Archiv "Ke stažení":

1. stránka (z celkem 2)12
Titulní stránka publikace PRAGUE CITY LINE - PRAHA 2

4. 2. 2017

Turistické průvodce Prague City Line Prahou 2 – ke stažení zdarma

Turistický průvodce pro všechny, kteří se rádi vyhnou turisticky exponovaným místům a chtějí poznat z Prahy víc. Praha 2, kterou Vám chceme představit v této publikaci je zcela výjimečným místem. Propojuje se zde dávná středověká historie města s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19. století. Žily zde významné osobnosti české historie a řada vysokých škol dává naději, že se odkaz těchto lidí neztratí. Dějiny Prahy 2 jsou plné historických událostí, které ovlivňovaly život celé země i úsměvných historek pro osvěžení. A pokud máte radši přírodu než historii, četné zdejší parky Vás přivítají svojí krásou a malebností. Zkrátka je o co stát. Pojďte tedy s námi poznávat Prahu 2 po naší naučně poznávací trase Prague City Line , kterou jsme pro Vás připravili.

» Pokračování »

obalka_ke_stazeni_48

24. 6. 2015

Průvodce Praha 3 – Žižkov

Připravili jsme pro vás tištěného průvodce po pražské čtvrti Praha 3 – Žižkov. Průvodce je jedinečný svým obsahem a doporučenou trasou. Přehledně a jasně vás provede po nejzajímavější památkách a zajímavých místech. A to není vše. Připravili jsme pro slevové kupóny na zajímavá místa a doporučené restaurace. » Pokračování »

obalka_ke_stazeni_47

14. 12. 2014

Průvodce nakupujeme v Praze

A je zde aktualizovaný elektronický průvodce Prahou. Obchodní centra každý z nás více či méně navštěvuje, ale je fajn si tuto návštěvu moci předem naplánovat podle nabídky jednotlivých center. V průvodci najdete vybraná obchodní centra v Praze, popis toho, co vás v nich čeká a také aktuální akce center, které ocení hlavně nakupující rodiče se svými dětmi – můžete si předem rozmyslet, kdy budete nakupovat a kdy můžete zabavit děti. V průvodci také najdete aktuální akce obchodů. Můžete si tak naplánovat cestu do obchodního centra právě na tu vaši slevu nebo akci.   » Pokračování »

Prague City Line Praha 1 - turistickýc průvodce Prahou

27. 10. 2012

Turistické průvodce Prague City Line Prahou 1 – ke stažení zdarma

Tento turistický průvodce Prahou 1 popisuje trasu tvořící 10 km dlouhý ucelený okruh nejzajímavějšími částmi Prahy 1. Najdete v něm popis památek, mapu s vyznačenými zajímavými místy, fotografie a různé zajímavosti. » Pokračování »

Obálka_Historická Praha

28. 9. 2012

Bezbariérová trasa Prahou: Starým městem k Josefovu

Náměstí Republiky – Celetná – Staroměstské náměstí – Pařížská – Židovské město – ulice 17. listopadu

Náš další výlet povede historickou oblastí Staroměstského náměstí, jehož historie sahá až do . století, kdy náměstí tvořilo křižovatku dalekých obchodních cest a sloužilo jako tržiště, které bylo známé po celé tehdejší Evropě, a pražského Židovského města, kde překvapivě nalezneme řadu bezbariérových možností. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - ZÁMEK BUCHLOVICE

12. 5. 2011

Bezbariérová trasa Českou republikou – Buchlovice

Zámek Buchlovice, ležící nedaleko majestátního hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo, významem daleko přesahující hranice českých zemí. Stavba zámku byla zahájena těsně před rokem 1700 bohatým a urozeným hrabětem Janem Dětřichem Petřvaldským, který zámek zamýšlel jako galantní dar své manželce Anežce Eleonoře z italského rodu Collona. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - HORSKÁ KVILDA - KVILDA

26. 4. 2011

Bezbariérová trasa Českou republikou – Šumava – Horská Kvilda – Kvilda

Šumavská příroda je jedním velkým zážitkem a díky tomu, že Šumava sama o sobě netvoří vysoké hory, ale spíše kopcovitý terén protkaný velkým množstvím asfaltových nebo šotolinových tras, můžete zde najít několik vhodných bezbariérových tras. Největším problémem těchto tras je nalézt na trase bezbariérovou toaletu. Na trase Horská Kvilda – Kvilda ji najdete jen na začátku a konci trasy. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - MEZI VÁCLAVSKÝM NÁMĚSTÍM A NÁMĚSTÍM REPUBLIKY

10. 4. 2011

Bezbariérová trasa Prahou: Mezi Václavským náměstím a náměstím Republiky

Václavské náměstí – Můstek – Rytířská – Betlémské náměstí – Liliová – Smetanovo nábřeží – Národní – Na Příkopě – Náměstí Republiky

Trasa nám ukáže části Starého a Nového Města nás zavede do muzeí a dalších expozic, které jsou ukázkami vědecké a umělecké historie nejen Prahy, ale i celé země. Navštívíme místa s neopakovatelnou atmosférou, kde si staleté kulturní tradice podávají ruku s moderní dobou. Už začátek trasy na Václavském náměstí je tohoto důkazem, vždyť právě zde se také nachází proslulý pomník českého patrona sv. Václava. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - PLZEŇ

26. 3. 2011

Bezbariérová trasa Českou republikou: Procházka centrem Plzně

Tato trasa vede historickou částí města Plzeň, která je dnes známá především plzeňským pivovarem a Škodovou. Ale jen ten, kdo v Plzni někdy strávil pár chvil, ví, že se je zde krásné historické centrum s katedrálou, největší židovkou synagogou v celé České republice a nádhernými parkovými úpravami v místech bývalých městských hradem. Plzeň je pro bezbariérové cestování téměř jako stvořená. Pohybujete se zde po rovné dlažbě, i nájezdy a sjezdy z chodníků jsou příjemně mírné. Tuto trasu zvládne každý vozíčkář bez pomoci asistentů. » Pokračování »

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - NYMBURK - PODĚBRADY

26. 3. 2011

Bezbariérová trasa Českou republikou: Nymburk – Poděbrady a zpět

Trasa mezi Nymburkem a Poděbrady je vhodná za dobrého počasí a pro všechny, kdo své cestování rádi doplní delšími procházkami přírodou a mají dost sil ke zvládnutí delších tras. Na této trase vás může doprovázet někdo na kolečkových bruslích, na kole i pěšky. » Pokračování »

1. stránka (z celkem 2)12