2018 Hunter Game - Kletba Vyšehradu

Kostel sv. Mikuláše renovovali vojáci

pha-kostel-sv-mikulase07

Kostel sv. Mikuláše je původem gotický a sloužil jako farní kostel Starého Města ještě před dokončením Týnského chrámu. Po bitvě na Bílé hoře v roce 1620 a následné rekatolizaci Čech kostel získali benediktini, v letech 1732 – 1735 byl však přestavěn ve vrcholně barokním slohu Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem.

Rozcestník: vše Kostele sv. Mikuláše více čtěte zde

Praha 1 - kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí Vstupní průčelí tohoto chrámu bylo obráceno směrem k Židovskému Městu, a nemuselo proto být nijak výrazně vyzdobeno. Naproti tomu chrámový bok se obrací přímo k Staroměstské radnici. Proto je boční průčelí bohatě zdobeno a vzbuzuje dojem, že se jedná o hlavní vchod. Výzdoba této boční fasády byla koncipována pro pohled zblízka, jak je patrné ze sklonu soch zde umístěných, které vytvořil Antonín Braun.

starom 50

TRASA STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ

Pojďte a poznejte pravé srdce Prahy. Znáte tajemství staroměstského orloje? Víte kudy vede pražský poledník a co označují křížky na dlažebních kostkách? Klikněte zde a poznejte Staroměstské náměstí sami!

» Pokračování »

Interiér:
Vnitřek chrámu je zdoben bohatou štukaturou od Bernarda Spinettiho. Autorem maleb v kupoli, kněžišti a bočních kaplích je Petr Assamo. Tyto malby představují výjevy ze života sv. Mikuláše a sv. Benedikta. Jistě si zde také všimnete obrovského korunového lustru daru od cara Mikuláše II.

Praha 1 - kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí V roce 1787 v rámci svých náboženských reforem zrušil císař Josef II. téměř všechny kláštery a hodně kostelů, které nevykazovaly žádnou společensky prospěšnou činnost. V této době byl uzavřen i kostel Sv. Mikuláše a začal sloužil vojsku, ale během I. sv. války nechal tehdejší velitel pražské posádky znovu obnovit výzdobu kostela vojáky – umělci, kteří by jinak museli na frontu. Po vzniku Pařížské třídy bylo východní nároží kostela doplněno roku 1906 o niku se sochou sv.Mikuláše a klasicistní kašnu s delfíny. Po 1. světové válce byl kostel znovu vrácen svému původnímu účelu a byl předán československé církvi husitské.

Mapa Praha 1

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »

Vedlejší budova, která je přimknuta ke kostelu ze strany Kafkova náměstí stojí na místě bývalého kláštera benediktinů, a je na něm umístěna pamětní deska, která připomíná, že zde se narodil známý český německy píšící spisovatel Franz Kafka.

Španělská synagoga Franz Kafka( 1883 – 1924) patří mezi mezinárodně známé a uznávané spisovatele 20. století. Je známý především svými romány Proces, Amerika nebo Zámek. Kafka pocházel z pražské židovské rodiny a vyrůstal v době, kdy se v Praze začali zesilovat národnostní konflikty, což se také projevilo v jeho tvorbě.
Jak již bylo zmíněno Franz Kafka se narodil v bývalém benediktinském klášteře u kostela sv. Mikuláše a také většinu svého života prožil na Starém Městě. Kafkova rodina žila např. v domě U minuty, který je součástí Staroměstské radnice a v Celetné ulici. Mladý Franz také navštěvoval německé gymnázium, které bylo v paláci Golz- Kinských.
Během svého života se Kafka v Praze stýkal z tehdejší elitou pražských spisovatelů jako byli Franz Werfel, Max Brod či bratři Kischové. V roce 1915 získává svoji první literární cenu za povídku Topič. V letech 1916 – 17 tvořil ve Zlaté uličce na Pražském hradě, ale již tehdy u něj byla zjištěna tuberkulóza. Kafka na konci svého života opouští Prahu a umírá v roce 1924 na tuberkulózu v Kierlingu u Vídně

Mapa Praha 1

Turistická trasa PRAGUE CITY LINE Praha 1

Toulejte se Prahou 1, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 1. Klikněte zde a dostanete se na trasu.

» Pokračování »


………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Koatel sv. Mikuláše
Staroměstské náměstí
PO BOX 81
11000 Praha 1- Staré Město
Web: http://www.svmikulas.cz/
Email: office@svmikulas.cz

GPS: 50.08797,14.419936

Otevírací doba kostela:
pondělí: 10:00-17:00
úterý-sobota: 10:00-16:00
neděle: 11:30-16:00

Vstupné: ne

Bezbariérovost: ne

Spojení:
Tram: 17, 18, 53 – Staroměstská
Bus: 207 – Staroměstská
Metro: A – Staroměstská

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Kostel sv. Mikuláše 50.087809, 14.419706 Kostel sv. Mikuláše Průčelí kostela svatého Mikuláše patří mezi dominanty Staroměstského náměstí v Praze. Barokní kostel za sebou zanechal pestrou historii, kterou jsme se rozhodli vám přiblížit. Staroměstské náměstí 11000 Praha 1- Staré Město Web: http://www.praguecityline.cz/pamatky/kostel-sv-mikulase Otevírací doba kostela: pondělí: 10:00-17:00 úterý-sobota: 10:00-16:00 neděle: 11:30-16:00

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 7,4 MiB)

Aktualizováno: 5.7.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede po turistické trase Praguecityline Praha 1. Praha 1 stále patří mezi nejlákavější části celé Prahy. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,5 MiB)

Aktualizováno: 25.6.2017 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. Hardly anywhere you can walk on the same paths where were walking Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, and the Golem of Prague.

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Staroměstský orloj – co se skrývá uvnitř | Kostel svatého Mikuláše – představení památky » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář