Keplerovo muzeum

Keplerovo muzeum

Naše další kroky po stopách pražským muzeí nás zavedou na trasu Královské cesty, konkrétně do Karlovy ulice nedaleko Karlova mostu. Právě zde v domě číslo popisné 4 napsal v sedmnáctém století císařský matematik Johannes Kepler jedno ze svých nejvýznamnějších děl, Astronomia nova. Na tom samém místě bylo o několik století později otevřeno Keplerovo muzeum.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Působení Keplera v Praze Keplerovo muzeum - interiér
Toto malé muzeum v centru Prahy bylo otevřeno dne 25. srpna roku 2009. Dům v Karlově ulici, ve kterém bylo muzeum zřízeno, nebyl vybrán náhodou. Právě v tomto domě, který nese číslo popisné 4, působil významný německý matematik, astrolog a astronom, Johannes Kepler. Kepler je mimo jiné autorem tří významných zákonů, které se týkají pohybu nebeských těles. Keplerovy zákony zformuloval v sedmnáctém století, tedy v době, kdy pobýval v Praze, kde žil v domě v Karlově ulici.

V domě, kde je v současnosti umístěno Keplerovo muzeum, Kepler nejen v letech 1607–1612 bydlel, ale zde také sepsal jedno ze svých velice významných děl, Astronomia nova. Dále tento významný astronom působil na dvoře císaře Rudolfa II., který byl velkým milovníkem astronomie. Společně také prováděli astronomická bádání v Královské zahradě Pražského hradu, kde měli letohrádku Královny Anny zřízenou observatoř.

Keplerovo muzeum - interiér Muzeum Johanna Keplera
V současné době se v muzeu nachází stálá expozice, která pobyt Johanna Keplera v Praze připomíná. Návštěvníci se proto mají možnost seznámit s jeho životem a tvorbou prostřednictvím zajímavých informačních panelů a několika displejů, na kterých jsou promítány různé animace. Protože byl Kepler prvním vědcem, kdo kladl základní otázky krystalografie. Kladl si otázky příčiny  šesterečného uspořádání, sněhových vloček.  V muzeu máte možnost  prohlédnout záznam zachycující růst sněhových vloček.

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

V muzeu je dále umístěn funkční model zubového čerpadla, které Kepler navrhl pro fontány v zahradě císaře Rudolfa II. Toto čerpadlo funguje na principu čerpání kapaliny dvou ozubených kol, které se v současnosti používá v hydraulickém systému. Expozice jsou zajímavé nejen pro dospělé, a přinášejí mnoho překvapení také pro děti. Dále se odtud máte možnost odnést množství zajímavých upomínkových předmětů.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………
-

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Karlova 4
110 00 Praha 1
web: http://www.keplerovomuzeum.cz/
email: provas@volny.cz
telefon: 608 971 236

Otevírací doba:
Od 10 do 18 hodin denně mimo pondělí

VSTUPNÉ:
dospělí 60 Kč,
děti a senioři 40 Kč,
děti do 6 let zdarma

Spojení:
Metro – linka A –  stanice Staroměstská
Tram – 17, 18, 53 –  stanice Staroměstská
Bus – 133 –  stanice Staroměstská

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Keplerovo muzeum 50.085691, 14.414756 Muzeum Johanna Keplera V současné době se v muzeu nachází stálá expozice, která pobyt Johanna Keplera v Praze připomíná. Adresa: Muzeum Johana Keplera, Karlova 4, 110 00, Praha 1 GPS: 50.085750N, 14.414574E Kontakty: tel: +420 6028 971 236, provas@volny.cz web:http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/keplerovo-muzeum Otevřeno: Po – Ne: 10.00 – 18.00

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.


Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Jezuitská kolej v Kutné Hoře | Muzeum Antonína Dvořáka – Michnův letohrádek » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář