Kostel sv. Havla

Pha1 - kostel sv. Havla101026_002

Kostel sv. Havla – kostel s latinskou liturgií

Kostel sv. Havla nabyl důležitosti ve 14. století, kdy panovník Karel IV.získal při své cestě dnešním Švýcarskem v klášteře St. Gallen vzácnou relikvii – hlavu světce svatého Havla, která do tohoto kostela byla také umístěna. » Pokračování »

Kostel sv. Havla20120405_001

Kostel svatého Havla

Naše další zastávka, vedoucí za pražskými sakrálními památkami, se uskuteční na Starém Městě pražském. Tentokrát se našim cílem stal kostel svatého Havla, pojmenovaný po významném irském misionáři. Vydejme se tedy do míst posledního odpočinku významného malíře z období baroka. » Pokračování »

Pha1 - kostel sv. Havla101026_001

Kostel svatého Havla byl přítomen korunovačním hostinám českých králů

V místech, kde se dnes nachází ulice Havelská a Rytířská, tedy mezi Uhelným a Ovocným trhem, stávalo v minulost (ve třináctém století) tak zvané starohavelské tržiště. Toto významné centrum bylo spojeno se Staroměstským náměstím Železnou ulicí. Ta se vyznačovala hlavně tím, že se zde usazovali významní pražští železníci. Zajímavé na tu dobu bylo, že tržiště zasahovala až do úrovně tehdejších městských hradeb na Starém Městě. Kostel svatého Havla byl postaven právě v centru tržiště. Na tržišti se nejen obchodovalo. Pořádaly se zde velké slavnosti, mezi které například patřily slavnostní hostiny, které doprovázely korunovaci českých králů.

» Pokračování »

FOTOGALERIE

MAPA (otevřít v novém okně)


Související příspěvky: