Hartigovská zahrada Pražského hradu

Prazsky hrad - Hartigovska zahrada101030_004

Hartigovská zahrada, náležící původně k Hartigovskému paláci, je nedílnou součástí komplexu zahrad Pražského hradu. Přístupná je zahradou Na Valech a návštěvu by si neměli nechat ujít ti z vás, kteří touží najít v rušném srdci velkoměsta oázu klidu a relaxace.

Stránka: vše o  Pražském hradu více čtěte zde

Hartigovská zahrada Pražský hrad - Hartigovská zahrada
Hartigovská zahrada původně náležela k nedalekému Hartigovskému paláci. Zahradu založila u nově vybudovaného paláce Isabela Švihovská ze Salmu v roce 1670. Na přelomu mezi 17. 18.stoletím se zahrada dočkala rozsáhlé přestavby v barokním stylu. Při přestavbě vznikla horní a dolní terasa, propojená schodištěm se zábradlím a ozdobená vázami.

Palác i zahrada získali nového majitele hraběte Josefa Hartiga, který kolem roku 1720 v zahradě vystavěl patrový barokní hudební pavilon s unikátní štukovou výzdobou. Josef Hartig byl výborným klavíristou a pořádal v zahradě koncerty, což vlastně přetrvalo dodnes. Proto byla zahrada, na počest hraběte Hartiga, pojmenována.

Zahrada připojena k hradnímu komplexu Pražský hrad - Hartigovská zahrada
Součástí komplexu zahrad Pražského hradu
se stala až v 60. letech 20. století. Reprezentativní ráz vtiskl zahradě architekt Richard Podzemský, který v té době na Hradě působil. Zahrada se spolu s Hudebním pavilonem stala místem, kde se odehrávalo a stále odehrává množství koncertů a divadelních představení.

Prohlídka zahrady
Pojďme si nyní zahradu prohlédnout. Celý komplex je tvořen dvěma terasami, které jsou obklopeny vysokou zdí. Na terasy je možné vstoupit po překrásném schodišti v blízkosti hudebního pavilonku. Ve spodní části zahrady se nachází hlubší nika, ve které původně stávala malá kašna. Tu zde v současné době bohužel nenaleznete, ale v budoucnu by se měla kašna do Hartigovské zahrady opět vrátit.

Při návštěvě areálu Pražského hradu byste si procházku zahradou neměli nechat ujít. Do Hartigovské zahrady se dostanete schodištěm, vedoucím ze zahrady Na Valech.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Pražský hrad
119 08 Praha 1

Do Hartigovské zahrady se dostanete schodištěm, vedoucím ze zahrady Na Valech.

GPS: 50°5’23.146″N, 14°24’5.611″E
GPS: 50.0897628N, 14.4015586E

Spojení:
metro A – stanice Malostranská dále tram č.  22, – stanice Pražský hrad

Dopravní spojení:
Kudy na Pražský hrad:  klikněte zde
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Hartigovská zahrada 50.089915, 14.401274 Hartigovská zahrada Hartigovská zahrada, náležící původně k Hartigovskému paláci, je nedílnou součástí komplexu zahrad Pražského hradu. Přístupná je zahradou Na Valech a návštěvu by si neměli nechat ujít ti z vás, kteří touží najít v rušném srdci velkoměsta oázu klidu a relaxace. http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/hartigovska-zahrada-prazskeho-hradu

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - PRAŽSKÝ HRAD

  Turistický průvodce Prague City Line - PRAŽSKÝ HRAD (velikost souboru: 21,9 MiB)

Pražský hrad patří mezi nejkrásnější a nejrozlehlejší památky Prahy. Pojďme společně navštívit místo spojené s bájnými knížaty, králi a prezidenty. Místo, kde se utvářely dějiny našeho státu.

Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Petřínskými sady na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Aktualizováno: 22.1.2016 - Tato pro mnohé nejromantičtější trasa v Praze vás provede nejkrásnější částí pražského vrchu Petřín, neminete Petřínskou rozhlednu, Bludiště, Růžový sad ani Strahovský klášter. Projdete místy s nejkrásnějšími výhledy na Prahu a v případě dobré viditelnosti i na daleké okolí Prahy. Nakonec vás cesta dovede až na Pražský hrad.

Prague Tourist Guide - From Petrin Hill to Prague Castle

  Prague Tourist Guide - From Petrin Hill to Prague Castle (velikost souboru: 4,7 MiB)

Aktualizováno: 27.10.2015 - Dear friends, this for many the most romantic track in Prague will take you around the most beautiful part of the Prague Petřín Hill, you will not miss the Petřín Lookout Tower, Mirror Maze, Rose Garden or Strahov Monastery. You will pass the places with the most beautiful views and in case of good visibility you will see also the distant surroundings of Prague. In the end the track will take you to Prague Castle. You can take a walk also in the evening or at ni-ght.The lanterns will be shining nicely and you will feel the atmosphere of the mysterious or even mystical Pra-gue.

Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad

  Turistický výlet Prague City Line - Od Hvězdy na Pražský hrad (velikost souboru: 4,5 MiB)

Tato trasa je publikována jako součást série poznávacích a naučných tras Prahou, které jsou vhodné pro výlety a procházky Prahou. Trasa vede touto oblastí: Obora Hvězda - Letohrádek Hvězda - Ladronka - Petřín - Strahov - Pražský hrad

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Bezovka | Pražský hrad – Daliborka » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář