Apartmány Jagellonská

Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze

Votivni_sal

Pod známou zkratkou UPM se ukrývá název významného pražského muzea, které sídlí v blízkosti pražského Rudolfina. Muzeum nabízí svým návštěvníkům vzácné muzejní sbírky prakticky ze všech odvětví. Najdete zde cenné sbírky hodin, oblečení, skla a jiných odvětví. Návštěvou muzea se dostanete do proudu času vývoje českých průmyslových výrobků

Historie muzea Uměleckoprůmyslové museum v Praze - klenotnice
Uměleckoprůmyslové muzeum
bylo založeno v roce 1885. O založení muzea se výraznou měrou zasloužil významný český průmyslník Vojtěch Lanna, který muzeu věnoval řadu soukromých, historických uměleckořemeslných předmětů. Až do roku 1900 sídlilo Uměleckoprůmyslové muzeum v pražském Rudolfinu. Stavba vlastní muzejní budovy započala v roce 1897. Novorenesanční budovu, která vyrostla naproti Rudolfinu, navrhl architekt Josef Schulz.

Ke slavnostnímu otevření došlo v roce 1900 zcela první expozicí, která byla situována v prvním patře stavby. V období druhé světové války byla budova obsazena, a byla využívána pro válečné účely. Sbírky proto byly neprodleně převezeny do bezpečí. V průběhu let byla budova několikrát rekonstruována. Vznikaly nové a nové muzejní sbírky, díky kterým si v současnosti můžeme prohlédnout přes dvě stě padesát tisíc vystavovaných exponátů.

 

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Muzejní sbírky Uměleckoprůmyslové museum v Praze - textil
Při prohlídce Uměleckoprůmyslového muzea se mohou návštěvníci těšit na mnoho zajímavostí z řady vědních oborů a odvětví. V hojné míře je mezi exponáty zastoupená porcelán, keramika, ale také skleněné předměty. K vidění je ale také nábytek, fotografie či předměty vyrobené ze dřeva, kovů a jiných materiálů. Ve skleněných vitrínách jsou dále uloženy vzácné šperky, hodinky, ale naleznete zde také textil či hračky.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Stálé muzejní expozice
Kromě aktuálních výstav jsou v muzeu k vidění především stálé expozice. Ve Votivním sále se návštěvníci seznámí s historií muzea. Expozice s názvem Příběh vlákna vás zavede do světa módy a textilu. Výstava věnovaná hodinám a hodinkám nese název Stroje času. Další výstavní prostor Umění ohně je zaměřený na vývoj skla, keramiky, porcelánu, atd. O vývoji písma, fotografie a o dalších zajímavostech z oblasti textu a obrazu informuje expozice s názvem Tisk a obraz. Poslední zajímavou částí muzea je Klenotnice. Zde se v sále kovů seznámíte s prací zlatníků, s výrobou a druhy šperků, se zpracováváním slonoviny, polodrahokamů a jiných materiálů.

Výstavy, expozice a akce muzea:
Žádné Události

Adresa:
ulice 17. listopadu 2
110 00 Praha 1

GPS: 50.090163,14.416333

Přístupné pro veřejnost: ano

Kontakt:
+420 251 093 111
+420 251 093 296
info@upm.cz

Otevírací doba:
pondělí: zavřeno
úterý: 10 – 19 hodin
středa – neděle: 10 – 18 hodin

vstupné
stálá expozice a výstava: 120 Kč (snížené 70 Kč)
výstava: 80 Kč (snížené 40 Kč)
rodinné vstupné — výstava: 150 Kč
rodinné vstupné — stálá expozice a výstava: 200 Kč

vstup zdarma: úterý 17—19 hodin

Více informací o vstupném zde

Servis pro osoby s handicapem
Vstup do muzea pro vozíčkáře je zajištěn přes zahradu UPM, cca 40 metrů od hlavního vchodu. U vstupu do zahrady je umístěn zvonek a intercom, ostraha je připravena pomoci. Muzeum je vybaveno výtahem, návštěvnické toalety jsou vhodné pro zdatné vozíčkáře na mechanických vozících, další vhodné toalety jsou v blízkém Rudolfinu.

Spojení:
Bus: 133 – Staroměstská (zastávka před muzeem)
Metro: A – Staroměstská (odtud k ulici 17. Listopadu, zde odbočíte vpravo kolem Filozofické fakulty UK, a po pár metrech přijdete k muzeu)
Tram: 17, 18, 53 – Staroměstská – vydáte se vpravo ulicí 17. Listopadu, projdete kolem Filozofické fakulty UK, a po pár metrech přijdete k muzeu)

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Královska obora – Stromovka a Výstaviště: zde
Muzea Prahy: zde
Národní galerie: zde

obrazek PCL

Jak se dozvědět více o památce

Každá památka má svůj rozcestník. Jedná se o stránku, kde najdete všechny potřebné informace. Na rozcestníku jsou hlavní články, mapa kde se památka nachází, fotogalerie a nakonec i články kulturních a jiných akcí pořádaných v daném místě. Na rozcestník přejdete z odkazu na začátku článku. Rozcestník: Vše o památce čtěte zde

» Pokračování »


Whisky Live Prague

Festival Whisky Live! Prague

Neopakovatelná nabídka. Zveme všechny milovníky whisky na festival s ochutnávkou až 160 druhů kvalitní whisky!. 30% sleva na vstupní vouchery! Festival se koná 26. a 27 září 2014 na Novoměstské radnici za účasti jednoho z největších světových expertů na whisky Jima Murraye!

» Pokračování »


Jagellonska bytc9_130711_002

Oblíbené apartmány v centru Prahy za skvělou cenu !

Ubytování v Praze. Levné apartmány v centru s výbornou dopravní dostupností pro 2 až 10 osob. Vítáme rodiny i skupiny. 10 min na Václavské náměstí. Cena od 350 Kč / os / noc. Zdarma tištěný turistický průvodce Prahou.

» Pokračování »


Svatovítský poklad 2 - web malá

Vydejte se po stopách Svatovítského pokladu a ubytujte se v Praze se slevou 55%!

Dopřejte si v Praze luxusní pobyt s jedinečným programem.Sleva 55% na pobyt pro 2 osoby se vstupenkami na Pražský hrad a prohlídkou největšího českého pokladu.V balíčku najdete i turistického průvodce a slevu do vyhlášené mexické restaurace

» Pokračování »


Národní technické muzeum 3

S dětmi do Národního technického muzea se slevou 60%

1 650 Kč za 2 dny v komfortním hotelu Expo **** pro rodinu s dětmi v Praze a vstupenkami do Národního technického muzea! Nejoblíbenější pražské muzeum pro rodiny vás zve na návštěvu.

» Pokračování »


600

Šance pro mimopražské. Vychutnejte si Prahu a odhalte tajemství Pražského hradu se slevou 64%

Speciální a velmi výhodná nabídka pro naše mimopražské čtenáře. Navštivte Pražský hrad, projděte si areál včetně nejvýznamějších památek a jedinečných galerií a odhalte jeho tajemství! Zajistili jsme pro Vás exkluzivní slevu na ubytování a vstupné 64%

» Pokračování »


Prazsky hrad - zahrada Na Valech101030_001

Podzimní pražské zahrady a parky

Blíží se kouzelný a barevný podzim. Příroda zbarvý stromy do krásných sytých barev. Duby budou krásně žlutočervené a břízy žluté. Poznejte, že pražské zahrady jsou na podzim opravdu kouzelné a jejich atmosféra Vás uchvátí. A hlavně nemeškejte, některé zahrady se na zimu zamykají.

» Pokračování »

« « Památník Heydrichiády – Nevzdáme se. Nikdy. Jsme Češi. | Bodies – The Human Body Exhibition výstava, která změní váš život prodloužena do 17.6.2012 » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář