Whisky festival Prague 2014

Poštovní muzeum

PM-Znamka002

Milovníci filatelistiky a historie jistě potěší unikátní sbírky Poštovního muzea v Praze. Najdete zde  expozice historických známek z Čech i Československa, nejstarší světové známky či telefonní seznamy.  Toto vše a mnoho dalšího  na vás čeká v ráji poštovních známek 

Rozcestník: vše o Poštovním muzeu více čtěte zde

Historie muzea Poštovní muzeum Praha - interiér
Historie Poštovního muzea
sahá do roku 1918, kdy bylo založeno. Muzeum bylo veřejnosti otevřeno až po dlouhých deseti letech. Nejprve bylo umístěno v budově Karolina Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1933 se přestěhovalo do prostor bývalého kláštera svatého Gabriela na pražském Smíchově. Poštovní muzeum v současnosti sídlí na Novém Městě pražském, v takzvaném Vávrově domě, kam bylo přestěhováno v roce 1988.

Mapa Praha 1

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Dům pochází ze sedmnáctého století a v současnosti je součástí pražské památkové rezervace UNESCO. Budova je unikátní také pro výzdobu interiéru, jež se dochovala z období devatenáctého století ve zcela původním stavu. Nacházející se zde čtyři salonky, vyzdobené nástěnnými malbami od významného českého malíře Josefa Navrátila. Kromě krajinek jsou zde vyobrazeny výjevy z historických legend, například o Přemyslu Oráčovi či kněžně Libuši.

Unikátní expozice Výplatní známka USA
V muzeum umístěna expozice českých a československých poštovních známek, ale také skvosty zahraniční, mezi kterými se objevují mimo jiné nejstarší známky nejen Evropy, ale celého světa. V muzeu je dále umístěna rozsáhlá knihovna, obsahující literaturu z oblasti poštovní historie a filatelistiky. V prvním patře muzea jsou vyhrazeny prostory pro krátkodobé výstavy, které se zde pravidelně konají. Dalšími muzejními exponáty jsou sbírky starých telefonních seznamů, pocházející z počátku osmdesátých let devatenáctého století. Mezi známkami, které muzeum běžně veřejnosti nevystavuje, jsou například první novinové známky světa.

Unikátní sbírky Poštovního muzea byly v roce 2002 zapsány do Centrální evidence sbírek Ministerstva kultury České republiky jako součást kulturního dědictví České republiky.

Adresa:
Poštovní muzeum
Nové mlýny 2
110 00 Praha 1
Tel.: + 420 222 312 006
Fax: + 420 222 311 930
e-mail: postovni.muzeum@cpost.cz
www.postovnimuzeum.cz

GPS: 50°5’32.093″N, 14°25’42.778″E

Otevírací doba:
Denně kromě pondělí
9:00 – 12:00
13:00 – 17:00

Vstupné
Dospělí: 50 Kč
Studenti a důchodci: 10 Kč
Děti do 6ti let v doprovodu rodičů: zdarma
Držitelé karty AMG ČR, NPÚ, ICOM a Svazu muzeí na Slovensku vstup zdarma.
Zaměstnanci České pošty mají po předložení průkazu zaměstnance vstup zdarma.

Jak se dostat do muzea:
Poštovní muzeum se nachází na pravém břehu Vltavy v centrální části Prahy (ulice Nové mlýny) a je dobře dostupné prostřednictvím pražské integrované dopravy.Vzdálenost od nejbližší stanice metra B Náměstí Republiky je cca 5 min. K dopravě je však možno využít i tramvajové spoje číslo 5, 14, 8 a 26, které staví v Revoluční třídě.

Spojení:
Bus: 133, 505, 511 – Dlouhá třída (odtud ulicí Klimentská a vlevo ulicí Nové mlýny)
Tram: 5, 8, 14, 26, 51, 54 – Dlouhá třída
Metro: B – Náměstí rebubliky

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

obrazek PCL

Jak se dozvědět více o památce

Každá památka má svůj rozcestník. Jedná se o stránku, kde najdete všechny potřebné informace. Na rozcestníku jsou hlavní články, mapa kde se památka nachází, fotogalerie a nakonec i články kulturních a jiných akcí pořádaných v daném místě. Na rozcestník přejdete z odkazu na začátku článku. Rozcestník: Vše o památce čtěte zde

» Pokračování »

Památky Praha 1: - zde

Památky Praha 2: - zde

Památky Praha 3: -zde

Pražský hrad: -zde

Královská cesta: -zde

Židovská Praha: -zde

Petřín: -zde

Staroměstské náměstí: -zde

Rubrika osobnosti Prahy : - zde


« « Pro partnery rok 2011 | Historie Karlova mostu » »

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.