Petřín – romantická trasa

Petrin - rozhledna101010_11

Tato trasa Vás provede nejkrásnější cestou pražským vrchem Petřín a dovede Vás až na Pražský hrad. Trasa začíná u horní stanice lanové dráhy a končí na Pražském hradě. Trasu doporučujeme projít večer a nebo v noci. Lucerny krásně svítí na cestu a na Vás dýchne atmosféra tajemné až mystické Prahy.

Vše o: Petřínu - více informací zde

Mapa trasy:

http://maps.google.cz/maps/ms?msa=0&msid=202947159415092968266.0004abe32c7d55515dfb2

Panoramatický pohled Velká strahovská zahrada
(najeďte myší na obrázek a a pohybem kurzoru se začne pohybovat i obrázek)


Popis cesty

Petřín - Petřínská rozhledna Trasa začíná u horní stanice lanové dráhy. Dále cesta vede doprava po chodníku a přímo do zahrady Růžový sad. Zde již uvidíte před sebou rozhlednu a před ní starý kostel sv. Vavřince. Půjdete okolo Hladové zdi a přesně před rozhlednou projdete pod zdí. U rozhledny se dáte doleva po cestě. Zde již budete v zalesněném parku a půjdete stále po cestě lehce směrem dolů. Po chvíli narazíte na schody po kterých se vydáte. Pozor, jakmile se schody prudce stočí doprava nesmíte po nich pokračovat, ale naopak projdete brankou rovně na asfaltovou cestu. Tato cesta Vás povede ke Strahovské zahradě. Jakmile skončí stromy a cesta se stočí doprava dostanete se ke k ní. Zde je překrásný výhled na Prahu a Pražský hrad. Strahovská zahrada Stavba, kterou uvidíte vlevo před sebou je Strahovský klášter. Vy půjdete stále po cestě, na které stojíte. Cesta se  bude stáčet doprava až vyústí do ulice Úvoz.  Vězte, že touto ulicí dříve jezdili královské povozy na Pražský hrad. Vy se nyní vydáte ulicí doleva až přijdete na náměstí, které se jmenuje Pohořelec. Na náměstí se dáte doprava a užší ulicí vejdete na Loretánské náměstí. Zde na Vás čekají dvě významné památky. První z nich je monumentální Černínský palác, dnes sídlo ministerstva zahraničí. Loreta Další památka je trochu dále na náměstí a je to půvabná Loreta, kterou, když budete mít štěstí uslyšíte již zdáli, díky její charakteristické zvonkohře. Po prohlídce náměstí pokračujete dále ulicí, kterou jste přišli a půjdete směrem dolů. Po obou stranách ulice můžete obdivovat historické domy a paláce. Najednou ulice vyústí do dalšího náměstí.  Hradčanské náměstí vždy bývalo vstupní branou na Pražský hrad. A to byl důvod proč mnoho významných šlechtických rodů zde mělo své paláce. Zejména si povšimněte krásného paláce po pravé straně.  Jedná se o Schwarzenberský palác, dnes zde sídlí Národní galerie. A již se blíží konec výletu. Před Vámi je Pražský hrad, sídlo českých králů a dnes prezidenta republiky. Vejdete vstupní branou a projdete si areál hradu. Zde výlet končí. Z hradu je možné vyjít zadní branou po Starých zámeckých schodech až ke stanici metra A . A nebo bočním vchodem z II. nádvoří ke stanici tramvaje.

Památky a zajímavá místa na trase
1. Lanová dráha
2. Růžový sad
3. Petřínská rozhledna
4. Strahovská zahrada
5. Strahovský klášter
6. Černínský palác
7. Loreta
8. Schwarzenberský palác
9. Pražský hrad

Stáhněte si průvodce po trase Petřín – Pražský hrad zdarma
V průvodci naleznete slevový kupón do restaurace Luka Lu pod Petřínem.
Stačí kliknout na PDF soubor , který zde vidíte

Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Aktualizováno: 22.1.2016 - Tato pro mnohé nejromantičtější trasa v Praze vás provede nejkrásnější částí pražského vrchu Petřín, neminete Petřínskou rozhlednu, Bludiště, Růžový sad ani Strahovský klášter. Projdete místy s nejkrásnějšími výhledy na Prahu a v případě dobré viditelnosti i na daleké okolí Prahy. Nakonec vás cesta dovede až na Pražský hrad.

Možnost stáhnout i v anglickém jazyce/ download in english

Prague Tourist Guide - From Petrin Hill to Prague Castle

  Prague Tourist Guide - From Petrin Hill to Prague Castle (velikost souboru: 4,7 MiB)

Aktualizováno: 27.10.2015 - Dear friends, this for many the most romantic track in Prague will take you around the most beautiful part of the Prague Petřín Hill, you will not miss the Petřín Lookout Tower, Mirror Maze, Rose Garden or Strahov Monastery. You will pass the places with the most beautiful views and in case of good visibility you will see also the distant surroundings of Prague. In the end the track will take you to Prague Castle. You can take a walk also in the evening or at ni-ght.The lanterns will be shining nicely and you will feel the atmosphere of the mysterious or even mystical Pra-gue.

Doporučené restaurace:
Restaurace Luka Lu
Restaurace Petřínské terasy

Další zajímavé odkazy :Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování » 

 

« « Obchodní centrum Metropole Zličín | Intercatering » »

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Zanechat komentář