2018 Prague Candy Festival

Muzeum MHD (městské hromadné dopravy)

Muzeum MHD_130518_002

Muzeum MHD nabízí svým návštěvníkům pohled a hlavně výlet do historie pražské hromadné dopravy.  Naleznete zde vozy, které byly ještě taženy koňmi, uvidíte a dokonce si i osaháte vývoj tramvají a trolejbusů a nakonec se dozvíte, proč a jak se rozhodlo o výstavbě metra i jak se budovalo. Uvidíte nejen městské vozy, ale i jak MHD ovlivnil čas.  Vyražte s dětmi a sami poznáte,  že to nebyl promarněný čas.

Rozcestník : vše o  Muzeu MHD více čtětezde


Historie muzea Praha 6 - Muzeum MHD (městské hromadné dopravy v Praze)
Historická vozidla městské hromadné dopravy v Praze se nejprve začala využívat k takzvaným jubilejním jízdám. Jednalo se o jízdy, které byly uskutečňovány při výročích významných událostí. První jubilejní jízda se konala dne 28. září 1925 ku příležitosti padesátého výročí zahájení provozu pražské koňky. Koňka neboli Koněspřežná dráha, byla jakýmsi předchůdcem současných železnic a elektrických tramvají. Jednalo se o vozy, které byly tažené koňmi. Při příležitosti padesátého výročí založení městského dopravního podniku, se dne 18. září 1947 se uskutečnila další jubilejní jízda historických vozů. Doposud největší jubilejní jízda se konala z náměstí I. P. Pavlova do Parku kultury. Jízda byla tvořena dvaceti vozy, které byly sestaveny z třinácti vlaků a dvou doprovodných nekolejových vozů.

V roce 1964 byla historická dopravní vozidla přemístěna do vozovny Pankrác a později do vozovny Vokovice. Současné Muzeum městské hromadné dopravy bylo otevřeno v květnu roku 1993 ve vozovně Střešovice. Pro návštěvníky je zde připravena ojedinělá sbírka, čítající na pět desítek historických vozidel a mnoho dalších unikátních exponátů, jako modelů, fotografií, historických dokumentů, historických jízdenek či plánků městské hromadné dopravy.

Expozice Praha 6 - Muzeum MHD (městské hromadné dopravy v Praze)
Návštěvníci se mají možnost prohlédnout kolem padesáti vozidel městské hromadné dopravy, jako například tramvaje, autobusy, trolejbusy či servisní vozidla, využívaná k opravám. Dále se zde nacházejí modely významných vozidel, která se však v původním stavu nedochovala. Jedním z takových unikátů je například model vlaku metra typu Tatra R1. S historií pražské dopravy se můžeme seznámit pomocí dobových fotografií, kopií historických dokumentů, dále jsou zde k dispozici různé druhy jízdenek, nebo unikátní videopořady. Mezi velice významné exponáty patří například vůz koněspřežné tramvaje z roku 1886, otevřený vlečný osobní vůz „ofeňák z roku 1896 a mnoho dalších.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………
Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Patočkova 4
160 00 Praha 6

GPS: 50°5’40.043″N, 14°23’18.165″E
GPS: 50.0944564N, 14.3883792E

Kontakt:
Telefon: 296 128 900, 296 128 923
Fax: 296 128 901
web: www.dpp.cz/muzeum-mhd/

Otevírací doba:
Muzeum je otevřeno od 30. března do 17. listopadu. O sobotách, nedělích a svátcích v době od 9.00 do 17.00 hodin. Možnost návštěvy mimo pravidelnou otevírací dobu je možná na základě objednávky.

Vstupné:
Vstupenky se prodávají v pokladně muzea a každá je označena datem.
Základní vstupné
děti do 6 let: zdarma,
děti 6–15 let: 20 Kč,
dospělí: 35 Kč.

Slevy:
výpravy nad 15 osob
děti 6–15 let: 16 Kč
dospělí: 30 Kč

Senioři
Držitelé senior pasu: vstup volný.

Zaměstnanci Dopravního podniku hl. m. Prahy, akciové společnosti. Zaměstnanci DP, a. s., jejich rodinní příslušníci a důchodci DP, a. s. mají vstup zdarma.

Spojení:
Tramvaje číslo: 1, 2, 18, 56 – Vozovna Střešovice
Autobusy číslo: 143, 174, 180, 502 – - Vozovna Střešovice

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Muzeum MHD 50.094239, 14.389877 Muzeum MHD Naleznete zde vozy, které byly ještě taženy koňmi, uvidíte a dokonce si i osaháte vývoj tramvají a trolejbusů a nakonec se dozvíte, proč a jak se rozhodlo o výstavbě metra i jak se budovalo. Adresa: Muzeum MHD, Patočkova 4, 160 00, Praha 6 GPS: 50.094239N, 14.389877E Kontakty: tel: +420 296 128 900 web: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/muzeum-mhd-mestske-hromadne-dopravy Otevřeno: So - Ne: 9.00 – 17.00, od 30. března do 17. listopadu

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - PRAŽSKÝ HRAD

  Turistický průvodce Prague City Line - PRAŽSKÝ HRAD (velikost souboru: 21,9 MiB)

Pražský hrad patří mezi nejkrásnější a nejrozlehlejší památky Prahy. Pojďme společně navštívit místo spojené s bájnými knížaty, králi a prezidenty. Místo, kde se utvářely dějiny našeho státu.

Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Tato trasa je publikována jako součást série poznávacích a naučných tras Prahou, které jsou vhodné pro výlety a procházky Prahou. Trasa vede touto oblastí: Obora Hvězda - Letohrádek Hvězda - Ladronka - Petřín - Strahov - Pražský hrad

Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Aktualizováno: 22.1.2016 - Tato pro mnohé nejromantičtější trasa v Praze vás provede nejkrásnější částí pražského vrchu Petřín, neminete Petřínskou rozhlednu, Bludiště, Růžový sad ani Strahovský klášter. Projdete místy s nejkrásnějšími výhledy na Prahu a v případě dobré viditelnosti i na daleké okolí Prahy. Nakonec vás cesta dovede až na Pražský hrad.

 

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


banner 50x50px

Prague Candy Festival 2018

Proměníme Pragovku ve sladký ráj, buďte u toho! Všichni mlsouni mají sraz 12. - 13.5. v Pragovce na třetím ročníku Prague Candy Festivalu. Nepromeškejte tuto sladkou příležitost!

» Pokračování »


Prague Boats 1

Vyhlídkové plavby po Vltavě

Zcela výjimečné pohledy na Prahu, nejlepší místa na fotografování, slavné historické památky ze zcela jiného úhlu pohledu, komfortní prostředí lodí, nejmodernější flotila v Praze. Zkuste to !

» Pokračování »


Reklama_PCL_STAHUJ_pruvodce_prahou_cz

Užijte si památky a život v Praze - Stahujte turistické průvodce a mapy ZDARMA !

Poznejte nejkrásnější památky a místa v Praze. Poznejte pražský život i na méně známých místech. Užijte si s připravenými slevovými kupóny v turistických průvodcích a mapách. STAHUJTE ZDARMA !

» Pokračování »


Faer_House_230x230

Prague Fear House - Dům hrůzy

Navštivte první Dům hrůzy ve střední Evropě. Máte rádi horory a adrenalin? Tak právě pro vás je tady. Zažijete napětí ze strašidelné prohlídky. Součástí Domu hrůzy je také strašidelný bar, kde si můžete v klidu vychutnat kávu nebo drink.

» Pokračování »


Puzzle_Room_230x230

Úniková hra Puzzle Room

Rádi se bavíte a zažíváte něco úplně nového a vzrušujícího? To a mnohem víc na vás čeká v jedinečné únikové hře PUZZLE ROOM, která má velmi blízko k televiznímu pořadu Pevnost Boyard.

» Pokračování »

« « Pražský hrad po pěti letech odhalí veřejnosti české korunovační klenoty | Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář