Muzeum kostek 2019

Zahrada Na Valech Pražského hradu

Prazsky hrad - zahrada Na Valech101030_001

Odhalte romantická zákoutí, historické kašny a památníky, okouzlující výhled na panorama Prahy nebo pavilon, ve kterém sedával prezident Masaryk. Zahrada Na Valech, ve které je dodnes patrný rukopis věhlasného architekta Plečnika, vám ukáže Prahu, jak ji ještě neznáte. Poznejte zahradu, která je držitelkou prestižního ocenění, udělované nejvýznamnějším historickým parkům a zahradám světa.

Stránka: vše o  Pražském hradu více čtěte zde

Pražský hrad - zahrada Na Valech Prezidentské sídlo vyžaduje reprezentativní zahradu
Zahrada Na Valech se rozprostírá podél hradních paláců až ke Starým zámeckých schodům. Zahrada je jedním z děl významného architekta Plečnika, který byl roku 1920 pověřený prezidentem Masarykem úpravou prezidentského sídla. Zahrada Na Valech byla v té době velmi zanedbaná, neboť od posledních stavebních úprav uplynula dlouhá doba. Stála zde stará obranná zeď, několik starých bašt, domeček zahradníka a památníky, připomínající pražskou defenestraci z roku 1618. Plečnik se proto ujal revitalizace zahrady a uvedl ji do podoby, která je hodna významu symbolice Pražského hradu.

Plečnik mění historii Pražský hrad - zahrada Na Valech - Plečnikova vyhlídka
Stavební práce tedy započaly. Ze sousední Rajské zahrady byla Na Valy přemístěna starobylá barokní kašna. Kolem kašny byl za pomoci parkové úpravy vytvořen malý francouzský parčík. Východně od kašny se rozprostírá pavilon Malý belvedér. Jistě vaší pozornosti neunikne kamenná střecha, kterou na svých ramenech nesou podivuhodné sloupy.

Nejvyhledávanějším místem je nepochybně půlkruhová vyhlídka, ze které se vám naskytne nezapomenutelný výhled na historické centrum Prahy. Vyhlídka byla vystavena v letech 1924-25 nad původním bastionem, jehož pozůstatky jsou zde patrné dodnes. Vyhlídka, lemována kamenným zábradlím, má u svého vstupu umístěnou opukovou pyramidu. Když se pozorně podíváte, zjistíte, že její vrchol ukazuje na Chrám svatého Mikuláše na Malé Straně.

Josip Plečnik v zahradě Na Valech vytvořil i dva pískovcové obelisky, které připomínají místa, kam dopadli místodržící Vilém Slavata a Jaroslav Bořita z Martinic, vyhození při pražské defenestraci z oken Ludvíkova křídla.

Plánek Jižních zahrad Pražského hradu s popisem památek zahrady Na Valech

Jizni zahrady Prazskeho hradu_Zahrada Na Valech cislovana

1  Býčí schodiště (vstup z III. nádvoří Pražského hradu)
2  Plečnikova vyhlídka
3  Malý Belvedér
4  Barokní kašna
5  Monolity připomínající dopad místodržících při II. defenestraci
6  Pavilon Aviária (ptačinec)
7  Alpinum
8  Branka do Alpina
9  Bellevue
10 Herkulova kašna
11 Vinice
12 Moravská bašta
13 Plečnikova lampa
14 Vstup do zahrady od Opyše
15 Vstup do Palácových zahrad pod hradem

Prezidentův pavilon Pražský hrad - zahrada Na Valech - Plečnikova vyhlídka
Zahrada byla ve své východní části rozdělena na dvě výškové úrovně. Obě však končí u Moravské bašty. Tu dal Plečnik vyzdobit štíhlou kamennou jehlou s jónskou hlavicí. Ve zdejším pavilonku svého času rád sedával prezident Masaryk se svými přáteli. Cesta ze zahrady vás zavede až pod vyhlídku na Opyši, kde opět nalezneme Plečnikuv rukopis. Tentokrát v podobě vlajkového stožáru před východní branou do Hradu.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Pražský hrad
119 08 Praha 1

Vstupy do zahrady na valech:
Do zahrady Na Valech se dostanete  III. nádvoří po Býčích schodech, které naleznete v pravé  dolní části nádvoří
Do zahrady Na Valech se dostanete branou vedle Nových zámeckých schodů, které najdete na Hradčanském náměstí vpravo u vstupu do Pražského hradu. Projdete Rajskou zahradou  a jste v zahradě Na Valech
Do zahrady Na Valech se dostanete  po Starých zámeckých schodech, ale nepůjdete před hradní stráž do hradu,  ale dáte se doleva a brankou vstoupíte do zahrady.

Otevírací doba zahrady NaValech:

Duben10.00 - 18.00
Květen10.00 - 19.00
Červen 10.00 - 21.00
Červenec 10.00 - 21.00
Srpen10.00 - 20.00
Září10.00 - 19.00
Říjen10.00 - 18.00

GPS: 50°5’24.493″N, 14°24’6.349″E
GPS: 50.0901369N, 14.4017636E

Spojení:
metro A – stanice Malostranská dále tram č.  22, – stanice Pražský hrad

Dopravní spojení:
Kudy na Pražský hrad:  klikněte zde
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Zahrada Na Valech 50.090851, 14.403441 Zahrada Na Valech Odhalte romantická zákoutí, historické kašny a památníky, okouzlující výhled na panorama Prahy nebo pavilon, ve kterém sedával prezident Masaryk. Zahrada Na Valech, ve které je dodnes patrný rukopis věhlasného architekta Plečnika, vám ukáže Prahu, jak ji ještě neznáte. http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/zahrada-na-valech-prazskeho-hradu

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - PRAŽSKÝ HRAD

  Turistický průvodce Prague City Line - PRAŽSKÝ HRAD (velikost souboru: 21,9 MiB)

Pražský hrad patří mezi nejkrásnější a nejrozlehlejší památky Prahy. Pojďme společně navštívit místo spojené s bájnými knížaty, králi a prezidenty. Místo, kde se utvářely dějiny našeho státu.

Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Aktualizováno: 22.1.2016 - Tato pro mnohé nejromantičtější trasa v Praze vás provede nejkrásnější částí pražského vrchu Petřín, neminete Petřínskou rozhlednu, Bludiště, Růžový sad ani Strahovský klášter. Projdete místy s nejkrásnějšími výhledy na Prahu a v případě dobré viditelnosti i na daleké okolí Prahy. Nakonec vás cesta dovede až na Pražský hrad.

Prague Tourist Guide - From Petrin Hill to Prague Castle

  Prague Tourist Guide - From Petrin Hill to Prague Castle (velikost souboru: 4,7 MiB)

Aktualizováno: 27.10.2015 - Dear friends, this for many the most romantic track in Prague will take you around the most beautiful part of the Prague Petřín Hill, you will not miss the Petřín Lookout Tower, Mirror Maze, Rose Garden or Strahov Monastery. You will pass the places with the most beautiful views and in case of good visibility you will see also the distant surroundings of Prague. In the end the track will take you to Prague Castle. You can take a walk also in the evening or at ni-ght.The lanterns will be shining nicely and you will feel the atmosphere of the mysterious or even mystical Pra-gue.

Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Tato trasa je publikována jako součást série poznávacích a naučných tras Prahou, které jsou vhodné pro výlety a procházky Prahou. Trasa vede touto oblastí: Obora Hvězda - Letohrádek Hvězda - Ladronka - Petřín - Strahov - Pražský hrad

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « První a poslední královská korunovace | Královská zahrada Pražského hradu » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

1 reakce u článku “Zahrada Na Valech Pražského hradu”

  1. Mami napsal:

    Dobrý den, jsem Mami. Jsem Japonec. 9. listopadu proběhne svatební obřad v Praze. Chci pořídit svatební fotografii, protože tato zahrada je velmi pěkná, ale jsem velmi šokován, když vím, že bude v zimě uzavřena. Je již uzavřena 9. listopadu? Je nemožné vstoupit do pěkné zahrady?

Zanechat komentář