Vysoká škola ekonomická v Praze

Pha3 - VSE_nova budova

Dominantní budova na náměstí Winstona Churchilla je významným veřejným institutem, který poskytuje vzdělání v oblasti ekonomie a oborů příbuzných. Historický vývoj Vysoké školy ekonomické velmi ovlivňovaly především politické situace. Dnes mají možnost studenti díky pěti fakultám dosáhnout v oboru Ekonomie bakalářského, ale také magisterského a doktorského vzdělání.

Rozcestník:vše o  Vysoké škole ekonomické čtěte zde

Předchůdkyně VŠE Vysoká škola ekonomická
Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE
) patří mezi významné veřejné vysoké školy, které poskytují vzdělání ekonomického směru. Škola navázala na činnost Vysoké školy obchodní, která byla založena v roce 1919. Ta fungovala až do roku 1939, kdy byla v důsledku německé okupace, ostatně jako všechny vysoké školy, uzavřena nacisty. Škola po válce svoji činnost obnovila. Po nástupu komunistického režimu se přejmenovala na Vysokou školu věd hospodářských, jejíž činnost pokračovala pouze do roku 1949.

Vysoká škola ekonomická
V roce 1953 na činnost této Vysoké školy navázala Vysoká škola ekonomická. V tomto roce bylo na Vysoké škole, nacházející se na náměstí Winstona Churchilla, otevřeno celkem pět fakult. Zájemci o studium na Vysoké ekonomické škole se tedy mohli začít hlásit na fakultu Všeobecně ekonomickou, Výrobně ekonomickou, na fakultu Vnitřního obchodu, Financí a úvěru a Fakultu statistiky. Zlomový rok byl rok 1968, kdy byl po více než deseti letech fungovaní školy, nainstalován první počítač.

Vysoká škola ekonomická Reorganizace studia
Po pěti letech fungování, došlo ze strany vedení školy k obměně fakult. Byly nahrazeny současné studijní obory, a vytvořeny zcela nové, které odpovídali nejen novým představám pro vzdělávání. Vznikla tedy Fakulta politické ekonomie, Fakulta výrobně ekonomická, Fakulta obchodní a také Institut národohospodářského plánování. Činnost Vysoké ekonomické školy se v průběhu šedesátých let začala odvracet od myšlenek a postupů tehdejšího komunistického režimu, a začala se především soustřeďovat na mezinárodní spolupráci. Studenti tak začali, prostřednictvím vzdělávacího spolku s názvem AIESEC, spolupracovat s ostatními světovými univerzitami.

Důležité období v historii VŠE byla devadesátá léta dvacátého století, kdy Vysoká škola přijala, tehdy jako první vysoká školacelém Československu, kreditní systém, který zde fungoval až do roku 2005. Došlo také k rozdělení studia do klasických stupňů, a to na studium bakalářské, magisterské a doktorské. Po roce 1991 byly vybudovány fakulty VŠE také na Jižním Městě pražském, a roku 1999 v Jindřichově Hradci.

Pha3 - Zizkov1

Pražský Žižkov

Žižkov vždy býval specifická pražská čtvrt se svojí vlastní atmosférou. Pojďte a poznejte krásy a památky Žižkova.

» Pokračování »

Současnost
V současné době nabízí Vysoká škola ekonomická vzdělání v bakalářských, magisterských i doktorských studijních programech. Všechny tři studijní obory je možné studovat na Fakultě financí a účetnictví, Fakultě mezinárodních vztahů, Fakultě podnikohospodářská, Fakultě informatiky a statistiky, Národohospodářské fakultě a na Fakultě managementu.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Vysoká škola ekonomická v Praze
náměstí  W. Churchilla 4
130 67 Praha 3
http://www.vse.cz/

GPS: 50.0840353N, 14.4410711E
GPS: 
50°5’2.527″N, 14°26’27.856″E

Spojení:
Tram: 5, 9, 26, 55, 58 – Husinecká
Bus: 135 – Náměstí Winstona Churchilla
Metro: B, C – Florenc

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Vysoká škola ekonomická 50.084188, 14.441164 Vysoká škole ekonomická Dominantní budova na náměstí Winstona Churchilla je významným veřejným institutem, který poskytuje vzdělání v oblasti ekonomie a oborů příbuzných. Historický vývoj Vysoké školy ekonomické velmi ovlivňovaly především politické situace. Adresa: Vysoká škola ekonomická v Praze náměstí  W. Churchilla 4 130 67 Praha 3 http://www.praguecityline.cz/pamatky/vysoka-skola-ekonomicka-rozcestnik

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 3

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 3 (velikost souboru: 13,4 MiB)

Aktualizováno: 15.8.2016 - Turistický průvodce ve formátu PDF vás provede po pražském Žižkově, který jeho obyvatelé milují a všechny návštěvníky příjemně překvapí svojí specifickou atmosférou. V průvodci najdete přehlednou mapu, popis zajímavostí a památek a také slevové kupóny do restaurací a zajímavých míst.

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 3

  Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 3 (velikost souboru: unknown)

Aktualizováno: 18.8.2016 - Mapa k turistické trase PRAGUE CITY LINE Praha 3. Projděte si pražský Žižkov a zažijte neopakovatelnou atmosféru této specifické čtvrti Prahy a nezapomeňte využít slevové kupóny ! Vytiskněte si oboustranný list A4 složte si z něho trasu, popis památek a hlavně slevové kopóny

Tourist Guide Prague City Line - Area Prague 3 - english version

  Tourist Guide Prague City Line - Area Prague 3 - english version (velikost souboru: 13,0 MiB)

Aktualizováno: 16.8.2016 - Prague´s Žižkov stretches in the town district Praha 3 close to the centre and today we will introduce this quarter to you. We will also tell you about interesting history of Žižkov and its landmarks which make it a popular tourist location. Due to the vibrant night life and also its many cafés, bars and restaurants Žižkov is called Prague´s Montmartre.

Map of tourist route Prague City Line - Area Prague 3 - english version

  Map of tourist route Prague City Line - Area Prague 3 - english version (velikost souboru: 1,6 MiB)

Aktualizováno: 7.11.2015 - Map of the tourist route Prague City Line Prague 3. This route we recommend as the best way through Prague 3, you will see all the most important. In this map you will find vouchers. Print it or show at a restaurant in your mobile or tablet and enjoy the discount!

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Vrch Vítkov | Seznam korunovaných českých králů » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář