Valdštejnská zahrada

Valdštejnský palác091053

Nejen Staré Město, ale také pražská část na protějším břehu řeky Vltavy, otevírá návštěvníkům nádherná místa a zahrady, kde se snoubí překrásné historické a kulturní památky se zahradami a parky , které měly veliký význam při utváření historie. Jednou z mnoho z nich je také Valdštejnský palác s přilehlou Valdštejnskou zahradou, se kterou se dnes seznámíme.

Rozcestník: vše o Valdštejnském paláci  – sídle  Senátu  České republiky

Valdštejnská zahrada a výhled na Pražský hrad V areálu Valdštejnského paláce, tedy současného sídla Senátu Parlamentu České republiky, je ukryt jeden z mnoha pokladů, o kterém turisté mnohdy nemají ani ponětí. Zahrada je obklopena nejen Valdštejnským, ale také Kolovratským palácem dále Valdštejnskou jízdárnou a Malým Fürstenberským palácem.

Historie zahrady
V době výstavby paláce byla společně s ním budovaná nádherná italská zahrada. Původně zde stával menší rybníček, ale nenacházely se v něm sochy, jak je tomu dnes. Původně jej zdobila nádherná fontána. V osmnáctém a poté také ve dvacátém století prodělala mnohé úpravy a změny, ale koncepce zůstala stále podobná, jako by byla původní.

Zahrada byla rozdělena na několik částí. Pokud zavítáte do východní části, věnujte pozornost její dominantní památce, kterou je sala terrena. Přímo naproti je umístěn další rybníček, tentokrát s umělým ostrůvkem a sochou, na které je vyobrazen Hercules. Při procházení zahradou uvidíte množství nádherně upravených keřů a květin, které zahradě dodávají ojedinělý a slavnostní vzhled. V areálu je umístěno několik desítek soch a jiných okrasných předmětů.

Výzdoba zahrady Valdštejnská zahrada - socha Herkula bojujícího s drakem
Albrecht z Valdštejna
toužil po překrásné a ojedinělé zahradě, proto její stavbou pověřil sochaře císaře Rudolfa II, Adriana de Vries. Jeho dílem byla nejen překrásná zahrada s množstvím soch, kašen, fontánek, ale především překrásná manýristická památka. Většina soch byla ale uloupena rabujícími švédskými vojsky při jejich obléhání Prahy, proto si v zahradě můžete prohlédnout pouze kopie původních děl.

Valdštejnská zahrada a pohled na Sala Terrena K čemu dnes zahrada slouží?
Valdštejnská zahrada je pro veřejnost volně přístupná. V sala terreně probíhají v letní sezóně koncerty pro veřejnost, dále také divadelní představení a další zajímavé kulturní akce. Proto toužíte – li po nezapomenutelném zážitku, je posezení ve Valdštejnské zahradě právě jedním z nich.

Informace:
Valdštejnský palác je pro veřejnost otevřen v lednu až březnu a v listopadu a prosinci každý první víkend v měsíci od 10 do 16 hodin. Od dubna do října je palác otevřen každý víkend od 10 do 17 hodin, od června do září o hodinu déle. Vstup z 1. nádvoří Valdštejnského paláce z Valdštejnského náměstí.

Valdštejnská zahrada je volně přístupná veřejnosti od dubna do října, každý všední den od 7:30 do 18 hodin, o víkendech od 10 do 18 hodin. Od června do září je zahrada otevřena o hodinu déle. V sale terreně probíhají v letní sezoně koncerty pro veřejnost a další kulturní akce.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:

Valdštejnské náměstí 17/4,
118 01  Praha 1

GPS: 50°5’23.618″N, 14°24’18.816″E
GPS: 50.0898939N, 14.4052267E

Kontakt:
informační centrum Senátu
tel: 25707 5707,  25707 5708
email: epodatelna@senat.cz
web: www.senat.cz

Spojení:
Metro trasa A – stanice Malostranská  – dále ulicí Valdštejnská
Metro trasa Astanice Malostranská  - projít Valdštejnskou zahradou až do paláce
Tramvaje číslo: 12, 18, 20, 22, 57 - stanice Malostranská  – dále ulicí Valdštejnská
Tramvaje číslo: 12, 20, 22, 57- stanice Malostranské náměstí dále ulicí Tomášská

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Valdštejnský palác 50.090034, 14.405360 Valdštejnský palác Při procházkách po Malé Straně jistě nesmíme vynechat jeden z největších klenotů, který se zde nachází. Valdštejnský palác je plný mnoha překrásných architektonických prvků, a to jak v interiéru, tak i venkovní části. Jedná se o jednu z nejvýraznějších staveb českého raného baroka. A čím je vlastně palác proslulý? Adresa: Valdštejnské náměstí 17/4, 118 01  Praha 1 GPS: 50°5\'23.618\"N, 14°24\'18.816\"E web: http://www.praguecityline.cz/pamatky/valdstejnsky-palac

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Franz Kafka | Starý židovský hřbitov na Smíchově » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

2 reakce u článku “Valdštejnská zahrada”

  1. TOM BUDILOVSKY napsal:

    Valdstejnsky Palac………….znam velmi dobre, zavadel jsem tam na mnoha mistech elektricke vedeni…..v podkrovi, nad Sala Terrena a na dalsich mistech v roce 1967-1968…..
    rad jsem to delal,remeslo se mi libilo, jenze prisli ty rusky kurvy a bylo po radosti. A tak jsem zacal zavadet elektriku v Texasu,na Aljasce,v Oregonu a ve Washingtonu az do penze…….a ted rad prohlizim cokoliv o Praze (narodil a zil v Michli).
    Thanks for great photos, Tom

  2. Jana napsal:

    Při mé poslední návštěvě Valdštejnské zahrady jsem byla mile překvapena její úpravou (snad je to vliv vedlejší senátní budovy). Jako pěst na oko ale působí v historické výzdobě saly terreny obří „vizitka“ senátu s vlajkami, kdo to tam, proboha, dal? Kazí to celkový dojem i chuť k fotografování, barbaři!

Zanechat komentář