Během našeho života i naší práce jsme se velmi často setkávali s obtížemi, které musí při cestování překonávat tělesně postižený člověk. Proto jsme se rozhodli, že se pokusíme být nápomocni při získávání informací v této oblasti a ty pak budeme předávat všem, kdo o ně projeví zájem.
Začali jsme pro Vás pod heslem „CESTUJTE SAMI“ připravovat informace o kulturních akcích s bezbariérovým přístupem a zpracovávat bezbariérové trasy, které vám umožní samostatně cestovat a těšit se z výletů po Praze a celém Česku. Trasy jsou zpracovány tak, aby bylo pro vás cestování co nejsnažší a nejméně namáhavé. Trasy jsou vybaveny přehlednými mapami, informacemi o dopravě, bezbariérových toaletách. Trasy jsou sestaveny vámi vozíčkáři, tak se nemusíte obávat žádných neříjemných překvapení na cestě. Trasy jsou koncipovány jako poznávací, proto jsou doplněny popisem míst, která navštívíte. Trasy je možné si ZDARMA stáhnout v elektronické podobě PDF formátu ZDE nebo za úhradu poštovného objednat v tištěné formě ucelených publikací ZDE.
Vydané publikace:
- PRAHOU BEZ BARIÉR ( 10 bezbariérových tras Prahou )
- CESTUJEME BEZ BARIÉR PO ČECHÁCH ( 10 bezbariérových tras Českou republikou )
Publikace a trasy si můžete stáhnout v elektronické podobě ZDE ( V seznamu jsou uvedeny pod názvem Publikace PRAGUE CITY LINE pro vozíčkáře )
nebo objednat tištěné verze ZDE
Projekt „CESTUJTE SAMI“ – Jak jsme se již zmínili, trasy, které zde publikujeme a vydáváme, zpracováváte vy vozíčkáři. Pomáháte si tak při cestování vzájemně. Každý z vás, kdo bude chtít svými poznatky o cestování v Praze i celé České republiace čímkoliv přspět je vítán do našeho týmu redaktorů a formou brigády si může také mapováním tras přivydělat. Pokud se tedy budete chtít zapojit k naší snaze kvalitně informovat o bezbariérových přístupech nejen v Praze, kontaktuje nás prostřednictvím e-mailu: praguecityline@gmail.com.
Od 1.1. do 30.6.2011 jste stáhli již 10 422 elektronických publikací
Projekty byly podpořeny z fondu T-Mobile spravovaného nadací VIA a společností VZP ČR, která se stala partnerem projektu Prahou bez bariér.
Obě publiace vyšly také za podpory těchto vám jistě známých společností. Za jejch podporu velmi děkujeme.
ZDVIHSERVIS, MEYRA ČR, IROA-HDC, ALTECH, LÁZNĚ LIBVERDA, CAR CLUB, META PLZEŇ, ROLLING BUGGY, KALPE
Aktuality: ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
4. 2. 2017
Pro Pražany to byla tehdy velká událost. Papaláši se bili v prsa, jaký je ten socialismus skvělá idea a co všechno socialistický, ve skrze dělný lid dovede. Asi tak nějak se holedbal před 40 lety generální tajemník komunistické strany Gustáv Husák, když přestřihával rudou pásku na mostě klenoucím se přes pražskou čtvrť Nusle. » Pokračování »
Sekce: Praha 2, Praha 4
Rubriky: Pražské památky, Pro handicapované | Komentářů: 2
Památky: Nuselský most
4. 2. 2017
Zítkovy sady leží pod Emauzy a jsou ohraničeny Palackého náměstím, Rašínovým nábřežím, ulicí Dřevnou a náměstím pod Emauzy. Sady vznikly na místech posledních zbytků starého Podskalí. Nepřehlédnutelnou dominantou je zde pomník věnovaný československým legionářům a obětem I. světové války. » Pokračování »
Rubriky: Pražské památky, Pro handicapované | Zanechat komentář
Památky: Zítkovy sady
4. 2. 2017
Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy slouží nejen k výuce studentů botaniky, ale i jako odpočinkové místo turistům a obyvatelům Prahy 2. Rozkládá se na ploše 3,5 ha a najdete zde skleníkové i venkovní prostory. » Pokračování »
Sekce: Zahrady a parky
Stránky:
Praha 2 | Zanechat komentář
Památky: Botanická zahrada
24. 1. 2017
Stavovské divadlo je považováno za nejkrásnější klasicistní budovu v Praze. Jeho historie je spjata s významnými evropskými i českými skladateli, virtuozy i s českým národním obrozením. Jako první pražskou samostatnou divadelní budovu ho nechal na své náklady a se svolením císaře Josefa II. v letech 1781 – 1783 postavit osvícenecký hrabě František Nostic. » Pokračování »
Sekce: Divadla a koncertní sály, Významné domy
Rubriky: Pražské památky, Pro handicapované | Zanechat komentář
Památky: Stavovské divadlo
Osobnosti: Josef Kajetán Tyl
24. 1. 2017
Karolinum je srdcem pražské (Karlovy) univerzity, kterou založil roku 1348 Karel IV. jako první vysoké učení ve střední Evropě. Univerzita byla nejen centrem vzdělanosti, ale soustřeďoval se v ní po celé generace i náboženský a politický život, a to nejen český. » Pokračování »
Sekce: Významné domy
Rubriky: Pražské památky, Pro handicapované | Zanechat komentář
Památky: Karolinum
2. 1. 2017
Starý židovský hřbitov nacházející se v těsné blízkosti Klausové synagogy, je samotnými Židy nazýván Beth-chaim, Dům života a je památkou světového významu. Datum, kdy byl hřbitov založen není známo, ale nejstarší nám známý náhrobek, který se na hřbitově nachází nese datum 25. dubna 1439 » Pokračování »
Sekce: Židovské památky
Rubriky: Pražské památky, Pro handicapované | Zanechat komentář
Památky: Starý židovský hřbitov
Osobnosti: Franz Kafka, Mordechaj Maisel, Rabi Löw
29. 12. 2016
V době husitských válek byl Týnský chrám jako hlavní staroměstský kostel pro všechny husity velmi významný. Od roku 1427 v něm byl farářem Jan Rokycana, blízký přítel krále Jiřího z Poděbrad a pozdější volený husitský arcibiskup. V chrámu se přijímalo podobojí, což bylo asi nejdůležitějším spojovacím znakem pro všechny husity a trnem v oku pro všechny katolíky.
» Pokračování »
Sekce: Kostely a kláštery
Rubriky: Pražské památky, Pro handicapované | Zanechat komentář
Památky: Chrám Panny Marie Před Týnem, Staroměstské náměstí
Osobnosti: Franz Kafka
2. 10. 2012
Staroměstská – Náměstí Jana Palacha – Klementinum – Karlův most – Kampa – Maltézské náměstí – Vojanovy sady – Valdštejnská zahrada – Klárov
Náš poslední výlet je zaměřen na oblast historické staré Prahy. Staré Město bylo osídleno již v 11. století a společně s Pražským hradem je nejstarší částí Prahy. Malá Strana je o něco málo mladší. Byla založena roku 1257 králem Přemyslem Otakarem II. pro posílení obranyschopnosti Hradu. Právě zde se od samého začátku nacházely četné církevní stavby na poměrně malém území, což také z části uvidíme. » Pokračování »
Rubriky: Kulturní život v Praze, Pro handicapované | 1 komentář
Památky: Kampa, Karlův most, Klementinum, kostel panny Marie pod Řetězem, Rudolfinum, Valdštejnský palác
28. 9. 2012
Náměstí Republiky – Celetná – Staroměstské náměstí – Pařížská – Židovské město – ulice 17. listopadu
Náš další výlet povede historickou oblastí Staroměstského náměstí, jehož historie sahá až do . století, kdy náměstí tvořilo křižovatku dalekých obchodních cest a sloužilo jako tržiště, které bylo známé po celé tehdejší Evropě, a pražského Židovského města, kde překvapivě nalezneme řadu bezbariérových možností. » Pokračování »
Rubriky: Ke stažení, Pro handicapované | Komentáře nejsou povoleny
Památky: Chrám Panny Marie Před Týnem, Obecní dům, Prašná brána, Staroměstská radnice, Staroměstské náměstí
18. 5. 2011
dne 27. května 2011 v rámci Noci kostelů otevře svou bránu také kostel sv. Rocha na Žižkově. Uvádíme program, který můžete v kostele shlédnout. » Pokračování »
Sekce: Kostely a kláštery
Rubriky: Kulturní život v Praze, Pro handicapované | 1 komentář
Památky: Kostel sv. Rocha
Nejnovější komentáře