Botanická zahrada v Troji

Botanicka zahrada Troja110927_017

Jsou v Praze místa, která příjemně překvapí svoji krásou a rozmanitostí. Botanická zahrada v pražské Troji rozhodně k těmto místům patří. Najdete zde tropický  skleník s cizokrajnými rostlinami, venkovní expozice rozčleněné na Japonskou zahradu, mokřady, Ornamentální zahradu, Severoamerickou prérii a další.  Každý z nás si zde jistě najde své.

Vše o Botanické zahradě v Troji - klikněte zde

Skleník Fata Morgana Botanická zahrada v Troji
Po vystoupání na menší vršek najdete  vstup do zahrady. A zde se můžete rozhodnout zda navštívíte Skleník Fata Morgana nebo venkovní expozice. Tropický skleník je umístěn na jižní straně trojské pláně. Ve skleníku esovitého půdorysu vznikla na ploše o rozloze přes tisíc sedm set metrů čtverečních unikátní botanická expozice. Ta je rozdělena na tři tematické celky. První z nich je věnovaný rostlinám suchých tropů a subtropů. Rostou zde zástupci, pocházející z oblasti australské buše či Madagaskaru. Největší část je věnována vlhkým deštným tropickým pralesům a v poslední části se seznámíte s flórou, typickou pro drsné horské prostředí Ameriky, Asie či Afriky.

Venkovní expozice Botanická zahrada v Troji - Japonská zahrada
Venkovní expozice se rozkládají na ploše téměř 25 hektarů. Je to skoro jako z pohádky. Jdete po krásně upravené cestě a najednou se ocitnete v Japonské zahradě. Zejména na jaře tato zahrada nabízí úžasný zážitek. Po další chvilce se ocitnete ve Středomoří a Turecku a dále v severoamerické polopoušti. Na cestě po zahradě můžete potkat zvláštní dřevěné sochy pravěkých zvířat. A jak to tak chodí přijde i únava. Na toto je zahrada také připravena, jsou zde roztroušena lehátka , lavičky a samozřejmě i restaurace s posezením.

Závěr Botanická zahrada v Troji
Botanická zahrada je místo klidu a pohody v Praze. Každý  z nás má možnost zde najít místo, která ho potěší a možná i oslní. Naleznete zde skleníky, venkovní expozice s různými zahradami, rozlehlý areál vinice s kapličkou svaté Kláry a nakonec i naučnou trasu. Přijďte a užijte si zahradu.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Výstavy, expozice a akce Botanické zahrady v Praze – Troji
Žádné Události

Výstavy, expozice a akce Botanické zahrady v Praze – Na Farkách
Žádné Události

-

Mapa areálu Botanické zahrady
(převzato z oficiálních stránek Botanické zahrady)


………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa
Nádvorní 134,
171 00 Praha 7 – Troja
Přístupné pro veřejnost: ANO

GPS 50°7’11.590″N, 14°24’48.700″E

Dopravní spojení:
MHD:

Do Botanické se nejjednodušeji dostanete metrem trasy C přes stanici Nádraží Holešovice, kde přestoupíte na autobus číslo 112, jedete až do zastávky Zoologická zahrada nebo Botanická zahrada Troja. Odtud dojdete do zahrady podle značení za cca 5 minut. Cesta od zastávek autobusu Zoologická zahrada nebo Botanická zahrada Troja je velice dobře značena. Nemůžete zabloudit.

Pokud zvolíte příjezd od Bohnic (ze stanice metra C – Kobylisy), od května 2006 zastavuje bus číslo 144 na zastávce Na Pazderce, tedy kousek od parkoviště botanické zahrady. Pak vás čeká cesta pěšky přes les (asfaltový povrch zaručuje příjemnou a bezpečnou chůzi) a dále přírodní cestou (kamenitá, klesající, náročnější pro méně pohyblivé, nevhodná pro handicapované a vozíčkáře), podle značení cca za 10 minut až ke skleníku Fata Morgana, případně po dalších zhruba 250 metrech k pokladnám venkovní expozice.

Autem:
Pokud se přece rozhodnete jet automobilem, a k tomu si vyberete příjezd od ZOO, riskujete, že nenajdete místo k zaparkování. Parkoviště u hlavního vchodu ZOO bývá přeplněno, v okolních ulicích bývá také málo místa a před současným hlavním vchodem do venkovních expozic Botanické zahrady na Nádvorní ulici stejně jako před vchodem do areálu skleníku Fata Morgana je vjezd povolen pouze služebním vozidlům BZ a tudíž parkování v těchto místech není možné!

V případě transportu handicapovaných návštěvníků doporučujeme přijet vozidlem co nejblíže ke vstupu do BZ (příp. skleníku Fata Morgana), pohybově omezeného návštěvníka vysadit a s vozem odjet zaparkovat na  některé z volných parkovišť.  (Pozn.: Od dubna 2008 bude vozidlům vybaveným příslušným označením vyhrazeno parkoviště pod skleníkem.)

K odstavnému parkovišti BZ se dostanete, když budete v jízdě vozidlem pokračovat po hlavní silnici, vyjedete ulicí K Bohnicím a K Pazderkám, až na parkoviště botanické zahrady. Doba jízdy trvá max. 5 minut a vede serpentinami vzhůru. Parkoviště není střežené!

Více informací o dopravním spojení do Botanické zahrady – zde

Skleník FATA MORGANA
Celoročně otevřen úterý až neděle, tzn.: pondělí je zavíracím dnem. (V pondělí je otevřeno, pokud na něj připadá státní svátek.)

Duben 9.00 – 18.00
Květen až září 9.00 – 19.00
Říjen 9.00 – 17.00
Listopad až únor 9.00 – 16.00
Březen 9.00 – 17.00

Venkovní expozice a Vinice sv. Kláry
Celoročně otevřeny denně.
Duben 9.00 – 18.00
Květen až září 9.00 – 19.00
Říjen 9.00 – 17.00
Listopad až únor 9.00 – 16.00
Březen 9.00 – 17.00
Od 1. listopadu do 31. března vstup zdarma.

Vstupné:
Informace o vstupném najdete - zde

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Botanická zahrada v Troji 50.118860, 14.412799 Botanická zahrada v Troji Jsou v Praze místa, která příjemně překvapí svoji krásou a rozmanitostí. Botanická zahrada v pražské Troji rozhodně k těmto místům patří.  Adresa: Botanická zahrada, Nárvorní 134, 171 00, Praha 7 GPS: 50.118860N, 14.412799E Kontakty: web: http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/ceske-muzeum-hudby Otevřeno: denně

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistická bezbariérová trasa PRAHOU - PŘES STROMOVKU NA VÝSTAVIŠTĚ

  Turistická bezbariérová trasa PRAHOU - PŘES STROMOVKU NA VÝSTAVIŠTĚ (velikost souboru: 2,7 MiB)

Tato trasa je publikována jako součást série bezbariérových tras Prahou, které jsou vhodné pro bezbariérové cestování. Trasa vede touto oblastí: Trója – Císařský ostrov - Stromovka - Výstaviště - Nádraží Holešovice

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Segway – poznávejte Prahu snadno a bez námahy | Slavnostní odhalení jezdecké sochy Jana Žižky z Trocnova » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář