Muzeum kostek 2019

Pražský hrad – Jelení příkop

Pha1 - Jeleni prikop_Masarykova vyhlidka111015_002

Jelení příkop, kterým protéká potok Brusnice, tvořil vždy přirozenou  obranu  Pražského hradu.  V 17.  století zde byli vypuštěni jeleni a v době 1. republiky zde žili i medvědi. Dnes vede příkopem  příjemná romantická stezka lemovaná pamětihodnostmi a sochami.

Vše o Pražském hradu – více čtěte zde

Historie Pražský hrad - Jelení příkop - spojovací tunel
Jelení příkop byl již  od založení Pražského hradu využíván k obranným účelům. Jeho svahy byly udržovány holé a později zde směla být vysazena vinná réva. Počátkem 17. století byli do příkopu vypuštěni jeleni. Zajímavostí je, že habsburský císař Karel VI. při návštěvě Prahy střílel tyto jeleny přímo z oken Španělského sálu. Prašný most byl postaven v roce 1771 a rozdělil příkop na horní a dolní část. V horní části se v době I. republiky chovali medvědi. Prezident Masaryk je dostal od legionářů ze Sibiře a Podkarpatské Rusi. Počátkem 60. let 20. století byl jejich chov ukončen. V roce 2002 byl vybudován průchod v tereziánském náspu a dnes je horní a dolní část opět průchozí.

Kudy projít Jelení příkop. Pražský hrad - Jelení příkop
Možností vstupu je mnoho.  Doporučujeme  vstup do horní části z Nového světa.  Pozor zde je  cesta svedena na dřevěnou lávku a může být po  pro starší lidi náročná.  Dole v příkopu Vás přivítá široká  cesta lemovaná po obou stranách svahem, který je zalesněn.  Po pár desítkách  metrů z hlavní cesty vlevo odbočuje  pěšina, která Vás dovede nahoru na Masarykovu vyhlídku. Tato vyhlídka byla vybudována v letech 1922 – 1924 podle projektu architekta Josipa Plečnika. Zde máte možnost výhledu na Pražský hrad.  Po návratu do příkopu přijdete k tereziánskému náspu (Prašnému mostu),  u kterého můžete vidět bývalý domek medvědáře.  Násep projdete nově vybudovaným průchodem a ocitnete se v dolní části. Zde je opět možno shlédnout okrasné plastiky a nebo obdivovat obranné prvky Pražského hradu Pražský hrad - Jelení příkop - Masarykova vyhlídka Možná Vás překvapí náhlé přehrazení cesty železnými vraty a za nimi rušná Chotkova ulice . Zde se totiž musíte rozhodnout kudy dál. V pravo vedou dvě pěšiny směrem nahoru. První končí v ulici Na opyši a dovede Vás bezpečně k Pražskému hradu a nebo ke stanici metra Malostranská. Pozdější dolní pěšina Vás dovede k ulici Chotkova a dále na Klárov a stanici metra Malostranská. Když se dáte vlevo pěšinou do kopce vyjdete v Královské zahradě u Letohrádku královny Anny.

Věříme, že se Vám cesta příkopem bude líbit a přibude Vám další zážitek z návštěvy Pražského hradu

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Otevírací doba:
Pozor v zimních měsících je příkop uzavřen

1.4. -30.4. 10:00-18:00
1.5. – 31.5. 10:00-19:00
1.6.-31.7. 10:00-21:00
1.8.-31.8. 10:00-20:00
1.9.-30.9. 10:00-19:00
1.10-31.10. 10:00-18:00

Vstupy:
horní vstup:

z ulice U brusnice

vstup od Prašného mostu

dolní vstup:
z ulice Na opyši
z Klárova z ulice Chotkova
Z Královské zahrady od Letohrádku královny Anny směrem dolů okolo Fíkovny

GPS: 50.091533,14.399658

Dopravní spojení:

Kudy na Pražský hrad:  klikněte zde
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Jelení příkop 50.091677, 14.399965 Jelení příkop Jelení příkop, kterým protéká potok Brusnice, tvořil vždy přirozenou  obranu  Pražského hradu.  V 17.  století zde byli vypuštěni jeleni a v době 1. republiky zde žili i medvědi. Dnes vede příkopem  příjemná romantická stezka lemovaná pamětihodnostmi a sochami. http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/prazsky-hrad-jeleni-prikop

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - PRAŽSKÝ HRAD

  Turistický průvodce Prague City Line - PRAŽSKÝ HRAD (velikost souboru: 21,9 MiB)

Pražský hrad patří mezi nejkrásnější a nejrozlehlejší památky Prahy. Pojďme společně navštívit místo spojené s bájnými knížaty, králi a prezidenty. Místo, kde se utvářely dějiny našeho státu.

Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Aktualizováno: 22.1.2016 - Tato pro mnohé nejromantičtější trasa v Praze vás provede nejkrásnější částí pražského vrchu Petřín, neminete Petřínskou rozhlednu, Bludiště, Růžový sad ani Strahovský klášter. Projdete místy s nejkrásnějšími výhledy na Prahu a v případě dobré viditelnosti i na daleké okolí Prahy. Nakonec vás cesta dovede až na Pražský hrad.

Prague Tourist Guide - From Petrin Hill to Prague Castle

  Prague Tourist Guide - From Petrin Hill to Prague Castle (velikost souboru: 4,7 MiB)

Aktualizováno: 27.10.2015 - Dear friends, this for many the most romantic track in Prague will take you around the most beautiful part of the Prague Petřín Hill, you will not miss the Petřín Lookout Tower, Mirror Maze, Rose Garden or Strahov Monastery. You will pass the places with the most beautiful views and in case of good visibility you will see also the distant surroundings of Prague. In the end the track will take you to Prague Castle. You can take a walk also in the evening or at ni-ght.The lanterns will be shining nicely and you will feel the atmosphere of the mysterious or even mystical Pra-gue.

Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Tato trasa je publikována jako součást série poznávacích a naučných tras Prahou, které jsou vhodné pro výlety a procházky Prahou. Trasa vede touto oblastí: Obora Hvězda - Letohrádek Hvězda - Ladronka - Petřín - Strahov - Pražský hrad

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Pražský hrad – Prezidentský domek | Královská cesta – Pražský hrad » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář