Locked In Prague

Výroční rok Karla IV.

Karel-IV-portret-velky1

Karel IV. byl a nejspíše vždy bude náš nejznámější panovník. Pro většinu z nás se stal nedotknutelným symbolem, obdivovaným a idealizovaným panovníkem. Pravda je vždy někde uprostřed, Karel byl syn své doby. Byl nejen dobrý a osvícený panovník, ale dokázal byl i krutý a bezohledný. Ale to patřilo k době, kdy žil. Přesto je to panovník, který naší zemi nevýslovně proslavil. Díky němu se stala Praha centrem Evropy a umět alespoň trochu česky patřilo v té době k dobrému vybavení skoro všech diplomatů. Prahu změnil mezi evropská velkoměsta a ještě dnes obdivujeme co dokázal. Karel IV. byl a zatím bude Otcem vlasti.

V letošním roce slavíme 700. výročí jeho narození. Buďme hrdí a slavme výročí narození tohoto velikána naší historie.

Články o Karlu IV.

Karel IV. – rytíř (díl I.)
Karel IV. – rytíř (díl II.)
Karel IV. – životopis
Korunovace otce vlasti Karla IV.

Akce , výstavy a slavnosti k výročí narození Otce vlasti Karla IV. v Praze

Prague_Boat-hodinova-plavba-po-vltave

A co takhle vyplout ?

Plavby po Vltavě s Prague Boats a Pražskou Paroplavbou. Pro všechny romantiky, milovníky plaveb, všechny, kdo se chtějí podívat na Prahu z jiného úhlu, mají rádi vůni vody nebo jednoduše nechtějí při poznávání šlapat pěšky máme skvělou nabídku na plavbu po Vltavě.

» Pokračování »


Vinobrani Uvodni

Vinobraní nejen v Praze

Navštivte nejvyužívanější stránku o Vinobraní. Najdete zde akce, které se k oslavě vína konají. S příchodem podzimu nastává doba, ke které neodmyslitelně patří slavnosti vína zvané Vinobraní. Na slavnosti se připravují vinaři z celé republiky, aby nabídli milovníkům vína to nejlepší ze své produkce.

» Pokračování »


den-deti-je-tu-a-s-nim-sleva-na-hracky-v-drevenem-svete-hracek-na-francouzske

Využívejte naše slevy, vždyť PRAHA není DRAHÁ

Slevy na zajímavé pražské akce, nebo na místa, o kterých si myslíte, že je stojí za to navštívit.

» Pokračování »


Muzeum Kouzlo starych casu 1

Neminout - Muzeum Kouzlo starých časů

Chcete vstoupit do romantického a obdivovaného viktoriánského a edwardiánského období po roce 1850 ? Obdivovali jste někdy kostýmy z filmů třeba viktoriánské Anglie ? Ty nekonečné proudy skvěle oblečených šlechticů, služek ... Tak zde uvidíte originály, perfektně koncipované do obrazů doby a příběhů....

» Pokračování »


Prague City Line - průvodce

Užijte si památky a život v Praze - Stahujte turistické průvodce a mapy ZDARMA !

Poznejte nejkrásnější památky a místa v Praze. Poznejte pražský život i na méně známých místech. Užijte si s připravenými slevovými kupóny v turistických průvodcích a mapách. STAHUJTE ZDARMA !

» Pokračování »


DinoParkZije-230x230px-sRgb

DINOPARK ŽIJE !

Na střechu Galerie Harfa se usadilo kolem padesáti prehistorických živočichů. Vypadá to, jako by se zde zastavil čas v Druhohorách. Neváhejte, a podnikněte společně s celou rodinou výlet do doby asi před 235 miliony let.

» Pokračování »


puzzle room

Úniková hra Puzzle Room

Rádi se bavíte a zažíváte něco úplně nového a vzrušujícího? To a mnohem víc na vás čeká v jedinečné únikové hře PUZZLE ROOM, která má velmi blízko k televiznímu pořadu Pevnost Boyard.

» Pokračování »