Valdštejnský palác

Pha1 - senát - jednací sál101028_004

Senát Parlamentu České republiky

Dnes se společně seznámíme s činností, sídlem a historií horní komory Parlamentu České republiky. Senát má hned několik sídel. Hlavním je Valdštejnský palác s Valdštejnskou jízdárnou, dále pak Kolovratský palác a také Malý Fürstenberský palác. Pojďme se tedy společně vydat do míst, kde mimo jiné dochází k projednávání návrhů zákonů. » Pokračování »

Valdštejnský palác091012

Valdštejnská zahrada – zajímavosti a záhady

Prohlídku Valdštejnské zahrady začneme v jižní části parčíku, kde se nachází další unikátní skvost zahrady. Je jím umělá a tajuplná krápníková stěna s jeskyněmi.

» Pokračování »

Valdštejnský palác091068

Valdštejnský palác – sídlo Senátu Parlamentu České republiky

Při procházkách po Malé Straně jistě nesmíme vynechat jeden z největších klenotů, který se zde nachází. Valdštejnský palác je plný mnoha překrásných architektonických prvků, a to jak v interiéru, tak i venkovní části. Jedná se o jednu z nejvýraznějších staveb českého raného baroka. A čím je vlastně palác proslulý? V současné době je palác sídlem Senátu Parlamentu České republiky. Nahlédněme tedy společně do celého komplexu, který kromě paláce tvoří dále také Valdštejnská jízdárna a Valdštejnská zahrada s mnoha jezírky, sochami a přírodními zajímavostmi. » Pokračování »

Valdštejnský palác091053

Valdštejnská zahrada

Nejen Staré Město, ale také pražská část na protějším břehu řeky Vltavy, otevírá návštěvníkům nádherná místa a zahrady, kde se snoubí překrásné historické a kulturní památky se zahradami a parky , které měly veliký význam při utváření historie. Jednou z mnoho z nich je také Valdštejnský palác s přilehlou Valdštejnskou zahradou, se kterou se dnes seznámíme. » Pokračování »

FOTOGALERIE

MAPA (otevřít v novém okně)


Související příspěvky: