Strakova akademie – zajímavosti

Strakova akdemie

Fungování akademie bylo zaštiťováno Strakovou nadací. Jednalo se o organizaci, která zaštiťovala finanční podporu akademie ze zdrojů po hraběti Strakovi. Akademie byla zajímavá nejen tím, že díky této finanční podpoře se dostalo vzdělání zchudlým nebo nemajetným synům, kteří pocházeli ze šlechtických rodin.

Rozcestník: vše o  Strakově akademii více čtěte zde

Strakova Akademie – panoramatická fotografie

Nevyučovaly se zde však zcela tradiční předměty, jako tomu byla na ostatních pražských veřejných ústavech. Akademie poskytovala svým studentům vzdělání v předmětech, jako byl například zpěv, kreslení, jízda na koni a také hudba. Jelikož byla v areálu zřízena také šermírna, studenti se naučili právě i šermířskému umění, což nebylo pro ostatní školy vůbec typické.

Jen pro vaši představu, vyplácela Strakova nadace stipendia třiceti až šedesáti studentům. V letech 1801 až 1807 však došlo k úřednímu nařízení, na jehož základě muselo dojít ke snížení počtu udělených stipendií.

Výstavba budovy: Strakova akademie
Budova akademie byla vystavěna až v letech 1891 – 1896. Do prvního školního roku tak nastoupilo celkem šestadvacet studentů, a později toto číslo vzrostlo na šedesát. Součástí areálu byla tehdy také kaple svatého Václava a vězení, do kterého byli umisťováni narušitelé pořádku celého ústavu. Nutno také zmínit, že budova Strakovy akademie byla jako první budova v Praze vytápěna ústředním topením.

  • Pokud si dobře prohlédnete kupoli sídla vlády, spatříte v ní dvě sochy. Ty pocházejí z dílny Josefa Maudra a nesou název Vlastenectví a Zbožnost.
  • O budově akademie také kolují jisté zvěsti o tom, že se pod ní nachází podzemní kryt. Ten má podle všeho, chodbou vedoucí pod řekou Vltavou, spojovat budovu vlády s budovou bývalého ÚV KSČ.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa::
Nábřeží Edvarda Beneše 4/128
Praha 1 – Malá Strana

GPS: 50°5′30.69″N, 14°24′40.51″E

Spojení:
Tram: 8, 12, 51, 56 – Malostranská
Bus: l3 – Malostranská
Metro – linka A, stanice Malostranská

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Strakova akademie 50.092065, 14.412065 Strakova akademie Lámete si hlavu nad tím, jak se jmenuje budova, kolek které procházíte při vycházkách po levém břehu Vltavy na Malé Straně? Zajímá vás, kdo zde sídlí, nebo čím je budova zajímavá? Rádi vám s tímto problémem pomůžeme a seznámíme vás s činností a historií pražské Strakovy akademie. Adresa:: Nábřeží Edvarda Beneše 4/128 Praha 1 – Malá Strana GPS: 50°5′30.69″N, 14°24′40.51″E web: http://www.praguecityline.cz/pamatky/strakova-akademie

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 1 - historické centrum (velikost souboru: 6,8 MiB)

Aktualizováno: 14.10.2018 - Tištěný průvodce ve formátu PDF + nově se SLEVOVÝMI KUPÓNY vás provede historickým centrem Prahy 1. Asi nikde jinde nenajdete takovou koncentraci historických památek a míst, kde na vás dýchá historie a romantika dávno zašlých časů. Málo kde můžete chodit po stejných cestách jako Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, pražský Golem, Jaroslav Hašek nebo klukovská parta z Foglarových Rychlých šípů.

Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version

  Tourist guide Prague City Line - Area Prague 1 - Old City Centre - english version (velikost souboru: 7,1 MiB)

Updated: 30.10.2018 - Prague 1 still belongs to one of the most attractive parts of the whole Prague. Probably nowhere else you can find such a concentration of historic monuments and places where the history and romance of bygone times are all around you. + DISCOUNT COUPONS

Turistický výlet Prague City Line - Pražské nábřeží

  Turistický výlet Prague City Line - Pražské nábřeží (velikost souboru: 6,0 MiB)

Aktualizováno: 6.2.2017 Výlet Vás provede po pražském vltavském nábřeží kolem mnoha významných památek. O zajímavosti zde opravdu nebude nouze a my Vás při procházce po nábřeží upozorníme na poklady v okolí. Věříme, že tento výlet Vás obohatí a spoustu nových informací a příjemných zážitků.

Zajímavé odkazy
P
amátky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »« « Nerudova ulice v Praze | Malostranské náměstí – Jak vlastně vypadá » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář