Bezbariérová trasa Českou republikou – Buchlovice

Titulní stránka trasy BEZBARIÉROVÁ TRASA - ZÁMEK BUCHLOVICE

Zámek Buchlovice, ležící nedaleko majestátního hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo, významem daleko přesahující hranice českých zemí. Stavba zámku byla zahájena těsně před rokem 1700 bohatým a urozeným hrabětem Janem Dětřichem Petřvaldským, který zámek zamýšlel jako galantní dar své manželce Anežce Eleonoře z italského rodu Collona. Snad proto byly u některého z předních vídeňských architektů té doby objednány italsky orientované plány ve stylu tak zvané villy rustica. Výsledkem několikrát přepracovaného architektonického konceptu je nejčistší příklad italské barokní vily ve středoevropském prostoru. Kolem zámku byla od začátku budována nádherná barokní zahrada, uchvacující svojí krásou už udivené současníky…. Více na webu: www.zamek-buchlovice.cz

POPIS ZÁKLADNÍCH ÚDAJŮ O TRASE

  • Začátek trasy: parkoviště před zámeckým areálem na Naměstí svobody
  • Konec trasy: parkoviště před zámeckým areálem na Naměstí svobody
  • Délka trasy: 2.5 km – vlastní volba, procházka v parcích
  • Čas jízdy: 1 hod 05 min – vlastní volba, procházka v parcích
  • Zaměření: poznávací – historické – přírodovědné
  • Obtížnost: lehká pro všechny typy vozíků
  • Cenová hladina: do 120.-Kč, doprovod ZTP zdarma

Návštěvníci na invalidním vozíku vstupují do areálu zámku z parkoviště. Zámek se rozkládá na pozvolně klesajícím svahu a vozíčkáři se dostanou všude, bez nutnosti překonávání schodiště. Jeden nízký schod na terasu zámku a do budovy zámku. Lze použít šikmou mobilní rampu, bez schodu.

Prodejna vstupenek je umístěna hned při vstupu do areálu. Prodejna je též bezbariérová. Za 10 korun si lze koupit plán parku. Další prodejna publikací je v suterénu zámku v bezbariérově přístupném přes park. Do restaurace lze vstoupit přes práh. Jediné, co není bez bariér, jsou zámecké vinné sklepy. Sestupuje se do nich po 12-ti schodech.

Prohlídka: Návštěvník vjíždí na vozíku na Čestný dvůr, kde začíná prohlídka. Po šikmé mobilní rampě spolu s průvodcem vstupují na terasu a vchodem vlevo po šikmé rampě do zámku. Pohyb v zámku je zcela bez bariér. Průvodce vždy otvírá a zavírá obě křídla dveří. Stálý mobiliář doplňují sezónní výstavy. Prohlídka zámku končí opět přes šikmou mobilní plošinu na Čestném dvoře.

…………………………………………………………………………………………………………………………

Vše o pražských památkách

…………………………………………………………………………………………………………………………

Zámecká zahrada a park má charakter barokní francouzské zahrady volně přecházející v anglický park. V parku je také malé ZOO - záchranná stanice volně žijících živočichů a zahradnictví. V klidném prostředí s přírodním jezírkem, mokřadem a všudypřítomnou zelení je ve speciálních voliérách zbudována trvalá expozice živočichů, zejména ptáků a to jak zdravých, tak trvale handicapovaných. Vše je opět bezbariérově přístupné. Sala terrena je místo konání kulturních akcí i ona stejně jako pavilon Flóra je bezbariérově přístupná. Zámecká konírna je součástí parků a jsou v ní výstavy keramiky od pravěku až do současnosti. I v konírně se konají sezónní výstavu.

……….celá trasa včetně detailního popisu terénu je ke stažení v PDF formátu zde

Trasa  je součástí publikace PRAGUE CITY LINE – CESTUJEME BEZ BARIÉR PO ČECHÁCH, celá publikace ke stažení v PDF formátu zde

Objednání tištěné publikace PRAGUE CITY LINE – CESTUJEME BEZ BARIÉR PO ČECHÁCH – zdarma – zde

« « Muzeum Lega v Praze | Království železnic » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář