Pražský hrad – Obrazárna

Pražský hrad - obrazárna08004

Za prohlídkou významného českého historického dědictví nyní zavítáme do Obrazárny, které se nachází v areálu Pražského hradu a za svými zdmi ukrývá poklady, pocházející se slavných sbírek císaře Rudolfa II. Je až neskutečné, že se některé části opět nalezly, a navrátily zpět, na Pražský hrad.

Rozcestník: Pražský hrad

Krátce z historie:
Nejstarší exponáty, umístěné v Obrazárně Pražského hradu, sahají až do dob císaře Rudolfa II. Jedná se části panovníkovy o sbírky, které milovník umění nashromáždil. Zajímavostí je, že některé exponáty od rudolfínské doby doposud Pražský hrad neopustily. Některé kousky byly zpět dovezeny 17., v 18. nebo v 19. století z Vídně, či Anglie.

Obrazárna Pražského hradu Nejstarším exponátem je inventář, pocházející pravděpodobně z roku 1660. V roce 1762 byla galerie na Pražském hradě zrušena. Teprve po vzniku České republiky byla tato činnost obnovena, a soustředila se především na nákup malířských děl českého baroka a 19. století. Po dlouholetém průzkumu a restaurátorských pracích byla v roce 1965 z obrazů, které v minulosti tvořily součást historické sbírky Pražského hradu, a dále také ze zcela nových exponátů, vytvořena nová Obrazárna Pražského hradu, která byla znovuotevřena v roce 1997.

V roce 2001 zakoupila Správa Pražského hradu další dva obrazy, které byly údajně namalovány přímo v císařské rezidenci Rudolfa II. Pravděpodobně se totiž jedná o exponáty, které byly důležitou součástí císařských sbírek.

Rozcestníky všech památek: ZDE

Dále byla Obrazárna obohacena o vzácnou sošku Marta a Venuše, pocházející z dílny významného sochaře z doby rudolfínské, Hanse Monta. Co vše zde tedy můžeme spatřit? Obrazárna obsahuje především díla umělců a mistrů, kteří působili právě na dvoře císaře Rudolfa II. Obrazárna ve své minulosti prošla několika rekonstrukcemi, díky kterým je v současné době zcela přístupná veřejnosti.

Co vše zde můžeme vidět?: Obrazárna Pražského hradu
Obrazárna obsahuje mimo jiné stálou expozici, kde si máte možnost prohlédnout více než sto nejkvalitnějších obrazů, pocházejících z majetku Pražského hradu. Celý tento majetek však čítá na 4000 obrazů. Pražská hradní Obrazárna se kvalitou svých děl vyrovná nejvýznamnějším evropským uměleckým sbírkám. Dokonce máte možnost spatřit na vlastní oči několik kusů, které se dochovaly přímo ze samotné sbírky ze šestnáctého století, pocházející z galerie císaře Rudolfa II., který tyto sbírky na Pražském hradě shromáždil. Dále Obrazárna obsahuje skvosty, pocházející z dílen velice významných italských, německých, nizozemských, vlámských a jiným uměleckých mistrů. Na co ještě čekáte? Milovníci umění hurá na Hrad.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Pražský hrad
119 08 Praha 1

GPS: 50°5’23.494″N, 14°23’54.636″E
GPS: 50.0898594N, 14.3985100E

Kontakt:
bližší informace návštěvníkům podá Informační středisko Pražského hradu,
tel.: 224 373 584

Spojení:
metro trasa A – stanice Malostranská dále po Strarých zámeckých schodech na hrad,
metro trasa A – stanice Malostranská dále tram č.  22, 91– stanice Pražský hrad

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Obrazárna Pražského hradu 50.090865, 14.398785 Obrazárna Pražského hradu Za prohlídkou významného českého historického dědictví nyní zavítáme do Obrazárny, které se nachází v areálu Pražského hradu a za svými zdmi ukrývá poklady, pocházející se slavných sbírek císaře Rudolfa II. Je až neskutečné, že se některé části opět nalezly, a navrátily zpět, na Pražský hrad. Adresa: Pražský hrad 119 08 Praha 1 http://www.praguecityline.cz/nezarazene/prazsky-hrad-obrazarna

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - PRAŽSKÝ HRAD

  Turistický průvodce Prague City Line - PRAŽSKÝ HRAD (velikost souboru: 21,9 MiB)

Pražský hrad patří mezi nejkrásnější a nejrozlehlejší památky Prahy. Pojďme společně navštívit místo spojené s bájnými knížaty, králi a prezidenty. Místo, kde se utvářely dějiny našeho státu.

Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Aktualizováno: 22.1.2016 - Tato pro mnohé nejromantičtější trasa v Praze vás provede nejkrásnější částí pražského vrchu Petřín, neminete Petřínskou rozhlednu, Bludiště, Růžový sad ani Strahovský klášter. Projdete místy s nejkrásnějšími výhledy na Prahu a v případě dobré viditelnosti i na daleké okolí Prahy. Nakonec vás cesta dovede až na Pražský hrad.

Prague Tourist Guide - From Petrin Hill to Prague Castle

  Prague Tourist Guide - From Petrin Hill to Prague Castle (velikost souboru: 4,7 MiB)

Aktualizováno: 27.10.2015 - Dear friends, this for many the most romantic track in Prague will take you around the most beautiful part of the Prague Petřín Hill, you will not miss the Petřín Lookout Tower, Mirror Maze, Rose Garden or Strahov Monastery. You will pass the places with the most beautiful views and in case of good visibility you will see also the distant surroundings of Prague. In the end the track will take you to Prague Castle. You can take a walk also in the evening or at ni-ght.The lanterns will be shining nicely and you will feel the atmosphere of the mysterious or even mystical Pra-gue.

Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Tato trasa je publikována jako součást série poznávacích a naučných tras Prahou, které jsou vhodné pro výlety a procházky Prahou. Trasa vede touto oblastí: Obora Hvězda - Letohrádek Hvězda - Ladronka - Petřín - Strahov - Pražský hrad

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Pražský hrad – Hradní stráž | Královská korunovace » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář