Pražský hrad po pěti letech odhalí veřejnosti české korunovační klenoty

korunovacni klenoty

Na Pražském hradě budou u příležitosti zvolení nového prezidenta České republiky, Miloše Zemana, vystaveny po dlouhých 5 letech České korunovační klenoty. Veřejnost si je může prohlédnout zcela zdarma, proto neváhejte a přijďte do Vladislavského sálu vdát obdiv jednomu ze symbolů české státnosti.

Stránka: vše o  Pražském hradu více čtěte zde

České korunovační klenoty budou ve Vladislavském sále Pražského hradu vystaveny denně od 10. do 19. května 2013. Prohlédnout si je můžete od 9:00 do 18:00 hodin. Na výstavu klenotů nebudou vydávat žádné časové ani jiné vstupenky. České korunovační klenoty tvoří koruna, žezlo, jablko, kříž, plášť a meč.

České korunovační klenoty budou na Pražském hradě vystaveny od 10. do 19. května, denně od 09:00 do 18:00 hodin. Vstupné se na výstavu neplatí. Správa Hradu odhaduje, že zájemci si budou muset vystát ve frontě čtyři až pět hodin, než se dostanou na řadu.

Žádné rezervace nebudou možné. Pokud se na někoho nedostane, přestože přijel zdaleka, nebude mít další den ve frontě nárok na přednostní místo. Přednostně budou moct jet jen vozíčkáři, které může doprovodit maximálně jedna osoba.

Do Vladislavského sálu není možné vstupovat s kočárky nebo zvířaty, vstup není možný ani s PET lahvemi, deštníky a většími zavazadly, vše lze zanechat v šatně. Každý musí projít bezpečnostním rámem. Je také zakázáno fotit s bleskem.

Zahrady Pražského hradu Kdo se dostane do hradního areálu, klenoty uvidí
Lidé mohou přijít na výstavu pouze od Starých zámeckých schodů přes Jižní zahrady Pražského hradu, odtud po Býčím schodišti na III. nádvoří, vchodem do Starého královského paláce Pražského hradu. Hradní brána se uzavře v momentě, kdy čekající lidé zaplní prostor Jižních zahrad. Tak se vyčerpá denní kapacita výstavy, přičemž se předpokládá maximálně pět tisíc lidí denně.

Více informací naleznetezde.

Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »

Adresa:
Pražský hrad
Praha 1

Kontakty:
224 373 368
http://www.kulturanahrade.cz

Bezbariérovost: Ano

Spojení:
Tram:  22– Pražský hrad

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Stromovka a výstaviště:-zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »

apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »

Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »

foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »

slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »

Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 

« « Výstava „Tutanchamon – jeho hrob a poklady. | Muzeum MHD (městské hromadné dopravy) » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

2 reakce u článku “Pražský hrad po pěti letech odhalí veřejnosti české korunovační klenoty”

 1. Zdeněk Chládek napsal:

  Dobrý den,
  máte trochu zmatek v termínech zahájení oslav 700.výročí narození Karla IV. a zahájení turistické sezóny v Praze.
  Na některých místech píšete datum 3.3., jinde 3.4..
  Prosím opravte si to. Zbytečně matete lidi, kteří se chystají do Prahy a hledají vhodný program.
  Děkuji.

 2. petrz napsal:

  promiňte, ale tento článek je starý 2 roky. stačí se přečíst toto: České korunovační klenoty budou ve Vladislavském sále Pražského hradu vystaveny denně od 10. do 19. května 2013. Prohlédnout si je můžete od 9:00 do 18:00 hodin. Na výstavu klenotů nebudou vydávat žádné časové ani jiné vstupenky. České korunovační klenoty tvoří koruna, žezlo, jablko, kříž, plášť a meč.

Zanechat komentář