Valdštejnská zahrada – zajímavosti a záhady

Valdštejnský palác091012

Prohlídku Valdštejnské zahrady začneme v jižní části parčíku, kde se nachází další unikátní skvost zahrady. Je jím umělá a tajuplná krápníková stěna s jeskyněmi.

-

Rozcestník: vše o Valdštejnském paláci  a Valdštejnské zahradě čtěte zde

Valdštejnská zahrada Zahrada byla v minulosti nazývána tajemnou, právě díky této části, která opravdu působí mystickým dojmem. Pokud se pozorně zahledíte, máte možnost uvidět ve stěně ukryté hady, žáby, a jiná zvířata, dále ale také různé příšery nebo naopak srandovní obličeje. Stěna má také několik tajných chodeb a průchodů. Její součástí je na prvé straně umístěna obrovská voliéra, která je také lemována umělými krápníky, ve které si máte možnost prohlídnout Výry velké. Původně byla však tato voliéra určena zejména pro chov exotického ptactva.

Zvířata v zahradě
Kromě sov je zahrada plná i jiných živých zvířat. Většina z nich se pohybuje zcela volně po cestičkách společně s turisty. Proto se není čemu divit, když si vedle vás bude vykračovat nádherný páv, a v místech kolem jednotlivých jezírek a rybníčků uvidíte kromě divokých kachen také mnoho druhů různě zbarvených ryb.

Valdštejnská zahrada a pohled na Sala Terrena Sala terrena
Dominantní částí celého komplexu je pochopitelně sala terrena, o které jsme si už povídali. Jedná se o trojosní otevřenou stavbu, vedle které si budete opravdu připadat jako trpaslíci. Výzdoba je podobná jako ve Valdštejnském paláci. Na stropě jsou umístěny překrásné fresky, zachycující výjevy z řeckého Olympu.

V samotném středu máte možnost vidět boha Dia s manželkou Herou a také s Venuší, na straně jižní jsou vyobrazeny bohové Trójanů a na straně protější bohové Helénů. Menší medailony, stejně jako vyobrazení na čelní stěně, poukazují na hrdiny Trojské války. Tato překrásná výzdoba pochází od velikánů, jako byl Marco Canevalle, Galli a nejspíše také Bianco za účasti svých pomocníků. Povšimněte si dveří v jižní boční stěně. Odtud vede vstup do umělé krápníkové jeskyně.

Informace:
Valdštejnský palác je pro veřejnost otevřen v lednu až březnu a v listopadu a prosinci každý první víkend v měsíci od 10 do 16 hodin. Od dubna do října je palác otevřen každý víkend od 10 do 17 hodin, od června do září o hodinu déle. Vstup z 1. nádvoří Valdštejnského paláce z Valdštejnského náměstí.

Valdštejnská zahrada je volně přístupná veřejnosti od dubna do října, každý všední den od 7:30 do 18 hodin, o víkendech od 10 do 18 hodin. Od června do září je zahrada otevřena o hodinu déle. V sale terreně probíhají v letní sezoně koncerty pro veřejnost a další kulturní akce.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:

Valdštejnské náměstí 17/4,
118 01  Praha 1

GPS: 50°5’23.618″N, 14°24’18.816″E
GPS: 50.0898939N, 14.4052267E

Kontakt:
informační centrum Senátu
tel: 25707 5707,  25707 5708
email: epodatelna@senat.cz
web: www.senat.cz

Spojení:
Metro trasa A – stanice Malostranská  – dále ulicí Valdštejnská
Metro trasa Astanice Malostranská  - projít Valdštejnskou zahradou až do paláce
Tramvaje číslo: 12, 18, 20, 22, 57 - stanice Malostranská  – dále ulicí Valdštejnská
Tramvaje číslo: 12, 20, 22, 57- stanice Malostranské náměstí dále ulicí Tomášská

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Valdštejnský palác 50.090034, 14.405360 Valdštejnský palác Při procházkách po Malé Straně jistě nesmíme vynechat jeden z největších klenotů, který se zde nachází. Valdštejnský palác je plný mnoha překrásných architektonických prvků, a to jak v interiéru, tak i venkovní části. Jedná se o jednu z nejvýraznějších staveb českého raného baroka. A čím je vlastně palác proslulý? Adresa: Valdštejnské náměstí 17/4, 118 01  Praha 1 GPS: 50°5\'23.618\"N, 14°24\'18.816\"E web: http://www.praguecityline.cz/pamatky/valdstejnsky-palac

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Maiselova synagoga – zkrácená verze | Kostel sv. Haštala – Po stopách hrobu svaté Anežky České a dalších zajímavostech » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář