Palác Akropolis

Palác  Akropolis

Nyní společně nahlédneme do historie jednoho z významných pražských domů, který je všeobecně známý pro množství divadelních či hudebních představení, které se zde za dobu jeho existence odehrály. Minulost paláce je velmi zajímavá, pojďme se s ní tedy seznámit.

Rozcestník: vše o Paláci Akropolis více čtěte zde

Palác Akropolis – panoramatická fotografie
(najeďte myší na obrázek a a pohybem kurzoru se začne pohybovat i obrázek)

Stavba paláce Palác Akropolis
Stavba paláce Akropolis
byla započata v březnu roku 1927 architektem Rudolfem Svobodou. Ten začal na svém pozemku budovat obrovský dům s kavárnou a s divadelním sálem. Akademický malíř Štroff se postaral o ojedinělou výzdobu celého interiéru divadla. Ten ve foyer ztvárnil výjevy ze vzniku Československa a v suterénu divadla namaloval výjevy z divadelního a filmového života.

K čemu palác sloužil
V paláci Akropolis
se kromě divadla nacházely komfortní byty, které se díky vysokému nájemnému mohly dovolit pouze dobře finančně zajištěné rodiny. Ve třicátých letech zde podle dochovaných pramenů bydleli advokáti, lékaři architekti či makléři. V důsledku hospodářské krize byl Rudolf Svoboda donucen k prodeji paláce, čímž bylo divadlo zcela zapomenuto. Později si divadlo pronajal soubor pražského divadla Komedie. V lednu roku 1928 se konal křest nového sálu, čímž bylo divadlo na dlouhá léta uvedeno do provozu.

Palác Akropolis Poválečné období
Později, pod vedením Jiřího Koldovského prodělal divadelní sál rozsáhlou rekonstrukci. V období druhé světové války se z divadla stalo kino. Právě zde se v těžkých časech naší minulosti scházeli lidé při promítání různorodých filmů. Po ukončení války se vše vrátilo do starých kolejí a začala se zde opět hrát divadelní představení. Po válce, v roce 1948 bylo divadlo uzavřeno a začalo sloužit jako sklad a jídelna pro dělníky a důchodce. V roce 1991 palác koupila Žižkovská divadelní a hudební agentura, která se postarala o rozsáhlou rekonstrukci nejen restaurace ale především divadelního sálu.

Současnost
V současné domě je palác Akropolis centrem hudebního a divadelního umění. Palác Akropolis získal hned několik významných ocenění, jako například Nejlepší rockový klub od týdeníku Prague Post a Interiér roku od Obce českých architektů. Není divu, neboť ojedinělý interiér vzbuzuje v návštěvních mnohé emoce.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………
Adresa:
Kubelíkova 27,
Praha 3, 130 00 Žižkov

GPS: 50°4’56.135″N, 14°26’56.115″E

Kontakt:
ART FRAME Palác Akropolis s.r.o.
Kubelíkova 1548/27
130 00, Praha 3

Tel: +420 296 330 913
Email: info@palacakropolis.cz
Web: www.palacakropolis.cz

Spojení:
Tram: 5, 9, 26. 55, 58 – Olšanské náměstí
Bus: 136, 175 – Olšanské náměstí
Metro: A – Flora (odtud autobusem č. 136, 175 do zastávky Olšanské náměstí)

(Z Olšanského náměstí se vydejte od světelné křižovatky ulicí Táboritská. Po pár metrech odbočte vlevo do ulice Kubelkova, kde se nedaleko starého židovského olšanského hřbitova nachází palác Akropolis)

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Palác Akropolis 50.082263, 14.448928 Palác Akropolis Nyní společně nahlédneme do historie jednoho z významných pražských domů, který je všeobecně známý pro množství divadelních či hudebních představení, které se zde za dobu jeho existence odehrály. Minulost paláce je velmi zajímavá, pojďme se s ní tedy seznámit. Adresa: Kubelíkova 27, Praha 3, 130 00 Žižkov http://www.praguecityline.cz/pamatky/palac-akropolis

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 3

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 3 (velikost souboru: 13,4 MiB)

Aktualizováno: 15.8.2016 - Turistický průvodce ve formátu PDF vás provede po pražském Žižkově, který jeho obyvatelé milují a všechny návštěvníky příjemně překvapí svojí specifickou atmosférou. V průvodci najdete přehlednou mapu, popis zajímavostí a památek a také slevové kupóny do restaurací a zajímavých míst.

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 3

  Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 3 (velikost souboru: unknown)

Aktualizováno: 18.8.2016 - Mapa k turistické trase PRAGUE CITY LINE Praha 3. Projděte si pražský Žižkov a zažijte neopakovatelnou atmosféru této specifické čtvrti Prahy a nezapomeňte využít slevové kupóny ! Vytiskněte si oboustranný list A4 složte si z něho trasu, popis památek a hlavně slevové kopóny

Tourist Guide Prague City Line - Area Prague 3 - english version

  Tourist Guide Prague City Line - Area Prague 3 - english version (velikost souboru: 13,0 MiB)

Aktualizováno: 16.8.2016 - Prague´s Žižkov stretches in the town district Praha 3 close to the centre and today we will introduce this quarter to you. We will also tell you about interesting history of Žižkov and its landmarks which make it a popular tourist location. Due to the vibrant night life and also its many cafés, bars and restaurants Žižkov is called Prague´s Montmartre.

Map of tourist route Prague City Line - Area Prague 3 - english version

  Map of tourist route Prague City Line - Area Prague 3 - english version (velikost souboru: 1,6 MiB)

Aktualizováno: 7.11.2015 - Map of the tourist route Prague City Line Prague 3. This route we recommend as the best way through Prague 3, you will see all the most important. In this map you will find vouchers. Print it or show at a restaurant in your mobile or tablet and enjoy the discount!

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Škroupovo náměstí | Telefonní ústředna ve Fibichově ulici » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář