Vrtbovská zahrada

Praha - Vrtbovska zahrada

Naše další zastavení po zahradách pražského Petřína se bude týkat jedné z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších zahrad petřínského vrchu. Vrtbovská zahrada, je jednou ze čtyř barokních zahrad, které dotvářejí krásu Petřína.  Pojďme se projít po zahradě, o níž se tvrdí, že je nejkrásnější zahradou svého druhu na sever od Alp

Rozcestník: Vrtbovská zahrada

Vrtbovská zahrada – panoramatická fotografie
(najeďte myší na obrázek a a pohybem kurzoru se začne pohybovat i obrázek)

Vznik zahrady Vrtbovská zahrada - výhled na Pražský hrad a Staré město
Do zahrady nás zavede vchod z Karmelitské ulice na Malé Straně. Zde se před námi rozprostře pohled na rozsáhlý komplex jedné z nejkrásnějších petřínských zahrad. O podobu této zahrady se zasloužil František Maxmilián Kaňka, neboť právě on byl v letech 1715 – 1720 zaměstnán u hraběte Jana Josefa Vrtby, který zastával funkci nejvyššího purkrabího Pražského hradu. Kaňka se zasloužil nejen o přestavbu paláce, ve kterém hrabě pobýval, ale také o vytvoření unikátní barokní zahrady, které jej obklopovala. Za pomoci dokonalého sochařského umění Matyáše Bernarda Brauna a díky freskám Václava Vavřince Reinera byl vytvořen překrásný areál, který je doposud považován za jednu z nejatraktivnějších zahrad svého druhu.

Stránka: vše o Petříně

Vrtbovská zahrada Jak zahrada vypadá?
V zahradě, dosahující maximální nadmořské výšky dvě stě dvanáct metrů nad mořem a o rozloze 0, 31 hektaru, si kromě překrásných antických soch a freskové výzdoby můžete prohlédnout unikátní keře a stromy, které utvářejí honosný vzhled zahrady. Vrtbovská zahrada je tvořena terasami o třech výškových úrovních, kdy z každé z nich se před vámi otevře ojedinělý výhled. Tyto terasy jsou propojeny širokými schodišti a navzájem se prolínají. Díky tomu si můžete z ptačí perspektivy prohlédnout například Pražský hrad, Chrám svatého Mikuláše či vzdálenější Týnský chrám. Při procházce nepřehlédněte ani unikátní výzdobu sala terreny(zahradní sál), která znázorňuje Venuši a Adónise od Václava Vavřince Reinera. Sala terrena utváří jakousi spojnici meze přilehlým palácem a zahradou. Dalšími zajímavostmi, které stojí za podívanou je například bazének ve spodní části zahrady, ve kterém je umístěna soška puttiho(děťátka) na mořské nestvůře.

Stránka: Pražské zahrady a parky

Rekonstrukce Vrtbovská zahrada
Proto, aby si zahrada zachovala svůj ojedinělý vzhled až doposud, bylo zapotřebí několika rekonstrukcí. Nejrozsáhlejší z nich trvala od roku 1990 do roku 1998. Během prací byla zahrada obnovena do původního stavu. V současné době je zahrada vyhledávána především pro různé společenské akce, jako například pro konference, semináře a svatby.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Vrtbovská zahrada
Karmelitská 25
118 00 Praha 1 – Malá Strana
e-mail: zahrada@vrtbovska.cz

Otevírací doba
Vrtbovská zahrada je otevřena od dubna do října, a to denně od 10 do 18 hodin.

Vstupné
Dospělí 58,- Kč
Děti, Důchodci, Studenti 48,- Kč
Rodinné 170,- Kč

/ Cena vstupného zahrnuje DPH a prospekt /

Akreditovaní průvodci mají vstup do prostor zahrady zdarma. Průvodce skupiny nad 10 osob získává slevu ve výši 20 % na následující prohlídku, platnost slevového kuponu je omezena na 1 kalendářní měsíc po jeho vystavení, poté nevyužitý slevový kupon propadá. Slevové kupony může průvodce uplatnit opět pouze pro hromadné výpravy nad 10 osob.

Spojení:
Tram: 12, 20, 22, 57 – Malostranské náměstí
Bus: 292
Metro: A – Malostranská (odtud tramvají č. 12, 20 nebo 22 do stanice Malostranské náměstí)

Dále se  z Malostranského náměstí  vydejte dolů Karmelitskou ulicí, kde na první křižovatce ulice Karmelitská a Tržiště naleznete vchod do Vrtbovské zahrady (č.p. 25)

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Vrtbovská zahrada 50.086516, 14.402375 Vše o Vrtbovské zahradě čtěte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Vyšehrad – brána Špička | Vyšehrad – Boží muka, Kaple panny Marie Šancovské a Kostel Stětí sv. Jana Křtitele » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář