Muzeum kostek 2019

Stadion FK Viktoria Žižkov

Pha3 - Viktorka Zizkov

Naší další zastávkou bude domovský stadion jednoho z nejstarších fotbalových klubů v Čechách, FK Viktoria Žižkov. Seznámíme se nejen s historií žižkovského fotbalu, ale také s domovským stadionem.

Rozcestník:vše o  Stadionu FK Viktoria Žižkov více čtěte zde

Historie Stadion Viktoria Žižkov
Kolem roku 1900
začaly na pražském Žižkově vznikat první fotbalové oddíly. V roce 1903 byl založen fotbalový kroužek s názvem Viktoria. První družstvo Viktorky tvořili především studenti ze Žižkova. Hráči si společně zvolili vlastní dresy, které byly tvořeny červenou a bílou barvou. Tyto  barvy jsou na dresech doposud zachovány. V roce 1904 se z tohoto kroužku vytvořil oficiální Sportovní klub Viktoria. O dva roky později se dostavil první úspěch, kdy Viktoria porazila o jeden gól významný pražský velkoklub Spartu.

Stadion:
První stadion
získal tento fotbalový klub až v roce 1909. Stadion se nacházel na Ohradě, kde mohli hráči hrát až do roku 1928, kdy musel stadion ustoupit výstavbě domů. Poté hráči především trénovali na různých pražských stadionech, do doby, než se jejím domovským stadionem stal Stadion FK Viktoria Žižkov v Seifertově ulici v Praze 3.

Pha3 - Zizkov1

Pražský Žižkov

Žižkov vždy býval specifická pražská čtvrt se svojí vlastní atmosférou. Pojďte a poznejte krásy a památky Žižkova.

» Pokračování »

Stadion Viktoria Žižkov Stadion FK Viktoria Žižkov se řadí mezi nejmenší stadiony ve fotbalové lize. Za poslední období prodělal množství rekonstrukcí, díky kterým splňuje veškeré požadavky. Během rekonstrukce byla všechna místa na stání nahrazena sedačkami, čímž došlo k výraznému zmenšení kapacity stadionu.  Další část rekonstrukce byla provedena v roce 2007, kdy vybudována nová východní tribuna, která navýšila kapacitu stadionu o jeden tisíc míst.

V současnosti je stadion FK Viktoria Žižkov schopen pojmout pět tisíc šest set diváků. Ti mají možnost sledovat a povzbuzovat své oblíbené hráče fotbalu na hrací ploše o rozměrech 105 metrů na 68 metrů.

………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuální pořádané akce:

………………………………………………………………………………………………………………………

Žádné Události

………………………………………………………………………………………………………………………

FOTOGALERIE:

………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………

KONTAKT:

………………………………………………………………………………………………………………………

Adresa:
Stadion FK Viktoria Žižkov
Seifertova 32/3, 130 00 Žižkov

Web: www.fkvz.cz

GPS: 50.0839664N, 14.4445150E
GPS: 50°5’2.279″N, 14°26’40.254″E

Spojení:
Tram: 5, 9, 26, 55, 58 – Husinecká (odtud nahoru kolem náměstí W. Churchilla)
Bus: 133, 175, 509 – U Památníku (odtud dolů, a poté vpravo ulicí Řehořova)
Metro: B, C – Florenc (odtud busem 133 a 175 do zastávky U Památníku)

Dopravní spojení:
Vyhledání spojení: klikněte zde
Informace o pražské dopravě: klikněte zde
Informace o pražské hromadné dopravě: klikněte zde

………………………………………………………………………………………………………………………

MAPA:

………………………………………………………………………………………………………………………

loading map - please wait...

Stadion FK Viktoria Žižkov 50.084780, 14.446013 Stadion FK Viktoria Žižkov Naší další zastávkou bude domovský stadion jednoho z nejstarších fotbalových klubů v Čechách, FK Viktoria Žižkov. Seznámíme se nejen s historií žižkovského fotbalu, ale také s domovským stadionem. Adresa: Stadion FK Viktoria Žižkov Seifertova 32/3, 130 00 Žižkov http://www.praguecityline.cz/pamatky/stadion-fk-viktoria-zizkov-rozcestnik

………………………………………………………………………………………………………………………

KE STAŽENÍ: TURISTICKÝ PRŮVODCE OKOLÍ

………………………………………………………………………………………………………………………

Turistický průvodce Prague City Line - Praha 3

  Turistický průvodce Prague City Line - Praha 3 (velikost souboru: 13,4 MiB)

Aktualizováno: 15.8.2016 - Turistický průvodce ve formátu PDF vás provede po pražském Žižkově, který jeho obyvatelé milují a všechny návštěvníky příjemně překvapí svojí specifickou atmosférou. V průvodci najdete přehlednou mapu, popis zajímavostí a památek a také slevové kupóny do restaurací a zajímavých míst.

Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 3

  Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 3 (velikost souboru: unknown)

Aktualizováno: 18.8.2016 - Mapa k turistické trase PRAGUE CITY LINE Praha 3. Projděte si pražský Žižkov a zažijte neopakovatelnou atmosféru této specifické čtvrti Prahy a nezapomeňte využít slevové kupóny ! Vytiskněte si oboustranný list A4 složte si z něho trasu, popis památek a hlavně slevové kopóny

Tourist Guide Prague City Line - Area Prague 3 - english version

  Tourist Guide Prague City Line - Area Prague 3 - english version (velikost souboru: 13,0 MiB)

Aktualizováno: 16.8.2016 - Prague´s Žižkov stretches in the town district Praha 3 close to the centre and today we will introduce this quarter to you. We will also tell you about interesting history of Žižkov and its landmarks which make it a popular tourist location. Due to the vibrant night life and also its many cafés, bars and restaurants Žižkov is called Prague´s Montmartre.

Map of tourist route Prague City Line - Area Prague 3 - english version

  Map of tourist route Prague City Line - Area Prague 3 - english version (velikost souboru: 1,6 MiB)

Aktualizováno: 7.11.2015 - Map of the tourist route Prague City Line Prague 3. This route we recommend as the best way through Prague 3, you will see all the most important. In this map you will find vouchers. Print it or show at a restaurant in your mobile or tablet and enjoy the discount!

Zajímavé odkazy

Památky Praha 1: - zde
Památky Praha 2
- zde
Památky Praha 3: -zde
Pražský hrad: -zde
Královská cesta: -zde
Staroměstské náměstí: -zde
Karlův most:-zde
Letná: - zde
Židovská Praha: -zde
Petřín: -zde
Kampa: -zde

Vyšehrad: -zde
Pražské zahrady a parky: -zde 
Rubrika osobnosti Prahy: - zde

Jagellonska_banner-230-230

TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.

» Pokračování »


apple_museum_banner_-2017_-230_230

Apple Muzeum

Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.

» Pokračování »


Kralik_logo_adresa

Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst

» Pokračování »


foto na leták scooter 2017_mala_upoutavka

Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst

» Pokračování »


Klub-přátel_mala_upoutavka

Pražské muzeum pověstí a strašidel

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

» Pokračování »


slevovy-kupon-tisk-data_preview

Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.

» Pokračování »


Riddle Twist - Xaverius

XAVERIUS - Co když obraz sv. Xaveria opravdu skrývá cestu k pokladu ?

Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!

» Pokračování »

« « Rajská zahrada Pražského hradu | Královská cesta – Malá Strana » »

Můžete nám zanechat komentář, nebo odkázat na tento článek pomocí trackbacku.

Zanechat komentář