Malostranské náměstí

Chrám sv. Mikuláše091002

Malostranské náměstí – představení náměstí

Dnes si povíme pár slov o jednom z náměstí pod Pražským hradem. Jedná se o místo, kterým denně proudí tisíce lidí, a jen někteří si udělají čas na to, aby věnovali pozornost mnoha památkám a zajímavostem, které právě Malostranské náměstí obsahuje. Je centrem pražské části Malá Strana. Pojďme si jej tedy společně prohlédnout. » Pokračování »

chrám sv. Mikuláše091003

Malostranské náměstí – Jak vlastně vypadá

Nyní bychom vám rádi přiblížili, jak celé náměstí vypadá a hlavně proč je turisty tak oblíbené a vyhledávané. Náměstíčko je plný malebných a hlavně útulných restaurací, kde máte mimo jiné možnost ochutnat typickou českou kuchyni. Po obvodu náměstí je také několik krámků se suvenýry či občerstvením. » Pokračování »

chrám sv. Mikuláše091007

Malostranské náměstí – domov významných osobností či pozorovatelna STB

Malostranské náměstí si za dobu své existence prošlo několika historickými obdobími. Procházelo se po něm množství významných osobností, které se více či méně zasloužili o rozvoj zdejší kultury či vzdělanosti. Nyní se seznámíme se několika ne příliš známými fakty. » Pokračování »

Malostranské náměstí a chrám sv. Mikuláše na Malé straně

Malostranské náměstí

Malostranské náměstí je místo, kterým denně proudí tisíce lidí, ale jen někteří si udělají čas na to, aby věnovali pozornost mnoha památkám a zajímavostem, které právě Malostranské náměstí ukrývá. Náměstí zde bylo již od založení Malé Strany ve 13. století. Původně ho tvořilo tržiště a bylo okolními budovami rozděleno na dvě části. Většina z nich ale zanikla po zničujícím požáru z roku 1541 a nahradili je šlechtické rezidence. Dominantu dnešního náměstí tvoří nejkrásnější barokní kostel v Praze Chrám sv. Mikuláše. Ten vám popíšeme v dalším článku.  Nyní se budeme věnovat okolním budovám a palácům. A vezmeme to po směru hodinových ručiček. » Pokračování »

Malostranske namesti

Malostranské náměstí – plánek náměstí

Malostranské náměstí patří mezi nejkrásnější náměstí Prahy. Když se na něj zadíváte tak je vlastně rozděleno Chrámem sv. Mikuláše na dvě části. Na horní a dolní část. My Vám na obrázku přinášíme popis budov náměstí. » Pokračování »

FOTOGALERIE

MAPA (otevřít v novém okně)


Související příspěvky: