Apartmány Jagellonská

Království železnic

kralovstvi zeleznic

Pokud patříte mezi milovníky dopravních prostředků.Přijďte se podívat na úžasný malý svět největší modelové železnice v České republice! Stovky metrů kolejí, desítky lokomotiv, vesnice, města, lesy, pohyblivé automobily, které si dávají přednost na křižovatkách a světelná atmosféra střídání dne a noci.

Rozcestník:  vše o Království železnic více čtěte zde

Historie Království železnic
Historie Království železnic
sahá do roku 2008, kdy byla zahájena výstavba kolejiště. O rok později bylo pro návštěvníky otevřeno prvních 115 m2 modelu, který představoval ukázku technologií, které následně budou na plánovaném kolejišti použity. Jako první byl vymodelován Ústecký kraj, který byl návštěvníkům otevřen 14. ledna 2010. V závěru roku 2010 si kromě Ústeckého kraje mohli prohlédnout také kraj Karlovarský. V roce 2013 se model rozrostl o Plzeňský a Středočeský a město Praha. V roce 2015, kdy má být model dokončen, má vzniknout zmenšený model České republiky, který máte možnost, díky modelům vláčků celý procestovat.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Království železnic Království železnic
Pod pojmem Království železnic si mnozí z nás představí modely vláčků, nacházející se v prostorách obchodního komplexu Anděl City na pražském Smíchově. Ne každý ale tuší, o co se konkrétně jedná. Právě v těchto místech dochází k vytváření projektu výstavby modelového kolejiště. Kolejiště bylo vybudováno v měřítku 1:87, a po ukončení bude znázorňovat zmenšený model celé České republiky.

Projekt celkem zaujímá plochu o rozloze 1 008 m2 a po celkovém dokončení si mohou návštěvníci prohlédnout nejen důmyslný železniční systém, ale také modely významných staveb naší republiky, jako například Pražský hrad, Karlštejn nebo vysílač na Ještědu. Model je také složen z domečků, postaviček, nebo například pohyblivých modelů aut, které napomáhají k vytvoření dokonalé iluze městského, ale i venkovského života. Postupně se také na kolejišti střídání den a noc, kdy jsou v nočním režimu osvětleny všechny domečky, rozsvítí se pouliční osvětlení i dopravní prostředky.

Výstavy, expozice a akce muzea:

Další exponáty Království železnic
Kromě současných dokončených modelů si mají návštěvníci možnost prohlédnout řadu doplňkových výstav. Mezi ně patří například stálá výstava z historie železnice na našem území, řemesla na železnicích, model Prahy nebo ze stavebnice Lego. Dále je pro návštěvníky připravený kinosál, kde si mohou prohlédnout pořady a jiné zajímavosti, spojené s železniční tématikou.

Adresa:
KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC, a.s.
Stroupežnického 23
150 00 Praha 5 – Anděl

GPS: 50°4’16.917″N, 14°24’9.069″E
GPS: 50.0713658N, 14.4025192E

Kontakt:
tel.: 257 211 386
email: info@kralovstvi-zeleznic.cz
web: http://www.kralovstvi-zeleznic.cz/

Otevírací doba:
Po – Ne : 9:00 – 19:00 hod.

Vstupné:
základní vstupné (dospělí) –  200 Kč
děti do 15 let –  120 Kč
děti do 1 metru (pouze s dospělým) –  30 Kč
studenti –  130 Kč
důchodci –  120 Kč
ZTP/P (osobní asistenti mají vstup zdarma) –  120 Kč

Více informací o vstupném zde

Spojení:
Stálou expozici najdete na adrese Stroupežnického 23, Praha 5 Smíchov. Sídlí v administrativním centru Anděl city v prvním a druhém podzemním podlaží.

Doprava MHD
Nejbližší stanice metra B Anděl je pár kroků od expozice
Tram: 4, 9, 10, 167, 12, 14, 20, 54 – Anděl
Bus: 130, 167, 191, 501, 508
Metro: B – Anděl

Doprava autem
Lze se k nám dopravit i autem. Parkovat je možné v placených podzemních garážích, nebo spojit naši návštěvu s nákupem nebo návštěvou multikina v OC Nový Smíchov, kde je pak možné parkovat zdarma. Spoléhat na parkování v přilehlých ulicích není dost dobře možné.

Zájezdní doprava autobusem
Autobus může zastavit přímo před vchodem do Království a pak pokračovat 250 metrů dále po Stroupežnického až na autobusové parkoviště Na Knížecí.

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Karlův most: -zde
Židovská Praha: -zde
Kampa: - zde
Vyšehrad: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Národní galerie v Praze: -zde
Stromovka a výstavistě:-zde
Letná: - zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

obrazek PCL

Jak se dozvědět více o památce

Každá památka má svůj rozcestník. Jedná se o stránku, kde najdete všechny potřebné informace. Na rozcestníku jsou hlavní články, mapa kde se památka nachází, fotogalerie a nakonec i články kulturních a jiných akcí pořádaných v daném místě. Na rozcestník přejdete z odkazu na začátku článku. Rozcestník: Vše o památce čtěte zde

» Pokračování »


Whisky Live Prague

Festival Whisky Live! Prague

Neopakovatelná nabídka. Zveme všechny milovníky whisky na festival s ochutnávkou až 160 druhů kvalitní whisky!. 30% sleva na vstupní vouchery! Festival se koná 26. a 27 září 2014 na Novoměstské radnici za účasti jednoho z největších světových expertů na whisky Jima Murraye!

» Pokračování »


Jagellonska bytc9_130711_002

Oblíbené apartmány v centru Prahy za skvělou cenu !

Ubytování v Praze. Levné apartmány v centru s výbornou dopravní dostupností pro 2 až 10 osob. Vítáme rodiny i skupiny. 10 min na Václavské náměstí. Cena od 350 Kč / os / noc. Zdarma tištěný turistický průvodce Prahou.

» Pokračování »


Svatovítský poklad 2 - web malá

Vydejte se po stopách Svatovítského pokladu a ubytujte se v Praze se slevou 55%!

Dopřejte si v Praze luxusní pobyt s jedinečným programem.Sleva 55% na pobyt pro 2 osoby se vstupenkami na Pražský hrad a prohlídkou největšího českého pokladu.V balíčku najdete i turistického průvodce a slevu do vyhlášené mexické restaurace

» Pokračování »


Národní technické muzeum 3

S dětmi do Národního technického muzea se slevou 60%

1 650 Kč za 2 dny v komfortním hotelu Expo **** pro rodinu s dětmi v Praze a vstupenkami do Národního technického muzea! Nejoblíbenější pražské muzeum pro rodiny vás zve na návštěvu.

» Pokračování »


600

Šance pro mimopražské. Vychutnejte si Prahu a odhalte tajemství Pražského hradu se slevou 64%

Speciální a velmi výhodná nabídka pro naše mimopražské čtenáře. Navštivte Pražský hrad, projděte si areál včetně nejvýznamějších památek a jedinečných galerií a odhalte jeho tajemství! Zajistili jsme pro Vás exkluzivní slevu na ubytování a vstupné 64%

» Pokračování »


Prazsky hrad - zahrada Na Valech101030_001

Podzimní pražské zahrady a parky

Blíží se kouzelný a barevný podzim. Příroda zbarvý stromy do krásných sytých barev. Duby budou krásně žlutočervené a břízy žluté. Poznejte, že pražské zahrady jsou na podzim opravdu kouzelné a jejich atmosféra Vás uchvátí. A hlavně nemeškejte, některé zahrady se na zimu zamykají.

» Pokračování »

« « Bezbariérová trasa Českou republikou – Buchlovice | Benátské gondoly v Praze na Vltavě » »

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.