen Dakota. Právě tato mise jej nakonec dovedla až k národopisectví. Po návratu do Prahy v roce 1858 začal s  přestavbou  pivovaru U Hájků, který se nacházel v Praze na Betlémském náměstí. Z pivovaru se posléze stalo centrum české inteligence, kde byla podporována emancipace žen a byl zde šířen pokrok a věda.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

České průmyslové muzeum Náprstkovo muzeum - expozice indiánské kultury
Národopisné sbírky Vojtěcha Náprstka
se rozšířily natolik, že byl nucen roku 1862 přeměnit svůj dům na České průmyslové muzeum, tedy současné Náprstkovo muzeum. Do muzejních sbírek velmi často přispívali významní lidé, jako například cestovatelé Emil Holub, Josef Kořenský, zoolog Antonín Frič a jazykovědec Bedřich Hrozný. Současné prostory pro funkci muzea a pro rozsáhlé sbírky nestačily, proto dal Náprstek roku 1861 postavit novou budovu muzea, tedy tu, kde dnes Náprstkovo muzeum sídlí. Vojtěch Náprstek se zasloužil o založení Klubu českých turistů. Tento významný člověk zemřel v roce 1894 a veškerý svůj majetek odkázal právě milovanému muzeu. Jeho osobní sbírky obohatily muzeum o čtyřiašedesát svazků knih a o osmnáct tisíc historických fotografií.

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Náprstkovo muzeum Náprstkovo muzeum - expozice kultury Austrálie a Oceánie
Celým názvem Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur je dnes jedna ze stálých expozic pražského Národního muzea. Muzeum se nachází na Betlémském náměstí na Starém Městě pražském. Jak jsme již uvedli, bylo muzeum založeno Vojtěchem Náprstkem v roce 1862. Z rozsáhlého muzejního fondu, který je složen ze sbírek Náprstkových, ale také z darů jeho známých, je veřejnosti zpřístupněna pouze malá část. Mezi těmito zpřístupněnými sbírkami se nachází například expozice s názvem Amerika. Zde se mají návštěvníci možnost seznámit s historií a vývojem původních obyvatel na americkém kontinentě. Máte si tak možnost prohlédnout řadu předmětů a jiných artefaktů, které se k domorodým kulturám váží. Mezi  stálé expozice patří Kultura Austrálie a Oceánie, která se zaměřuje na vývoj a historii těchto oblastí. Další část je věnovaná kultuře indonéského ostrova Nias. Náprstkovo muzeum je místem, které vás přenese do období osidlování nových území. Seznámíte se s životem a vývojem primitivních etnických skupin, s jejich kulturou, zvyky, tradicemi.

Stránka vše o: Národním muzeu více čtěte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Betlémské náměstí 1
110 00 Praha 1

GPS: 50°5’2.59″N, 14°24’59.928″E

Otevírací doba:
Pondělí:
ZAVŘENO
Úterý: 10.00–18.00
Středa: 9.00–18.00
Čtvrtek:  10.00–18.00
Pátek: 10.00–18.00
Sobota: 10.00–18.00
Neděle: 10.00–18.00

Vstupné:
Základní: 100 Kč
Snížené: 70 Kč pro seniory (nad 60 let), držitele průkazů ZTP, ISIC, ITIC, Staff Card, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu
Rodinné: 170 Kč (max. 4 osoby, max. 2 dospělí)
Školní skupiny s pedagogickým doprovodem: 40 Kč/os.
Celoroční vstupenka: 500 Kč

Více informací o vstupném zde

Dopravní spojení hromadnou dopravou
Tram: 17, 18, 53 – Karlovy lázně (odtud ulicí Náprstkova)
Metro: B – Národní třída (odtud ulicí Na Pernštýně)

Popis dopravy v Praze
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Náprstkovo muzeum 50.084081, 14.417618 Náprstkovo muzeum  Pokud vás láká cesta za poznáním vedoucí do Indonésie, Asie, Afriky či Ameriky, neměli byste vynechat návštěvu Náprstkova muzea v Praze. Adresa: Náprstkovo muzeum, Betlémské náměstí 1, 110 00, Praha 1 GPS: 50.084081N, 14.417618E Kontakty: web: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/naprstkovo-muzeum-%e2%80%93-za-poznanim-domorodych-kultur Otevřeno: Út - Ne: 10.00 – 18.00, pondělí zavřeno

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « POZOR – Nové jízdné v MHD v Praze od 1.7.2011 | Nová budova Národního muzea – popis » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář