Ubytování Jagellonská

Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze

Votivni_sal

Pod známou zkratkou UPM se ukrývá název významného pražského muzea, které sídlí v blízkosti pražského Rudolfina. Muzeum nabízí svým návštěvníkům vzácné muzejní sbírky prakticky ze všech odvětví. Najdete zde cenné sbírky hodin, oblečení, skla a jiných odvětví. Návštěvou muzea se dostanete do proudu času vývoje českých průmyslových výrobků

Historie muzea Uměleckoprůmyslové museum v Praze - klenotnice
Uměleckoprůmyslové muzeum
bylo založeno v roce 1885. O založení muzea se výraznou měrou zasloužil významný český průmyslník Vojtěch Lanna, který muzeu věnoval řadu soukromých, historických uměleckořemeslných předmětů. Až do roku 1900 sídlilo Uměleckoprůmyslové muzeum v pražském Rudolfinu. Stavba vlastní muzejní budovy započala v roce 1897. Novorenesanční budovu, která vyrostla naproti Rudolfinu, navrhl architekt Josef Schulz.

Ke slavnostnímu otevření došlo v roce 1900 zcela první expozicí, která byla situována v prvním patře stavby. V období druhé světové války byla budova obsazena, a byla využívána pro válečné účely. Sbírky proto byly neprodleně převezeny do bezpečí. V průběhu let byla budova několikrát rekonstruována. Vznikaly nové a nové muzejní sbírky, díky kterým si v současnosti můžeme prohlédnout přes dvě stě padesát tisíc vystavovaných exponátů.

 

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Muzejní sbírky Uměleckoprůmyslové museum v Praze - textil
Při prohlídce Uměleckoprůmyslového muzea se mohou návštěvníci těšit na mnoho zajímavostí z řady vědních oborů a odvětví. V hojné míře je mezi exponáty zastoupená porcelán, keramika, ale také skleněné předměty. K vidění je ale také nábytek, fotografie či předměty vyrobené ze dřeva, kovů a jiných materiálů. Ve skleněných vitrínách jsou dále uloženy vzácné šperky, hodinky, ale naleznete zde také textil či hračky.

Stálé muzejní expozice
Kromě aktuálních výstav jsou v muzeu k vidění především stálé expozice. Ve Votivním sále se návštěvníci seznámí s historií muzea. Expozice s názvem Příběh vlákna vás zavede do světa módy a textilu. Výstava věnovaná hodinám a hodinkám nese název Stroje času. Další výstavní prostor Umění ohně je zaměřený na vývoj skla, keramiky, porcelánu, atd. O vývoji písma, fotografie a o dalších zajímavostech z oblasti textu a obrazu informuje expozice s názvem Tisk a obraz. Poslední zajímavou částí muzea je Klenotnice. Zde se v sále kovů seznámíte s prací zlatníků, s výrobou a druhy šperků, se zpracováváním slonoviny, polodrahokamů a jiných materiálů.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………
Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
ulice 17. listopadu 2
110 00 Praha 1

GPS: 50.090163,14.416333

Přístupné pro veřejnost: ano

Kontakt:
tel:+420 251 093 111
tel: +420 251 093 296
email: info@upm.cz
internetové stránky: www.upm.cz

Otevírací doba:
pondělí: zavřeno
úterý: 10 – 19 hodin
středa – neděle: 10 – 18 hodin

vstupné
stálá expozice a výstava: 120 Kč (snížené 70 Kč)
výstava: 80 Kč (snížené 40 Kč)
rodinné vstupné — výstava: 150 Kč
rodinné vstupné — stálá expozice a výstava: 200 Kč

vstup zdarma: úterý 17—19 hodin

Více informací o vstupném zde

Servis pro osoby s handicapem
Vstup do muzea pro vozíčkáře je zajištěn přes zahradu UPM, cca 40 metrů od hlavního vchodu. U vstupu do zahrady je umístěn zvonek a intercom, ostraha je připravena pomoci. Muzeum je vybaveno výtahem, návštěvnické toalety jsou vhodné pro zdatné vozíčkáře na mechanických vozících, další vhodné toalety jsou v blízkém Rudolfinu.

Spojení:
Bus: 133 – Staroměstská (zastávka před muzeem)
Metro: A – Staroměstská (odtud k ulici 17. Listopadu, zde odbočíte vpravo kolem Filozofické fakulty UK, a po pár metrech přijdete k muzeu)
Tram: 17, 18, 53 – Staroměstská – vydáte se vpravo ulicí 17. Listopadu, projdete kolem Filozofické fakulty UK, a po pár metrech přijdete k muzeu)

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze 50.089934, 14.416314 Uměleckoprůmyslové muzeum Muzeum nabízí svým návštěvníkům vzácné muzejní sbírky prakticky ze všech odvětví. Najdete zde cenné sbírky hodin, oblečení, skla a jiných odvětví. Návštěvou muzea se dostanete do proudu času vývoje českých průmyslových výrobků Adresa: Uměleckoprůmyslové muzeum, 17. listopadu 2, 110 00, Praha 1 GPS: 50.089934N, 14.416314E Kontakty: tel: +420 251 093 111 info@upm.cz web: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/umeleckoprumyslove-muzeum-v-praze Otevřeno: Út - Ne: 10.00 – 18.00, úterý zavřeno

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 8,9 MiB)

Aktualizováno: 5.12.2016 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede poturistické trase Praguecityline Praha 1. Praha 1 stále patří mezi nejlákavější části celé Prahy. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 16,5 MiB)

Aktualizováno: 27.12.2015 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. Hardly anywhere you can walk on the same paths where were walking Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, and the Golem of Prague.

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Prague_Boat-hodinova-plavba-po-vltave

A co takhle vyplout ?

Plavby po Vltavě s Prague Boats a Pražskou Paroplavbou. Pro všechny romantiky, milovníky plaveb, všechny, kdo se chtějí podívat na Prahu z jiného úhlu, mají rádi vůni vody nebo jednoduše nechtějí při poznávání šlapat pěšky máme skvělou nabídku na plavbu po Vltavě.

» Pokračování »


Vinobrani Uvodni

Vinobraní nejen v Praze

Navštivte nejvyužívanější stránku o Vinobraní. Najdete zde akce, které se k oslavě vína konají. S příchodem podzimu nastává doba, ke které neodmyslitelně patří slavnosti vína zvané Vinobraní. Na slavnosti se připravují vinaři z celé republiky, aby nabídli milovníkům vína to nejlepší ze své produkce.

» Pokračování »


den-deti-je-tu-a-s-nim-sleva-na-hracky-v-drevenem-svete-hracek-na-francouzske

Využívejte naše slevy, vždyť PRAHA není DRAHÁ

Slevy na zajímavé pražské akce, nebo na místa, o kterých si myslíte, že je stojí za to navštívit.

» Pokračování »


Muzeum Kouzlo starych casu 1

Neminout - Muzeum Kouzlo starých časů

Chcete vstoupit do romantického a obdivovaného viktoriánského a edwardiánského období po roce 1850 ? Obdivovali jste někdy kostýmy z filmů třeba viktoriánské Anglie ? Ty nekonečné proudy skvěle oblečených šlechticů, služek ... Tak zde uvidíte originály, perfektně koncipované do obrazů doby a příběhů....

» Pokračování »


Prague City Line - průvodce

Užijte si památky a život v Praze - Stahujte turistické průvodce a mapy ZDARMA !

Poznejte nejkrásnější památky a místa v Praze. Poznejte pražský život i na méně známých místech. Užijte si s připravenými slevovými kupóny v turistických průvodcích a mapách. STAHUJTE ZDARMA !

» Pokračování »


DinoParkZije-230x230px-sRgb

DINOPARK ŽIJE !

Na střechu Galerie Harfa se usadilo kolem padesáti prehistorických živočichů. Vypadá to, jako by se zde zastavil čas v Druhohorách. Neváhejte, a podnikněte společně s celou rodinou výlet do doby asi před 235 miliony let.

» Pokračování »


puzzle room

Úniková hra Puzzle Room

Rádi se bavíte a zažíváte něco úplně nového a vzrušujícího? To a mnohem víc na vás čeká v jedinečné únikové hře PUZZLE ROOM, která má velmi blízko k televiznímu pořadu Pevnost Boyard.

» Pokračování »

« « Památník Heydrichiády – Nevzdáme se. Nikdy. Jsme Češi. | Tip na výlet v Praze – Prokopské údolí » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář