Pražský hrad po pěti letech odhalí veřejnosti české korunovační klenoty

korunovacni klenoty

Na Pražském hradě budou u příležitosti zvolení nového prezidenta České republiky, Miloše Zemana, vystaveny po dlouhých 5 letech České korunovační klenoty. Veřejnost si je může prohlédnout zcela zdarma, proto neváhejte a přijďte do Vladislavského sálu vdát obdiv jednomu ze symbolů české státnosti.

Stránka: vše o  Pražském hradu více čtěte zde

České korunovační klenoty budou ve Vladislavském sále Pražského hradu vystaveny denně od 10. do 19. května 2013. Prohlédnout si je můžete od 9:00 do 18:00 hodin. Na výstavu klenotů nebudou vydávat žádné časové ani jiné vstupenky. České korunovační klenoty tvoří koruna, žezlo, jablko, kříž, plášť a meč.

České korunovační klenoty budou na Pražském hradě vystaveny od 10. do 19. května, denně od 09:00 do 18:00 hodin. Vstupné se na výstavu neplatí. Správa Hradu odhaduje, že zájemci si budou muset vystát ve frontě čtyři až pět hodin, než se dostanou na řadu.

Žádné rezervace nebudou možné. Pokud se na někoho nedostane, přestože přijel zdaleka, nebude mít další den ve frontě nárok na přednostní místo. Přednostně budou moct jet jen vozíčkáři, které může doprovodit maximálně jedna osoba.

Do Vladislavského sálu není možné vstupovat s kočárky nebo zvířaty, vstup není možný ani s PET lahvemi, deštníky a většími zavazadly, vše lze zanechat v šatně. Každý musí projít bezpečnostním rámem. Je také zakázáno fotit s bleskem.

Zahrady Pražského hradu Kdo se dostane do hradního areálu, klenoty uvidí
Lidé mohou přijít na výstavu pouze od Starých zámeckých schodů přes Jižní zahrady Pražského hradu, odtud po Býčím schodišti na III. nádvoří, vchodem do Starého královského paláce Pražského hradu. Hradní brána se uzavře v momentě, kdy čekající lidé zaplní prostor Jižních zahrad. Tak se vyčerpá denní kapacita výstavy, přičemž se předpokládá maximálně pět tisíc lidí denně.

Více informací naleznetezde.

Adresa:
Pražský hrad
Praha 1

Kontakty:
224 373 368
http://www.kulturanahrade.cz

Bezbariérovost: Ano

Spojení:
Tram:  22– Pražský hrad

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Stromovka a výstaviště:-zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »

 

« « Výstava „Tutanchamon – jeho hrob a poklady. | Muzeum MHD (městské hromadné dopravy) » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

2 reakce u článku “Pražský hrad po pěti letech odhalí veřejnosti české korunovační klenoty”

 1. Zdeněk Chládek napsal:

  Dobrý den,
  máte trochu zmatek v termínech zahájení oslav 700.výročí narození Karla IV. a zahájení turistické sezóny v Praze.
  Na některých místech píšete datum 3.3., jinde 3.4..
  Prosím opravte si to. Zbytečně matete lidi, kteří se chystají do Prahy a hledají vhodný program.
  Děkuji.

 2. petrz napsal:

  promiňte, ale tento článek je starý 2 roky. stačí se přečíst toto: České korunovační klenoty budou ve Vladislavském sále Pražského hradu vystaveny denně od 10. do 19. května 2013. Prohlédnout si je můžete od 9:00 do 18:00 hodin. Na výstavu klenotů nebudou vydávat žádné časové ani jiné vstupenky. České korunovační klenoty tvoří koruna, žezlo, jablko, kříž, plášť a meč.

Zanechat komentář