Kostel Panny Marie Sněžné – popis památky

Pha1 - kostel Panny Marie Snezne0618

V blízkosti Václavského náměstí stojí stavba, která se proslavila díky mnoha významným osobnostem naší historie. Kostel Panny Marie Sněžné byl založen císařem Karlem IV. Za zdmi kostela kázal významný husitský reformátor Jan Želivský. Dnes kostel ukrývá největší oltářní stavbu v Praze a je vyhledávaným místem pro příjemné procházky v klášterní zahradě.

Rozcestník: vše o  Kostele Panny Marie Sněžné více čtěte zde

Stavba Kostel Panny Marie Sněžné
Kostel Panny Marie Sněžné byl založen císařem Karlem IV. v roce 1347. Ten dal chrám vystavět jako budoucí korunovační chrám a jako klášterní svatyni řádu karmelitánů. Podle původního projektu měla vzniknout monumentální, 40 metrů vysoká stavba. Nakonec byl podle tohoto plánu postaven pouze presbytář a klášter. I tak je kostel považován za jednu z nejvyšších pražských církevních staveb.

Rekonstrukce kostela
Kostel Panny Marie Sněžné
se proslavil v době husitské, kdy zde kázal významný husitský kazatel a reformátor Jan Želivský. Vřava husitských válek se však nevyhnula ani této památce, a protože nebyly prostředky a její opravu, začala stavba pomalu chátrat. V roce 1606 se komplex dočkal nových majitelů – řádu bosých františkánů. Ti neprodleně začali s rekonstrukcí stavby. Gotická klenba, která se v kostele zřítila, byla nahrazena renesanční konstrukcí. Rekonstrukce se dočkal i přilehlý klášterní komplex. Při klášteře byla vybudována i překrásná zahrada, kde měli františkáni pro vlastní potřebu pěstovat užitkové plodiny. Zahrada se postupně proměnila na park, v jehož středu byla vystavěna kaple. Zahrada je v současnosti plně přístupná veřejnosti. Kromě okrasných dřevin, růží a soch je zde umístěno i dětské hřiště.

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Interiér Kostel Panny Marie Sněžné - interiér
Interiér kostela upoutá jednou z nejmohutnějších oltářních architektur v Praze.  Dominantou kostela je barokní sloupový oltář ze sedmnáctého století s monumentálním sedmimetrovým křížem. Tento černozlatý oltář je vůbec nejvyšším v Praze. Kromě hlavního obrazu Panny Marie Sněžné je na oltáři umístěno množství soch, znázorňujících v. Jana Křtitele, sv. Petra, sv. Pavla a sv. Františka z Assisi či sv. Anežku Českou. Nad vstupním portálem si můžete prohlédnout obraz Panny Marie Sněžné od Viktora Foerstera, které byl chrám zasvěcen.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Jungmannovo náměstí
Praha 1 – Nové Město

Kontakty:
telefon:   222 246 243
e-mail:  klaret@ofm.cz
web:  www.pms.ofm.cz

Spojení:
Tram: 3, 9, 14, 24, 51, 52, 54, 55, 56, 58 – Václavské náměstí
Metro: A, B – Můstek

Spojení:
Metro A, B – Můstek – Směr Jungmannovo náměstíTram: 6, 9, 18, 22, 53, 57, 58, 59 – Národní třída (odtud Národní ulicí směr Jungmannovo náměstí)
Tram:  3, 9, 14, 24, 51, 52, 54, 55, 56, 58 – Václavské náměstí (odtud po Václavském náměstí dolů a na konci ulice vlevo směr Jungmannovo náměstí)

GPS: 50.082783,14.423522

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Kostel Panny Marie Sněžné 50.083405, 14.423032 Kostel Panny Marie Sněžné V blízkosti Václavského náměstí stojí stavba, která se proslavila díky mnoha významným osobnostem naší historie. Kostel Panny Marie Sněžné byl založen císařem Karlem IV. Za zdmi kostela kázal významný husitský reformátor Jan Želivský. Dnes kostel ukrývá největší oltářní stavbu v Praze a je vyhledávaným místem pro příjemné procházky v klášterní zahradě. Adresa: Jungmannovo náměstí Praha 1 - Nové Město http://www.praguecityline.cz/pamatky/kostel-panny-marie-snezne

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Krannerova kašna – popis památky | Rotunda sv. Kříže » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář