Staroměstská mostecká věž je považována za jednu z nejkrásnějších věží, které byly v dobách středověku postaveny. Tvoří jakousi pomyslnou hranici, která odděluje Karlův most od Křižovnického náměstí. Stavba Staroměstské mostecké věže byla zahájena již za vlády císaře Karla IV. Stavbou byl pověřen proslulý pražský stavitel Petr Parléř, díky němuž můžeme dnes kromě věže obdivovat například Karlův most, Katedrálu svatého Víta, chrám Matky Boží před Týnem a další památky. » Pokračování »
Sekce: Kde nakupovat, Pražské památky Praha 1
Rubriky: Pražské památky | Zanechat komentář
Památky: Staroměstská mostecká věž
Osobnosti: Karel IV.
Druhou strážkyní pražského Karlova mostu, je kromě Malostranských mosteckých věží, také Staroměstská mostecká věž, která na most vzhlíží z opačné strany vltavského břehu. Vydejme se tedy za prohlídkou památky, která je po právu považována za jednu z nejkrásnějších gotických památek Evropy. » Pokračování »
Sekce: Pražské památky Praha 1, věže a rozhledny
Stránky:
Praha 1 | Zanechat komentář
Památky: Staroměstská mostecká věž
Staroměstská mostecká věž je považována za jednu z nejkrásnějších věží středověku. Z jedné strany zakončuje Křížovnické náměstí a z druhé tvoří vstupní bránu na Karlův most. Věž, s jejíž stavbou bylo započato za vlády otce vlasti Karla IV., byla také součástí Staroměstského opevnění. Stavitelem věže byl proslulý pražský architekt, který také pracoval na stavbě Svatovítského chrámu na Pražském hradě, Petr Parléř. » Pokračování »
Sekce: Praha 1, Pražské památky Praha 1
Rubriky: Pražské památky | Zanechat komentář
Památky: Staroměstská mostecká věž
Osobnosti: Karel IV.
Nejnovější komentáře