Představení pražského Žižkova

Praha 3 - Zizkov

Pražský Žižkov se rozprostírá v městské části Praha 3 a my se dnes s touto čtvrtí nedaleko centra seznámíme. Seznámíme se také se zajímavou historií Žižkova a jeho památkami, pro které je Žižkov často vyhledávaným místem turistů. Pro rušný noční život a také především pro množství kaváren, barů a restaurací, je Žižkov nazýván pražský Montmartre.

 Stránka  o Pražském  Žižkově více čtěte - zde

Seznámení se vznikem Starý Žižkov
Žižkov
je další z pražských městských čtvrtí a katastrálních území. Nalezneme jej na východ od centra Prahy. Žižkov vznikl roku 1875, kdy došlo k rozdělení Královských Vinohrad. Tento nový samostatný celek získal název Královské Vinohrady I. Na Žižkov byla tato městská část přejmenována až v roce 1877. Významným rokem byl také rok 1881, kdy byl Žižkov povýšen na město. Od roku 1960 je téměř celý Žižkov součástí městského obvodu Praha 3, a od roku 1990 i územím městské části Praha 3. V této pražské čtvrti se nachází množství činžovních domů, které pocházejí z přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Žizkov - pohled z vrchu Vítkov Významné památky Žižkova
I přes množství kaváren a barů je pražský Žižkov místem, které je plné mnoha zajímavých památek. Nejznámější stavbou je nepochybně Žižkovský vysílač, který se z dálky tyčí vysoko nad Prahu. Díky jeho výšce byla na jeho vrcholu zřízena také vyhlídková plošina, ze které máte celé hlavní město jako na dlani. Součástí Žižkova je také vrch Vítkov, na kterém se také nachází množství památek, jak například Památník na Vítkově nebo Armádní muzeum. K odpočinku a relaxaci slouží například Mahlerovy nebo Riegrovy sady. Tato pražská čtvrť je také domovem fotbalového týmu FK Viktoria Žižkov, jejíž domácí stadion se nenachází jinde, než právě na Žižkově.

Tištěný průvodce Praha 3 – ŽIžkov ke stažení zdarma

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 3

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 3 (velikost souboru: 13,4 MiB)

Aktualizováno: 15.8.2016 - Turistický průvodce ve formátu PDF vás provede po pražském Žižkově, který jeho obyvatelé milují a všechny návštěvníky příjemně překvapí svojí specifickou atmosférou. V průvodci najdete přehlednou mapu, popis zajímavostí a památek a také slevové kupóny do restaurací a zajímavých míst.

Stáhněte si zdarma Mapu k trase PRAGUECITYLINE Praha 3

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 3

  Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 3 (velikost souboru: unknown)

Aktualizováno: 18.8.2016 - Mapa k turistické trase PRAGUE CITY LINE Praha 3. Projděte si pražský Žižkov a zažijte neopakovatelnou atmosféru této specifické čtvrti Prahy a nezapomeňte využít slevové kupóny ! Vytiskněte si oboustranný list A4 složte si z něho trasu, popis památek a hlavně slevové kopóny

Sakrální stavby
Mezi další důležité stavby je zapotřebí uvézt také místní sakrální památky, jako je například kostel Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Dále také kostel svatého Prokopa na Sladkovského náměstí či kostel svatého Rocha, který se nachází na dnešním Olšanském náměstí, a který je zároveň nejstarším žižkovským kostelem. Nedaleko kostela se rozprostírá největší pražské pohřebiště – Olšanské hřbitovy. Je zde pohřbeno více než dva miliony lidí, mezi kterými se nacházejí známé osobnosti, jako například student Jan Palach, Josef Jungmann, Jan Werich s Jiřím Voskovcem, hokejista a trenér Ivan Hlinka nebo také herec a režisér Ladislav Smoljak.

Závěr
Toto byl jen malý výčet nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších míst Prahy 3. S jednotlivými památkami se společně, při putování po pražském Žižkově, hlouběji seznámíme v dalších příspěvcích.

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Stromovka a výstaviště:-zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde


 


« « Kostel Panny Marie a svatého Karla Velikého a muzeum Policie | Kostel svatého Štěpána » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář