Království železnic

kralovstvi zeleznic

Pokud patříte mezi milovníky dopravních prostředků.Přijďte se podívat na úžasný malý svět největší modelové železnice v České republice! Stovky metrů kolejí, desítky lokomotiv, vesnice, města, lesy, pohyblivé automobily, které si dávají přednost na křižovatkách a světelná atmosféra střídání dne a noci.

Rozcestník:  vše o Království železnic více čtěte zde

Historie Království železnic
Historie Království železnic
sahá do roku 2008, kdy byla zahájena výstavba kolejiště. O rok později bylo pro návštěvníky otevřeno prvních 115 m2 modelu, který představoval ukázku technologií, které následně budou na plánovaném kolejišti použity. Jako první byl vymodelován Ústecký kraj, který byl návštěvníkům otevřen 14. ledna 2010. V závěru roku 2010 si kromě Ústeckého kraje mohli prohlédnout také kraj Karlovarský. V roce 2013 se model rozrostl o Plzeňský a Středočeský a město Praha. V roce 2015, kdy má být model dokončen, má vzniknout zmenšený model České republiky, který máte možnost, díky modelům vláčků celý procestovat.

Pha 1 - ND - stara budova110521_001

Kam v Praze do Muzea

Chcete vědět, kde najdete kostru velryby a první československý automobil? Zajímají vaše děti letadla nebo pražská strašidla? Víte, jak je to v Praze s vodou? Navštivte stránku o pražských muzeích.

» Pokračování »

Království železnic Království železnic
Pod pojmem Království železnic si mnozí z nás představí modely vláčků, nacházející se v prostorách obchodního komplexu Anděl City na pražském Smíchově. Ne každý ale tuší, o co se konkrétně jedná. Právě v těchto místech dochází k vytváření projektu výstavby modelového kolejiště. Kolejiště bylo vybudováno v měřítku 1:87, a po ukončení bude znázorňovat zmenšený model celé České republiky.

Projekt celkem zaujímá plochu o rozloze 1 008 m2 a po celkovém dokončení si mohou návštěvníci prohlédnout nejen důmyslný železniční systém, ale také modely významných staveb naší republiky, jako například Pražský hrad, Karlštejn nebo vysílač na Ještědu. Model je také složen z domečků, postaviček, nebo například pohyblivých modelů aut, které napomáhají k vytvoření dokonalé iluze městského, ale i venkovského života. Postupně se také na kolejišti střídání den a noc, kdy jsou v nočním režimu osvětleny všechny domečky, rozsvítí se pouliční osvětlení i dopravní prostředky.

Další exponáty Království železnic

Kromě současných dokončených modelů si mají návštěvníci možnost prohlédnout řadu doplňkových výstav. Mezi ně patří například stálá výstava z historie železnice na našem území, řemesla na železnicích, model Prahy nebo ze stavebnice Lego. Dále je pro návštěvníky připravený kinosál, kde si mohou prohlédnout pořady a jiné zajímavosti, spojené s železniční tématikou.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC, a.s.
Stroupežnického 23
150 00 Praha 5 – Anděl

GPS: 50°4’16.917″N, 14°24’9.069″E
GPS: 50.0713658N, 14.4025192E

Kontakt:
tel.: 257 211 386
email: info@kralovstvi-zeleznic.cz
web: http://www.kralovstvi-zeleznic.cz/

Otevírací doba:
Po – Ne : 9:00 – 19:00 hod.

Vstupné:
základní vstupné (dospělí) –  200 Kč
děti do 15 let –  120 Kč
děti do 1 metru (pouze s dospělým) –  30 Kč
studenti –  130 Kč
důchodci –  120 Kč
ZTP/P (osobní asistenti mají vstup zdarma) –  120 Kč

Více informací o vstupném zde

Spojení:
Stálou expozici najdete na adrese Stroupežnického 23, Praha 5 Smíchov. Sídlí v administrativním centru Anděl city v prvním a druhém podzemním podlaží.

Doprava MHD
Nejbližší stanice metra B Anděl je pár kroků od expozice
Tram: 4, 9, 10, 167, 12, 14, 20, 54 – Anděl
Bus: 130, 167, 191, 501, 508
Metro: B – Anděl

Doprava autem
Lze se k nám dopravit i autem. Parkovat je možné v placených podzemních garážích, nebo spojit naši návštěvu s nákupem nebo návštěvou multikina v OC Nový Smíchov, kde je pak možné parkovat zdarma. Spoléhat na parkování v přilehlých ulicích není dost dobře možné.

Zájezdní doprava autobusem
Autobus může zastavit přímo před vchodem do Království a pak pokračovat 250 metrů dále po Stroupežnického až na autobusové parkoviště Na Knížecí.

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Království železnic 50.071369, 14.402527 Království železnic Pokud patříte mezi milovníky dopravních prostředků.Přijďte se podívat na úžasný malý svět největší modelové železnice v České republice! Adresa: Království železnic, Stroupežnického 23, 150 00, Praha 5 GPS: 50.071369N, 14.402527E Kontakty: tel: +420 257 211 386 info@kralovstvi-zeleznic.cz web: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/kralovstvi-zeleznic Otevřeno: Po - Ne: 9.00 – 19.00

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

-

 

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Bezbariérová trasa Českou republikou – Buchlovice | Kostel sv. Rocha – noc kostelů 27.května 2011 » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář