Muzeum Karlova mostu

Pha1 - Muzeum Karlova mostu

Do Muzea Karlova mostu zavítáme především proto, abychom se seznámili s historií a dalšími zajímavosti druhého nejstaršího kamenného mostu na území České republiky. Spojnice, vedoucí přes řeku Vltavu, nás přenese nejen ze Starého Města na Malou Stranu, ale také do dob korunovací českých králů, kteří po Karlově mostě při korunovacích projížděli. Přesuňme se nyní na Křižovnické náměstí, kde se v prostorách muzea nacházel v minulosti Křižovnický špitál.

Rozcestník: vše o  Muzeu Karlova mostu více čtěte zde

Nástin historie Karlova mostu Karlův most
Na místě Karlova mostu v minulosti stával Juditin most. Juditin most byl postaven kolem roku 1158. Most byl roku 1342 stržen rozvodněnou řekou Vltavou. V roce 1357 vydal císař Karel IV. Rozkaz ke stavbě mostu nového. Karlův most byl nejprve nazýván Kamenný, následně Pražský, ale nakonec byl pojmenován podle svého zakladatele na most Karlův. Stavba mostu byla dokončena, pod taktovkou významného stavitele té doby, Petra Parléře, v roce 1402. Tímto vzniklo monumentální dílo, tvořené šestnácti mohutnými oblouky. Most dosahuje délky přes pět set patnáct metrů a do šířky zabírá plochu deseti metrů. Most je na obou stranách osazen dvěma mohutnými věžemi, Malostranskou a Staroměstskou mosteckou věží. Následně byla mostní konstrukce osazena množstvím významných soch a sousoší.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Co je v muzeu k vidění? 3. Sousoší Sv. Barbory, Markéty a Alžběty
Právě Muzeum Karlova mostu vás seznámí nejen se sochami, kterými je Karlův most osazen, ale především s veškerou podrobnou historií stavby. Zjistíte, kdo a jakým způsobem se na stavbě mostu podílel, jak dlouho stavba probíhala, nebo k čemu most sloužil. Dozvíte se zde, které dopravní prostředky přepravovali pražany přes most na druhou stranu řeky. Dále v muzeu zjistíte, který významný mučedník byl z mostu svržen, nebo jaké zajímavosti se ke stavbě Karlova mostu váží. 

Muzejní exponáty Muzeum Karlova mostu - model Karlova mostu
Kromě fotografií, dobových materiálu a dalších relikvií si v muzeu máte možnost zakoupit veškeré materiály, které jsou s Karlovým mostem spojeny. Jednou z nejvyhledávanějších částí výstavy je model Karlova mostu. Zde si mají návštěvníci možnost prohlédnout různé stavební fáze mostu, seznámit se s okolními stavbami, jako například s Křižovnickým klášterem, Juditinými mostem či s hradbami Starého města. Dále si zde máto možnost prohlédnout modely nástrojů, které byly ke stavbě mostu použity, a také jsou zde vystaveny dobové fotografie, které nás spolehlivě přenesou zpět do středověku. V muzeu se dále pravidelně konají krátkodobé výstavy. Na závěr je návštěvníkům v rámci muzea zpřístupněna také podzemní část Křížovnického kostela.

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………
Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

 ………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Křižovnické náměstí 3
110 00 Praha 1 – Staré Město
web: http://www.muzeumkarlovamostu.cz/
email: info@muzeumkarlovamostu.cz
tel: 776 776 779

GPS: 50°5’9.999″N, 14°24’49.999″E

Vstupné cena v Kč / osoba
základní 99,00
snížené 49,00
rodinné 247,00

Letní provoz
květen – září ( 05 – 09 )
pondělí – neděle
od 10:00 do 20:00

Zimní provoz
říjen – duben ( 10 – 04 )
pondělí – neděle
od 10:00 do 18:00

Spojení:
Metro – linka A – Staroměstská
Tram – 17, 18, 53 – Staroměstská
Bus – 133 – Staroměstská
dále pěšky ulicí Křižovnickou až na Křižovnické náměstí. Muzeum se nalézá mezi Staroměstskou mosteckou věží a kostelem sv. Františka z Assisi.

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Muzeum Karlova mostu 50.086459, 14.413927 Muzem Karlova mostu Do Muzea Karlova mostu zavítáme především proto, abychom se seznámili s historií a dalšími zajímavosti druhého nejstaršího kamenného mostu na území České republiky Adresa: Muzeum Karlova mostu, Křížovnické náměstí 3, 110 00, Praha 1 GPS: 50.086459N, 14.413927E Kontakty: tel: +420 776 776 779 info@muzeumkarlovamostu.cz web: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/muzeum-karlova-mostu Otevřeno: St - Po: 10.00 – 20.00

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Národní památník na Vítkově – interiér | Národní památník na Vítkově » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář