Zámecký park Průhonice

Pruhonicky park110927_001

Zámek Průhonice je obklopen jedním z nejvýznamnějších zámeckých parků v České republice. Není divu, že překrásná přírodní scenérie byla vyhlášena Národní kulturní památkou a zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Průhonický park je proto ideálním místem, jak uniknout ruchu velkoměsta a vychutnat si příjemné chvíle v překrásné přírodě.

  Rozcestník: vše o Průhonickém zámku a parku čtěte zde

Založení zámeckého parku Průhonický park
Osmnácté století se do historie Průhonic zapsalo velkým písmem. S příchodem hraběte Arnošta Emanuela Sivla –Tarouca do Průhonic začal zámek rozkvétat: Hrabě jej dal přestavět na honosné novorenesanční sídlo. Spolu s přestavbou zámečku začal hrabě realizovat svůj sen – vytvořit v okolí zámku nádherný park. Okolí botičského potoka bylo k tomuto záměru jako stvořené a tak v roce 1885 začaly stavební úpravy. Hrabě skoupil i okolní pozemky, díky kterým rozšířil rozlohu zámeckého parku na současných 220 hektarů. Využil členitého terénu, do kterého vsadil rybníky a dal vybudovat i několik jezů.

Botanické unikáty
Na Seznamu světového dědictví není zapsán pouze park, ale i jednotlivé sbírky rostlin. Není divu, neboť hrabě Tarouca se výběru rostlin věnoval velmi pečlivě. Byly zde vysazeny zcela vzácné botanické exempláře, díky kterým má průhonický zámecký park významnou vědeckou hodnotu.

Stránka: pražské zahrady a parky více čtěte zde

Park známý i neznámý Průhonický park
Průhonickým parkem prochází potok Botič se třemi velkými rybníky. Součástí Průhonického parku je také Botanická zahrada a genofondové sbírky Chotobuz. Během procházky zámeckým parkem vás čekají překrásné přírodní scenérie. Jednou z nich je například Pivoňková vyhlídka nebo Hlavní vyhlídka s výhledem na zámek. Jedinečný pohled se vám naskytne i na louce s červenými duby nebo u malebné české chaloupky. Průhonický park je proto ideálním místem, jak uniknout ruchu velkoměsta a vychutnat si příjemné chvíle v překrásné přírodě.

Adresa:
Zámek 1
Průhonice 25243

GPS: 50°0’1.629″N, 14°33’25.459″E
GPS: 50.0004525N, 14.5570719E

Kontakty:
271 015 296, 602 603 073,
dalibor.matusinsky@ibot.cas.cz
http://www.zamekpruhonice.cz

Spojení:
Bus: 363385605 – Průhonice, Hole
Autem: parkování na placeném parkovišti před zámkem

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

Zajímavé odkazy – čtěte také
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
: - zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Pražská muzea: -zde
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

« « Průhonický zámek a park | C. K. polní kuchyně aneb Gulaschkanone » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář