Chrám sv. Mikuláše

Pha1 - Chrám sv. Mikuláše15

Chrám sv. Mikuláše – jak probíhala stavba

Naším dnešním úkolem bude, seznámit se se stavbou Chrámu svatého Mikuláše na Malé Straně. Budování chrámu je především spojeno se jmény dvou velice významných stavitelů, díky kterým mohla vzniknout stavba, která se stala předlohou pro další stavitele středoevropských chrámů. » Pokračování »

Chrám sv. Mikuláše a profesní dům

Jezuitský Profesní dům na Malé Straně

Neodmyslitelnou součástí Chrámu svatého Mikuláše je přilehlý Profesní dům. Při procházce Malostranským náměstím si většina turistů položí otázku, o jakou stavbu se to vlastně jedná. Naším dnešním úkolem budu na všechny tyto otázky odpovědět. » Pokračování »

Chrám sv. Mikuláše

Chrám sv. Mikuláše na Malé Straně

Chrám sv. Mikuláše (správně kostel sv. Mikuláše) s přilehlou skupinou budov je dominantou celého Malostranského náměstí. Chrám patří mezi naše i evropské nejkrásnější barokní stavby jejichž principem jsou vzájemně se protínající elipsoidy. » Pokračování »

Pha1 - Chrám sv. Mikuláše02

Chrám svatého Mikuláše – skvost barokní architektury

Chrám svatého Mikuláše je považován za jednu z nejkrásnějších barokních památek. Snoubí se zde unikátní barokní prvky, díky kterým tato stavba s kopulí a věžičkou častým cílem mnoha turistů, kteří si zde mohou prohlédnout překrásný interiér, ale také se jim naskytne výhled na celou Prahu. » Pokračování »

Praha 1 - mestska zvonice a Chram sv. Mikulase101017_002

Svatomikulášská městská zvonice

Věž u barokního kostela sv. Mikuláše na Malé Straně sloužila ve své historii jako zvonice i požární hláska a sídlo ponocného. Věž byla za minulého režimu využívána také jako pozorovatelna Stb. » Pokračování »

chram sv. Mikulase09113-Hlavni oltar

Chrám sv. Mikuláše – interiér a výzdoba

Dnešní prohlídka se bude týkat interiéru Chrámu svatého Mikuláše. Seznámíme se s autory soch, fresek a překrásné výzdoby. Chrám ukrývá také mnohé unikáty a zajímavosti, proto neváhejte a vstupte dovnitř. Nejprve si jej však prohlédne z Malostranského náměstí. » Pokračování »

FOTOGALERIE

MAPA (otevřít v novém okně)


Související příspěvky: