Muzeum kostek 2019

Centrální park Praha 4 – Pankrácká pláň

Centrální park na Pankráci

Adresa:
Milevská
Praha 4
Ceská republika


Součástí parku je arboretum s desítkami stromů, některé z nich zasadili v loňském roce čestní občané Prahy 4. Návštěvníkům parku slouží k odpočinku více než čtyři desítky kvalitních laviček, sedm dnů v týdnu, od 7 do 22 hodin, je rozsáhlý park pod dohledem správce – to je v hlavním městě jev stále ještě ojedinělý.  „Přes léto došlo k rekonstrukci pergoly, což jsme občanům slíbili. Náš slib jsme dodrželi a v letních měsících tak park nabídne nové místo k odpočinku a posezení. Během několika týdnů bude k dispozici také mobilní toaleta,“ vypočítává novinky starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS). „Do parku jsme instalovali také několik menších soch srnek, které symbolicky vítají jeho návštěvníky. Právě jimi jsme nahradili původní sochu srny, kterou už před lety ukradl neznámý vandal, a po jejím návratu obyvatelé čtyřky často volali.“

Park má rozlohu 4,8 ha a návštěvníkům parku slouží k odpočinku více než čtyři desítky kvalitních laviček, sedm dnů v týdnu, od 7 do 22 hodin, je rozsáhlý park pod dohledem správce – to je v hlavním městě jev stále ještě ojedinělý. MČ Praha 4 zrekonstruovala pergoly a k dispozici je také mobilní toaleta. V parku jsou instalovány také menší sochy srnek, které symbolicky vítají jeho návštěvníky. Právě jimi MČ Praha 4 nahradila původní sochu srny, kterou už před lety ukradl neznámý vandal. Již několik let je v jednom ze zastíněných koutů vybudován seniorpark, který nabízí několik cvičících strojů. Další sportovní vyžití nabízí i hřiště na petanque v protilehlé části parku, poblíž Cafe Na Půl cesty, které provozuje již téměř 15 let občanské sdružení Green Doors.

Adresa:
Centrální park Praha 4 – Pankrácká pláň
roh ulic: Pujmanové a Milevská

GPS: 50°2’58.304″N, 14°25’53.919″E
GPS: 50.0495289N, 14.4316442E

 

Dopravní spojení městskou hromadnou dopravou:
Bus: 188, 193, 504 – zastávka  Sídliště Pankrác a nebo zastávka Kavčí hory

 

Popis hromadné dopravy v Praze
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

 

Našli jste v článku chybu ?  Napište nám do komentáře pod článkem a nebo na email: info@praguecityline.cz. Děkujeme

 

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

 

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

 

Mapa:

Loading Map....

Pořádané akce

  • V tomto místě není bohužel zatím plánována žádná událost