Muzeum komunismu

Muzeum Komunismu01

Muzeum komunismu patří mezi první muzea, která vznikla po roce 1989, a jsou zaměřena na éru komunistického režimu. Muzeum návštěvníkům nabízí dokumentární pořady a množství artefaktů, které byly pro komunismus zcela typické. Seznámíte se také s čelními představiteli komunistické ideologie. Přesuňme se tedy zpět do Československa, do období mezi rokem 1948 – 1989.

Vše o: Muzeum Komunismu

Palác Sylva-Taroucca Muzeum Komunismu
Nejprve se ale seznamme s budovou, ve které jsou komunistické artefakty uloženy. Na místě současného pozdně barokního paláce se v minulosti nacházel gotický patricijský dům, který zde byl vystavěn již ve čtrnáctém století. Zbytky gotického domu se doposud zachovali v suterénu paláce. Velký stavební zásah do struktury a vzhledu stavby se uskutečnil v sedmnáctém století, kdy byla k domu přistavěna dvorní křídla. Tuto přestavbu provedl Ottavio kníže Piccolomini v letech 1743 – 1751 podle návrhu stavitele Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Palác Sylva-Taroucca byla jednou z posledních Dienzenhoferových staveb. Po jeho smrti stavbu dokončil architekt Anselmo Lurago. Kromě několika dvorů, které jsou obklopeny křídly paláce, se stavba pyšní také překrásným reprezentačním rokokovým schodištěm, které nalezneme v přízemním sloupovém vestibulu. Název paláce vznikl podle jednoho z majitelů domu. V roce 1885 totiž palác získal Arnošt hrabě Sylva – Taroucca. Nový majitel palác od roku 1895 pronajímal, a to například Národopisnému muzeu. Od 1911 patřila stavba pražské obci, která jej přestavovala na společenské a kulturní středisko.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Muzeum Komunismu Muzeum komunismu
Palác Sylva – Taroucca
není významný pouze z historického hlediska. Palác je často vyhledávaným místem především proto, že právě v jeho prostorách sídlí Muzeum komunismu. Muzeum komunismu, jak už z jeho názvu vyplývá, je zaměřeno na velmi dlouhé období naší historie, tedy na éru komunismu. Expozice popisují nejen politické smýšlení této doby, ale také každodenní život obyvatel Prahy a celého Československa. Muzejní sbírky jsou rozloženy do období od února roku 1948 do listopadu roku 1989. Exponáty jsou zaměřeny například na sportovní události, historii, armádu a policii, se kterou je úzce spjata také cenzura nebo státní bezpečnost (StB). Dále jsou v muzeu připomenuty vykonstruované soudní procesy, popsány politické pracovní tábory, do kterých byli posíláni režimu nepohodlní lidé.

Muzejní exponáty Muzeum Komunismu
Návštěvníci se s tímto, ne příliš šťastným obdobím naší historie, mohou seznámit díky vystavovaných předmětům a historickým dokumentům.  Ve třech hlavních výstavních sálech si máte možnost prohlédnout dobové artefakty, které byly pro období komunismu zcela typické. Součástí výstavy jsou také promítací místnosti, ve kterých máte možnost shlédnout dokumentární filmy, které přibližují nejvýznamnější události těchto let. Během prohlídky budete dále seznámeni s čelními představiteli komunistického režimu jak u nás, tak v zahraničí. Pro ty z vás, kteří éru komunismu zažili, bude muzeum připomínkou na to, jak vypadal život u nás před nástupem demokracie. Ti z vás, kteří komunismus nezažili, mají jedinečnou možnost seznámit se na vlastní oči s režimem, který znají pouze z vyprávění či z učebnic dějepisu.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………
Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Muzeum Komunismu
Na Příkopě 10
110 00, Praha 1

GPS: 50°5’5.807″N, 14°25’29.658″E

Otevírací doba:
Otevřeno denně od 9.00 do 21.00 včetně svátků, kromě 24. prosince.

Vstupné:
180,-Kč dospělí
140,-Kč studenti s průkazem
Sleva pro skupiny 140,-CZK za osobu (min. 10 osob)
Děti do deseti let v doprovodu platících rodičů zdarma

Spojení:
Metro: A, B – Můstek
Bus: 133, 505, 511 – Náměstí republiky (odtud ulicí Na Příkopě)
Tram: 8, 14, 26, 51, 54 – Náměstí republiky (odtud ulicí Na Příkopě)

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Muzeum komunismu 50.085002, 14.424856 Muzeum komunismu Muzeum komunismu patří mezi první muzea, která vznikla po roce 1989, a jsou zaměřena na éru komunistického režimu. Adresa: Muzeum komunismu, Na Příkopě 10, 110 00, Praha 1 GPS: 50.085002N, 14.424856E Kontakty: tel: - web:http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/muzeum-komunismu Otevřeno: St - Po: 10.00 – 17.00, úterý zavřeno

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Karlův most – popis památky | Plynárenské muzeum » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář