Centrální park Praha 4 – Pankrácká pláň

Centrální park na Pankráci

Adresa:
Milevská
Praha 4
Ceská republika


Součástí parku je arboretum s desítkami stromů, některé z nich zasadili v loňském roce čestní občané Prahy 4. Návštěvníkům parku slouží k odpočinku více než čtyři desítky kvalitních laviček, sedm dnů v týdnu, od 7 do 22 hodin, je rozsáhlý park pod dohledem správce – to je v hlavním městě jev stále ještě ojedinělý.  „Přes léto došlo k rekonstrukci pergoly, což jsme občanům slíbili. Náš slib jsme dodrželi a v letních měsících tak park nabídne nové místo k odpočinku a posezení. Během několika týdnů bude k dispozici také mobilní toaleta,“ vypočítává novinky starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS). „Do parku jsme instalovali také několik menších soch srnek, které symbolicky vítají jeho návštěvníky. Právě jimi jsme nahradili původní sochu srny, kterou už před lety ukradl neznámý vandal, a po jejím návratu obyvatelé čtyřky často volali.“

Park má rozlohu 4,8 ha a návštěvníkům parku slouží k odpočinku více než čtyři desítky kvalitních laviček, sedm dnů v týdnu, od 7 do 22 hodin, je rozsáhlý park pod dohledem správce – to je v hlavním městě jev stále ještě ojedinělý. MČ Praha 4 zrekonstruovala pergoly a k dispozici je také mobilní toaleta. V parku jsou instalovány také menší sochy srnek, které symbolicky vítají jeho návštěvníky. Právě jimi MČ Praha 4 nahradila původní sochu srny, kterou už před lety ukradl neznámý vandal. Již několik let je v jednom ze zastíněných koutů vybudován seniorpark, který nabízí několik cvičících strojů. Další sportovní vyžití nabízí i hřiště na petanque v protilehlé části parku, poblíž Cafe Na Půl cesty, které provozuje již téměř 15 let občanské sdružení Green Doors.

Adresa:
Centrální park Praha 4 – Pankrácká pláň
roh ulic: Pujmanové a Milevská

GPS: 50°2’58.304″N, 14°25’53.919″E
GPS: 50.0495289N, 14.4316442E

 

Dopravní spojení městskou hromadnou dopravou:
Bus: 188, 193, 504 – zastávka  Sídliště Pankrác a nebo zastávka Kavčí hory

 

Popis hromadné dopravy v Praze
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

 

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

 

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

 

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování » 

Mapa:

Loading Map....

Pořádané akce

  • V tomto místě není bohužel zatím plánována žádná událost