Muzeum kostek 2019

Kostel svatého Apolináře

Pha2 - kostel sv. Apolinare120328_004

Kostel sv. Apolináře patří mezi významné památky na území Prahy 2.  Tato unikátní památka je turisty vyhledávaná nejen pro své architektonické zajímavosti, ale jedná se především o místo, kde byla v roce 1789 otevřena veřejná porodnice. Kostel se také nachází v blízkosti Univerzitního městečka na pražském Albertově.

Rozcestník: vše o  Kostele svatého Apolináře čtěte zde

Historie kostela Praha 2 - kostel sv. Apolináře
Kostel se rozprostírá na pražském vrchu Větrov na Novém Městě. Tato jednolodní gotická bazilika pochází z druhé poloviny čtrnáctého století. V roce 1376 ji totiž založil významný český panovník Karel IV. Kostel původně sloužil kolegiátní kapitule, která byla po Prahy přeložena ze Sadské. Vedle kostela stávala také škola, ve které roku 1419, den před svou smrtí, pobýval český král Václav IV. Kostel svatého Apolináře byl v sedmnáctém a později také v osmnáctém století zbarokizován, avšak zanedlouho poté byl zpět architektem Mockerem regotizován(přestavěn zpět do gotické podoby).

TURISTICKÁ TRASA PRAGUE CITY LINE PRAHA 2

Toulejte se Prahou 2, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 2. Trasa je vyznačena přímo v ulicích! Nezabloudíte! Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Porodnice Praha 2 - kostel sv. Apolináře
Roku 1789 byla v budově bývalého kanovnického domu otevřena veřejná porodnice. Docházelo zde také anonymním porodům a zřízen zde byl také nalezinec. Ten bychom mohli dnes přirovnat k baby boxům, neboť do nalezince ženy odkládaly své děti v případě, že se o ně nebyly schopné postarat. Porodnice zde však nefungovala příliš dlouhou dobu. Hygienické a další nezbytné podmínky pro existenci porodnice však byly nepostačující, proto roku 1867 došlo ke stavbě nové Královské české zemské porodnice U Apolináře.

Interiér Praha 2 - kostel sv. Apolináře - interiér
Nyní se vydáme do kostelního interiéru. Zde si máte možnost prohlédnout nádherné zachovalé gotické nástěnné malby. Tyto fresky pocházejí z období kolem roku 1390. Velká část vnitřního vybavení kostela však není původní. Bylo totiž přeneseno z kostela Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově, protože tento kostel byl v důsledku josefínských reforem uzavřen.

Zajímavost
V jihozápadní části kostela se tyčí dvaačtyřicet metrů vysoká kostelní věž. Ve zvonici je zavěšen zvon jménem Apolinář. Zvon, vážící bez mála dvě stě kilogramů, pochází z roku 1867 a byl zhotoven v dílně Jana Jiřího Kühnera z Malé Strany.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Apolinářská 443/10,
Praha 2

GPS: 50°4’14.988″N, 14°25’25.365″E

Spojení:
Tram: 18, 24, 53, 55 – zastávka Botanická zahrada – odtud nahoru Apolinářskou ulicí
Bus – 291 – Apolinářská

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Kostel sv. Apolináře 50.070886, 14.424496 Kostel sv. Apolináře Kostel sv. Apolináře patří mezi významné památky na území Prahy 2.  Tato unikátní památka je turisty vyhledávaná nejen pro své architektonické zajímavosti, ale jedná se především o místo, kde byla v roce 1789 otevřena veřejná porodnice. Kostel se také nachází v blízkosti Univerzitního městečka na pražském Albertově. Adresa: Apolinářská 443/10, Praha 2 http://www.praguecityline.cz/pamatky/kostel-sv-apolinare

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2 (velikost souboru: 5,3 MiB)

Aktualizování: 8.12.2016 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede po turisticko-naučné trase Praguecityline Praha 2. Praha 2 je zcela výjimečným místem. Propojuje se zde dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století. Trasa Prahou 2 je značena přímo v ulicích Prahy

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2

  Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 (velikost souboru: 1,3 MiB)

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 vás provede po krásách Prahy 2, kde se propojuje dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století.

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2 ( english version)

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2 ( english version) (velikost souboru: 15,1 MiB)

Aktualizováno: 5.1.2016 - In the guide will find a map. The map shows tourist route. This route we recommend as the best way through Prague 2, you will see all the most important. In the map are marked stops at major sights, the description in the text guide.

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Havlíčkovy sady – Gröbovka žijí ještě dnes | Nuselský most » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář