Zahrada Ztracenka

Pha2 - zahrada Ztracenka120328_003

Odlehlá zahrada na albertovských svazích, která byla po mnoho let označována jako ztracená, je po dlouholeté rekonstrukci opět otevřena veřejnosti. Ztracenka se stala nádherným klidným místem v centru Prahy, které návštěvníkům nabízí příjemný odpočinek v prostředí italské zahradní architektury. Během relaxace se před vámi rozprostře jedinečný výhled na Albertov, Podskalí a nedaleký Vyšehrad.

Rozcestník: vše o zahradě Ztracenka více čtěte zde

Ztracenka Praha 2 - zahrada Ztracenka
Zahrada Ztracenka se rozprostírá na albertovských svazích, ohraničená Karlovem, Albertovem a novoměstskými hradbami. Ačkoliv je situována v centru Prahy, představuje díky své jedinečné poloze místo, které je zcela odprostěné od ruchu velkoměsta. Návštěvníci ji proto vyhledávají nejen ke klidným procházkám, ale hlavně k odpočinku. Za historii zahrady se ohlédneme do 18. století. Nebyla však založena jako zahrada, ale spíše jako sad a vinice. V období socialismu fungovala Ztracenka jako dětské hřiště.

Rekonstrukce Praha 2 - zahrada Ztracenka
Vydejme se ještě do doby před rekonstrukcí, kdy byla zahrada ve velmi dezolátním stavu. V té době se zde nacházel zarostlý, neudržovaný svah, na kterém se klikatilo několik cestiček. Staré stromy musely být vykáceny a následně byly vysazeny zcela nové dřeviny. Zahrada prodělala náročnou čtyřletou rekonstrukci pod vedením architekta Michala Gavlase. Celkové úpravy se vyšplhaly na 25 milionů korun. Tak na místním svahu vytvořil místo, připomínající zahradu italského typu. Pomocí cihlových zídek nechal vytvořit jakési terasy, které návštěvníci mohou znát například ze zahrad pod Pražským hradem. Ztracenka je protkána několika cestičkami s odpočinkovými místy s lavičkami, která jsou nejčastěji vyhledávaná k relaxaci a pozorování nedalekého Podskalí, Albertova či Vyšehradu. V budoucnu je připravovány další etapy rekonstrukce, díky kterým pro návštěvníky vzniknou další nová příjemná místa k procházkám.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
zahrada Ztracenka
Horská 1751/4
Nové Město Praha 2

Otevírací doba:
Květen – září od 8.00  – 21.00 hod
Říjen – duben od 8.00 – 18.00 hod.

Psi mají do zahrady vstup zakázán.

Jak do zahrady:
Tram: 7, 18, 24, 53, 55 - stanice Odstrčilovo náměstí, dále ulicí Na Slupi, dále do ulice Horská.
zde do kopce a v půlce kopce najdete branku do ulice Ztracenka.

Metro: Linka C, dále do ulice Na Bojišti potom do ulice Ke Karlovu až na konec , dále projít okolo parku Na Karlově a zde do ulice Horská a dolů, kde po chvíli najdete branku do Ztracenky.

GPS: 50.06832,14.426673

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Zahrada Ztracenka 50.067723, 14.425323 Zahrada Ztracenka Odlehlá zahrada na albertovských svazích, která byla po mnoho let označována jako ztracená, je po dlouholeté rekonstrukci opět otevřena veřejnosti. Ztracenka se stala nádherným klidným místem v centru Prahy, které návštěvníkům nabízí příjemný odpočinek v prostředí italské zahradní architektury. Během relaxace se před vámi rozprostře jedinečný výhled na Albertov, Podskalí a nedaleký Vyšehrad. Adresa: zahrada Ztracenka Horská 1751/4 Nové Město Praha 2 http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/zahrada-ztracenka

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÉ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2 (velikost souboru: 5,3 MiB)

Aktualizování: 8.12.2016 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede po turisticko-naučné trase Praguecityline Praha 2. Praha 2 je zcela výjimečným místem. Propojuje se zde dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století. Trasa Prahou 2 je značena přímo v ulicích Prahy

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2

  Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 (velikost souboru: 1,3 MiB)

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 vás provede po krásách Prahy 2, kde se propojuje dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století.

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2 ( english version)

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 2 ( english version) (velikost souboru: 15,1 MiB)

Aktualizováno: 5.1.2016 - In the guide will find a map. The map shows tourist route. This route we recommend as the best way through Prague 2, you will see all the most important. In the map are marked stops at major sights, the description in the text guide.

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Faustův dům – aneb o třech Faustech a jednom mýtu | Havlíčkovy sady – Grebovka – popis parku » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář